logo

شماره پشتیبانی :85524-021

آغاز پرواز ‍‍ قدیمی‌ترین ایرلاین جهان به تهران | شرکت هلندی KLM

پروازهای تهران – آمستردام، در تاریخ ۲۳ اکتبر (۲آبان) با ۴ پرواز در هفته و ازسوی شرکت هواپیمایی KLM باهواپیمای بوئینگ ۷۷۲ آغاز می‌شود.

95/8/2

شاهین گشت: کورش فتاحی گفت: ورود پنجاه و هفتمین شرکت هواپیمایی به فرودگاه امام خمینی فردا با پرواز تهران - آمستردام از سوی هواپیمایی کی ال ام کلید می خورد.

عضو هیات مدیره و معاونت فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان اینکه کی ال ام قدیمی ترین ایرلاین جهان است، درباره جزییات این خط پروازی گفت: پروازهای تهران - آمستردام، در تاریخ 23 اکتبر (2 آبان) با 4 پرواز در هفته و توسط شرکت هواپیمایی KLM باهواپیمای بویینگ 772 آغاز می شود.

فتاحی گفت: این پرواز روزهای یکشنبه، سه شنبه، پنج شنبه و جمعه برقرار خواهد بود و ساعت ورود 5 دقیقه بامداد است. این پرواز ساعت 2 بامداد تهران را به مقصد فرودگاه Schiphol آمستردام ترک می کند.

کی ال ام (KLM) که مخفف Koninklijke Luchtvaartmaatschappij NV و شرکت حمل و نقل هوایی سلطنتی هلند است در هفتم اکتبر 1919 تاسیس شد و نخستین خدمات پروازی برنامه ریزی شده خود را بین آمستردام و لندن در هفدهم ماه می 1920 انجام داد. تا زمان ادغام با شرکت ایرفرانس در سال 2004، کی ال ام قدیمی ترین ایرلاین جهان بود که به طور مداوم خدمات پروازی خود را ارائه می کرد. دفتر مرکزی این شرکت در آمستلوین، هلند قرار دارد.

ده مهرماه نیز شرکت هواپیمایی تایلندی « تای ایرویز اینترنشنال » پروازهای خود به تهران را آغاز کرد.

shahin gasht

کی‌ال‌ام نخستین پرواز هواپیمایی «KLM» به ایران به‌عنوان قدیمی‌ترین ایرلاین جهان، امروز دوم آبان‌ماه، با پرواز در مسیر تهران- آمستردام انجام می‌شود.

منبع: الف

pic213035210001

مقالات مرتبط