logo

شماره پشتیبانی :85524-021

آبشار گدازه های آتش | پارک ملی Yosemite کالیفرنیا

آبشاری که شما را بی حرف پیش شیفته خود می کند چرا که برای چشمان تان هدیه ای دارد که هیچ جای دیگری نخواهید یافت. در ادامه با ما همراه باشید.

شاهین گشت

آبشارهای زیادی را در طول زندگی خویش دیده اید، که هر کدام به نحوی دلبری در میان طبیعت می کنند. با قدرت و خروش تمام می غرند و از ارتفاع قابل توجهی همچون بلندی یال اسب ، سنگ ها را نوازش می کنند. با نگاه اول از ابهت و خروششان به وجد می آیید و گاهی همچون نسیم بهاری در میان شکوفه ها، خرامان از میان سبزی جنگل های انبوه راه خود را طی می کنند و لطافت خود را به نمایش همگان در می آورند.

همه این ها تنها جلوه ای از زیبایی های پهنه سبز و رنگین زمین اند اما در این میان آبشارهای زیبا در دل طبیعت بکر، آبشار آبشار دم اسبی گویی چیز دیگری در چنته خود دارد.

آبشاری که شما را بی حرف پیش شیفته خود می کند چرا که برای چشمان تان هدیه ای دارد که هیچ جای دیگری نخواهید یافت.

هر روز از سال نمایشی اعجاب انگیزی از رقص آب ، گدازه و آتش در کنار هم برپا می شود و بسیاری برای دیدن تنها دقایقی از این پدیده، راهی پارک ملی یوسمیتی کالیفرنیا می شوند و مسافت بسیاری را در کنار دوستان و خانواده طی می کنند تا از نزدیک آبشار گدازه های آتش را ببینند. به شما اطمینان می دهیم از دیدن این پدیده طبیعی شگفت زده شوید.

در ابتدا کمی با آبشار و موقعیت آن آشنا خواهیم شد، سپس از تفریحات و نحوه رسیدن به آبشار برای شما خواهیم گفت و در ادامه در جریان راز رنگ این آبشار جالب توجه قرار خواهید گرفت.

همراه مجله گردشگری شاهین گشت به بازدید از آبشار ملقب به گدازه های آتش بیایید.

شاهین گشت

شاهین گشت

آبشار دم اسبی به رنگ گذاره های آتشین در پارک ملی یوسمیتی

پارک طبیعی در ایالت کالیفرنا به نام پارک ملی یوسیمیتی در سال 1890 تاسیس شده است. پارک ملی یوسمیتی به مساحت 1200 مایل مربع ( مساحتی در حدود 200 هکتار ) می باشد که برای اولین بار در سال 1864 شروع به محافظت از آن کردند و نخستین پارک ملی ایالات متحده آمریکا است. این پارک به دلیل قله‌های بلند و آبشارها وبیش از ۲۰۰ گونهٔ گیاهی و جانوری، مثل خرس‌های قهوه‌ای، مناظری بسیار خارق‌العاده دارد.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

یکی از مناظر خارق العاده بر روی کره ی زمین آبشار دم اسبی می باشد که به مدت چند روز از ماه فوریه در پارک ملی یوسمیتی رخ میدهد.

در غروب خورشید و با تابش نور خورشید از زاویه ای خاص به آبشار دم اسبی به مدت چند روز در ماه فوریه ، این آبشار به طرز خارق العاده ای مانند گدازه ی آتش به نظر میرسد و یکی از بی نظیرترین مناظر زیبای کره ی زمین را خلق میکند.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

تفریحات و مکان های ناب و دیدنی اطراف آبشار دم اسبی

پارک ملی یوسمیتی به خاطر آبشارهای فوق العاده زیبایش معروف است و یکی از بهترین مقاصد برای گردشگران و طبیعت دوستان می باشد. بخاطر دره های یخچال طبیعی و دیوارهای گرانیت خالص اش در بین صخره نوردان بسیار محبوب می باشد. درختان غول پیکر و کهنسال سکویا ( Sequoia ) و گونه های متنوع گیاهی نیز از ویژگی های فوق العاده ی این پارک می باشد.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

پارک ملی یوسمیتی هر ساله میزان تعداد بسیار زیادی بازدید کننده از سراسر جهان می باشد که می خواهند پیاده روی ، دوچرخه سواری ، ماهیگیری ، شنا ، قایق رانی ، گیاه شناسی و عکاسی کنند.

برای یک ماجراجویی شگفت انگیز برنامه ریزی کنید و به کشف یوسمیتی بروید.

شاهین گشت

شاهین گشت

بهترین زمان و اطلاعات بازدید

یوسمیتی حدود 13 اردوگاه دارد که حدود نیمی از آنها دارای اقامتگاه است که قابل رزرو کردن هستند. پس برای داشتن سفری شگفت انگیز به خوبی برنامه ریزی کنید چون از می تا سپتامبر به سختی میتوانید جای خالی برای رزرو اردوگاه و یا گردش پیدا کنید.

شاهین گشت

رعایت قوانین مخصوص این پارک ملی را هرگز فراموش نکنید از جمله اینکه نباید به حیوانات نزدیک شوید و یا چیزی به آنها بدهید.

باید با توجه به محدودیت های تعیین شده برای خودروها رانندگی کنید و برای عکاسی از خروجی ها استفاده کنید تا ماشین های دیگر بتوانند به راحتی تردد کنند.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

سخن آخر

1. بازدید از آبشار و پارک ملی یوسمیتی چگونه بود؟

2. مکان های مشابه را اگر میشناسید به ما معرفی کنید.

نظرات، دیدگاه ها و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نویسنده: مجله گردشگری شاهین گشت

مقالات مرتبط


  حمل گلکسی نوت 7 در قطارها و اتوبوس های نیویورک ممنوع شد

  مقامات ایالت نیوجرسی نیز ضمن هشدار جدی به کاربران گوشی های گلکسی نوت 7، قویا از آنان درخواست کرده اند هنگام مسافرت با قطار و اتوبوس از روشن کردن یا شارژ گوشی خود خودداری کنند.

  آدامس های جویده شده بر روی دیوارهای کالیفرنیا

  در سطح خیابان های شهرهای جهان مکان های زیادی دیده می شوند که به خاطر خاص بودنشان جذب گردشگر داخلی و خارجی نموده است. مثلا دیوارهایی که در برخی از کشور ها به عنوان یک نماد گردشگری در تمام دنیا معرفی شده است. دیوار چین، دیوار طبیعت، دیوار عشق در فرانسه و...

  نیویورک یک قرن پیش | قسمت اول

  تقریبا میلیون ها عکس از نیویورک و تغییرات شهری در نیویورک وجود دارد. این شهر از دیرباز با ساختمان های بلند و آسمان خراش هایش به عنوان شهر همیشه بیدار شناخته شده است. کوله سفر را ببندید و این بار همراه مجله گردشگری شاهین گشت به صد سال پیش نیویورک سفر کنیم. عکس هایی که در طول سفر به نیویورک می بینید حاصل دید عکاسان حرفه ای نیست بلکه تمام عکس ها را شهروندان نیویورکی گرفته اند. آرشیو این تصاویر تا مدتی قبل منتشر نشده بود و اولین بار شهرداری شهر در منهتن منتشر کردند. با اینکه خیلی از تصاویر بر اثر جنگ از بین رفته است.