logo

شماره پشتیبانی :85524-021

بیشترین سهم در گردشگران ورودی ایران متعلق به کدام کشورها می باشد؟

96/06/28

گردشگران اهل عراق، جمهوری آذربایجان، افغانستان، ترکیه و پاکستان در ۵ ماه نخست امسال، بیشترین سفر را به ایران داشته‌اند.

شاهین گشت

عبدالرضا مهاجری‌نژاد، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری اعلام کرد که در ۵ ماه اول امسال، ۲ میلیون و ۱۵۹ هزار و ۸۸۲ نفر به ایران سفر کردند که در این میان گردشگران اهل عراق، جمهوری آذربایجان، افغانستان، ترکیه، پاکستان، ترکمنستان و ایرانی‌های مقیم خارج بیشترین آمار بازدیدکنندگان را به خود اختصاص دادند. پس از آن، گردشگران کشورهای بحرین، کویت، هند، چین، آلمان، لبنان، فرانسه، ایتالیا، عمان و گرجستان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

این در حالی است که سال قبل در زمان مشابه ۲ میلیون و ۱۸۳ هزار و ۴۲۲ گردشگر به ایران آمده بودند که این رقم نشان دهنده آن است که تعداد گردشگران ورودی ۱/۱ درصد کاهش یافته است. طبق آمار اعلام شده تعداد گردشگران آمریکایی که به ایران سفر کرده‌اند، نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. مهاجری‌نژاد در اینباره افزود: در پنج ماه نخست امسال ۷۲۷ گردشگر آمریکایی به ایران سفر کردند، درحالی که سال پیش و در زمان مشابه تعداد آن ها ۲ هزار و ۳۴۴ نفر بود.

این احتمال داده می شود کاهش سفر گردشگران آمریکایی به ایران بیشتر ناشی از سیاست‌های آمریکا و رفتار متقابل ایران و البته نگرانی‌های گردشگران آن کشور در ارتباط با سیاست‌های دولت‌شان در بخش روادید باشد.

منبع: ایسنا

مقالات مرتبط


 • معرفی بهترین هتل های ترکیه

  مطمئناً یکی از دغدغه‌های مسافران و جهانگردان رزرو هتل هایی با قیمت مناسب است. در این مطلب شما را با سه مورد از هتل‌های استانبول آشنا می کنیم. ترکیه یکی از جذابترین کشورهای دنیا برای گردشگری است و مسئولان کشور نیز زمینه های سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه های توریستی را فراهم کرده و امنیت سرمایه آنها را تضمین می کنند. ترکیه در سال گذشته پذیرای 26 میلیون توریست خارجی بوده است.

 • غرق شدن قایق گردشگری در آب های ترکیه

  رسانه های ترکیه از واژگونی یک قایق حمل مسافر در حالی که مشغول جابه‌جایی گردشگران بود خبر دادند.

 • آمادگی سفارت عراق جهت صدور ویزای اربعین

  رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: دارندگان ویزای اربعین می توانند از اول ماه صفر از کشور خارج و به عتبات اعزام شوند.

 • آمار و ارقام زائران عتبات در زمان ناصرالدین شاه

  ایرانیان از دیر باز به زیارت عتبات می رفتند. گزارش هایی از هماهنگی حکومت ایران و کشور های همسایه در این باره وجود دارد. که در یادداشت زیر گزارشی از آمار زائران عتبات در زمان ناصردین شاه است. این یادداشت قسمتی از پرونده «تاریخ زیارت امام حسین (ع)» است.

 • تجربه فراموش نشدنی از طعم لذیذ غذاهای ترکیه

  طعم لذیذ و عطر دلنشین غذاهای ترکیه برخاسته از ترکیب حیرت انگیز دنیای شرق و غرب است و در تمام شهرهای ترکیه شما را سرمست خواهد کرد.

 • حال و هوای عید نوروز در میان کردهای عراق و ترکیه

  کُردها قومی غیور، دلاور، با ابهت و البته بسیار مهربان و انسان‌دوست هستند و جمعیت بسیاری از شهرهای مختلف ایران به ویژه در نوار غربی کشور را همین قوم دوست داشتنی تشکیل می دهند. این قوم اشتراکات فرهنگی بسیاری با ما دارند و یکی از مهم ترین این مشترکات جشن گرفتن اعیاد مذهبی مانند عید قربان، عید فطر و به ویژه میلاد حضرت رسول است.