logo

شماره پشتیبانی :85524-021

اربعین چگونه از کربلا برگردیم ؟ !

96/08/17

برای انجام مناسک زیارتی کربلا و نیاز به راه برگشت از آن و اطلاع از مسیر های بازگشت طبق روال هرساله در راه بازگشت از اربعین ، برای رفتن به مهران ، کاظمین یا بغداد ، باید از گاراژ بغداد ماشین کرایه کرد .

مراسم اربعین حسینی

برای رفتن به نجف ، چذابه ، شلمچه یا فرودگاه نجف از گاراژ نجف یا میدان « ساحت الزهرا » ، به صورت عمود ۶۷۲۲ حرکت کنید و بعد ازآنجا نسبت به تهیه وسیله نقلیه اقدامات لازم را انجام دهید . اگر قصد دارید به ‌صورت هوایی خارج شوید ، حتماً ۸ ساعت قبل از پرواز اقدام به خروج از کشور نمایید . به دلیل اینکه اکثر مردم عراق در بعدازظهر اربعین به شهرهای خود برمی‌گردند ، بهتر است در روز اربعین برای بازگشت به کشور اقدام نشود . همچنین اگر بعد از اربعین هم قصد ماندن در کربلا را دارید ، حتماً ارزبه میزان کافی همراه داشته باشید .

نقشه مسیر شهر های نجف و کربلا به مرزهای شلمچه ، چذابه ، مهران و خسروی .

پس از پایان مراسم اربعین حسینی ، زائران خود را از این مسیرها به مرز می ‌رسانند .

مسیر مرز خسروی

شاهین گشت

مسیر مرز مهران

شاهین گشت

مسیر مرز چذابه

شاهین گشت

مسیر مرز بصره

شاهین گشت

مقالات مرتبط


 • راز زیارت کربلا

  عشق به امام حسين عليه السلام در جان هر شيعه اى نهفته است و ملاك ماندگارى مذهب ما به سبب همين مهرورزى و آموزه هايى است كه از كربلا و عاشورا فرا گرفته ايم.

 • معرفی مکان های کمتر دیده شده در کربلا مقدسه

  در سفرهای معنوی عتبات عالیات اغلب مردم تنها به زیارت سیدالشهدا و حضرت عباس علیهم السلام می‌روند اما در کنار این بزرگواران افراد با شان و مقام و اماکنی هستند که مورد غفلت قرار می‌گیرند.

 • خدمات شبانه روزی کارت‌های شتابی ایران در کربلا ویزه زائران اربعین

  زائران حسینی همزمان با ایام اربعین این امکان را خواهند داشت تا از طریق دستگاه‌های خودپرداز بانک شهر، با هرنوع کارت شتابی بانکی‌های ایران و کارت‌های اعتباری متصل به شبکه شتاب، دینار عراق را در کربلا دریافت کنند.

 • اینجا بهشت است به وقت کربلا

  اربعین یعنی وقتی زنگ کاروان عشق بر می خیزد برخیزی، بهانه نشناسی و با حسین تا حسین سفر کنی. در فرهنگ عاشورا، اربعین به چهلمین شب شهادت امام حسین بن علی(علیه السلام) گفته میشود که مصادف با روزبیستم ماه صفر است. با مجله گردشگری شاهین گشت همراه باشید.