logo

شماره پشتیبانی :85524-021

ساخت اتاق های مینیاتوری در چاه فاضلاب!

96/05/24

در منطقه لودی در میلان تعدادی از چاه های فاضلابی که دیگر کاربردی ندارند به خانه های مینیاتوری زیرزمینی تبدیل شده اند. هدف از انجام این کار، وادار ما به تفکر درباره ی افرادی که مجبور به زندگی در مکان های خیلی کوچک هستند می باشد.

ایده این کار از آنجا شروع شد که این هنرمند فهمید بیش از صدها نفر در بخارست رومانی در زیر زمین و در فاضلاب ها زندگی می کنند.

این چاه های فاضلاب با عناصر هنری و موزائیک های دیواری به زیبایی تزئین و تبدیل به اتاقی هنرمندانه شده است. این کار باعث می شود که مکان های فراموش شده حتی برای عموم مردم هم به صورت مکان هایی برای زندگی به نظر بیایند. در بخارست بیش از ۶۰۰ نفر که بیشتر آن ها کودکان هستند فقط به خاطر فقر شدید در زیر زمین زندگی می کنند. هنرمند این چاه های فاضلاب بر این باور است که اگر چه نمی توان از این مشکل اجتناب کرد اما می توان خانه های زیرزمینی را به مکانی راحت تبدیل کرد. افرادی که مجبور هستند در زیر زمین زندگی کنند نباید مشکلی برای آبروی جهان به حساب بیایند با این حال تعداد این ساکنان زیرزمینی هر روز بیشتر و بیشتر می شود. کسانی که نیاز به سرپناه دارند دلشان نمی خواهد که دیگران آن ها را قضاوت کنند به همین دلیل است که زندگی پنهانی در زیر زمین را ترجیح می دهند. سوال این است که چگونه می توان به این انسان های فقیر کمک کرد تا شرایط زندگی شان بهتر شود و به زندگی در خلوت پایان دهند.

شاهین گشت

زیرساخت های متروک به ویژه تاسیسات زیرزمینی، فضاهای خالی زیاد و غیر قابل استفاده ای دارند. همانطور که گشت و گذار در میان جاذبه های شهری می تواند جذاب باشد دیدن شبکه های ساختارها و اتاق های مخفی هم می تواند به همان اندازه هیجان انگیز باشد. این خانه های مخفی دقیقا همان چیزی را که هدف هنر است به نمایش می گذارند و آنقدر برای بیننده جذاب هستند که در ذهن او سوال هایی را ایجاد می کنند. این هنرمند سه چاه فاضلاب را به مکانی مینیاتوری برای زندگی تبدیل کرده، این سه اتاق هر کدام برای قسمت خاصی در نظر گرفته شده اند یکی از آن ها دوش حمام دارد، دیگری به آشپزخانه مینیاتوری تبدیل شده و در آن وسایل آشپزخانه کوچک قرار داده شده و آخری هم اتاق خواب است.

شاهین گشت

شاهین گشت

مقالات مرتبط