logo

شماره پشتیبانی :85524-021

اشتغال زایی در شهرستان ها برای کاهش ترافیک در تهران!

96/11/18

طبق گفته ی نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی، یکی از دلایل عمده ترافیک و ازدحام بیش از حد درتهران وجود همه مشاغل در آن است.

بزرگترین دلیل مهاجرت به تهران نبود تنوع شغلی در شهر های اطراف است. مهاجرت اجباری افراد به تهران برای یافتن شغلی مناسب باعث شده این سوال پیش بیاید که چرا تنوع شغلی در شهرهای اطراف ایجاد نمی‌شود تا افراد در شهر خودشان مشغول به کار باشند. همین سوال دلیلی شد تا با نماینده کرج که بیشترین مهاجر به تهران را هم دارد گفت‌و‌گو کنیم.

شاهین گشت

ازدحام جمعیت و تردد روزانه ساکنین شهرهای مجاور به تهران، شهروندان تهرانی را از این شلوغی بیش از حد عصبی کرده است.

طبق گفته آخوندی – وزیر راه و شهرسازی ، روزانه یک میلیون و ۲۵ هزار نفر از اطراف پایتخت به تهران رفت و آمد می‌کنند. که بیشترین تردد ها از شهر کرج می باشد. هر روز حدود ۲۰۰ هزار خودرو در محور تهران – کرج تردد دارد. درواقع بخش بزرگی از روزکاران از غرب تهران به تهران می‌آیند.

کولیوند خاطرنشان کرد: با ایجاد فرصت‌های شغلی در شهر کرج به تناسب خودش بسیاری از مشکلات در سطح کرج و تهران را حل کرده است.

بر همین اساس برنامه ریزی انجام شده برای ایجاد فرصت‌های شغلی داخل کرج، در حوزه صنایع، کارگری و حمل‌ونقل است. اگر فرصت‌های شغلی بالایی در کرج ایجاد شود از تردد و ازدحام جمعیت به سمت تهران جلوگیری می‌شود.

منبع : برنا