logo

شماره پشتیبانی :85524-021

اصفهان رکورد دار ورود گردشگران خارجی شد

با افزایش 60 درصدی گردشگران خارجی , رکورد یک دهه‌ای ورود گردشگران خارجی به اصفهان شکسته شد.

95/5/7

شاهین گشت: با افزایش 60 درصدی گردشگران خارجی , رکورد یک دهه‌ای ورود گردشگران خارجی به اصفهان شکست.مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به رشد 60% ورود گردشگران خارجی به اصفهان گفت : ورود این تعداد گردشگر در مدت 10 سال گذشته به اصفهان بی سابقه بوده است.

فریدون الهیاری با اشاره به اینکه بیشترین گردشگر مربوط به کشورهای آلمان ، ایتالیا ، فرانسه ، نروژ ، چین و شرق آسیا بوده اند افزود : مجموعه های تاریخی میدان امام ، چهلستون ، بازارهای سنتی و پلهای تاریخی اصفهان بیشترین آمار بازدید گردشگران را به خود اختصاص داده است .استان اصفهان با 20 هزار بنای تاریخی ثبت شده جهانی و ملی جزو 10 شهر برتر جاذبه های گردشگری دنیا قرار گرفته است .

اِصفَهان یا اِسپَهان این شهر مرکز استان اصفهان و نیز مرکز شهرستان اصفهان است. استان اصفهان یکی از بزرگ‌ترین مراکز تولید انواع مختلف صنایع دستی ایران بشمار می‌رود. این استان از دیرباز گهواره هنرهای زیبا و صنایع دستی بوده‌است. بناهای تاریخی متعددی در شهر وجود دارد که تعدادی از آن‌ها به عنوان میراث تاریخی در یونسکو به ثبت رسیده‌اند. اصفهان در سال ۲۰۰۶ به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و در سال ۱۳۸۸ به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و همین‌طور به عنوان پایتخت صنعتی ایران بعد از تهران انتخاب شده است. این شهر به داشتن معماری زیبای اسلامی و بسیاری از بلوارهای زیبا، پل‌های سرپوشیده، تونل‌های زیبا، کاخ‌ها، مسجدها و مناره‌های منحصربفرد معروف است. این امر باعث شده‌است که در فرهنگ ایرانی اصفهان، نصف جهان لقب بگیرد.دین اسلام و مذهب تشیع دین و مذهب رسمی اصفهان است ولی از سده‌های پیش ارامنه، یهودیان، بهاییان و زرتشتیان و سایر اقلیتهای مذهبی نیز در شهر زندگی می‌کرده‌اند.

shahin gasht

ایلنا

pic160035210001

مقالات مرتبط


 • چرا هزینه تورهای سفر به ایران برای ژاپنی‌ها بسیار گران است؟!

  در دو سال اخیر سفر ژاپنی‌ها به ایران سالانه کمتر از ۲ هزار نفر بوده است, کارشناسان دلایل بسیاری را برای کاهش سفر ژاپنی‌ها به ایران عنوان می‌کنند؛ گران بودن تورهای سفر به ایران، نبود پرواز مستقیم از ژاپن به ایران و مشکلات زیرساختی مانند کمبود هتل و اماکن اقامتی در ایران از دلایل اصلی کاهش حضور گردشگران ژاپنی در ایران است.

 • سهم گردشگری کشاورزی در توسعه صنعت گردشگری کشور

  بابک مغازه‌ای، کارشناس صنعت گردشگری می‌گوید: یکی از انواع مهم گردشگری در دنیا گردشگری کشاورزی یا گردشگری مزرعه است که این نوع گردشگری در بسیاری از کشورهای همسایه مانند ترکیه رونق یافته است.

 • تلاش مدیران دولتی در تلاش برای جذب گردشگران خارجی

  جذب گردشگران خارجی نیازمند زیرساخت‌هایی است که در ایران وجود ندارد. به‌عنوان نمونه کمبود هتل و اماکن اقامتی، نبود وسیله نقلیه و امکانات مورد نیاز برای حمل‌ونقل گردشگران خارجی از مشکلات زیرساختی گردشگری کشور به‌شمار می‌روند.

 • جاذبه‌های گردشگری تفریحی ایران نمی‌تواند تایلندی را جذب کند

  تایلند سالانه مقصد سفر ۸۸ هزار ایرانی است. این در حالی است که به عقیده برخی کارشناسان سالانه کمتر از ۲ هزار و ۵۰۰ تایلندی به ایران سفر می‌کنند، اما به نظر می‌رسد موازنه گردشگری منفی بین دو کشور در حال بهبود است.

 • کرمانشاه ظرفیتی مناسب برای توسعه گردشگری داخلی

  وجود 14 روستای هدف گردشگری با بافت تاریخی و ساختار طبیعی جذاب، همواره محلی برای حضور گردشگران و مسافران در این مناطق بوده و ظرفیتی مهم در کنار سایر توانمندی های حوزه گردشگری استان کرمانشاه محسوب می شود.