logo

شماره پشتیبانی :85524-021

اطلاعات سفر به کرواسی

کشور زیبای کرواسی در جنوب شرقی اروپا و رو به آب های نیلگون دریای آدریاتیک قرار گرفته است. این کشور منحصربفرد و زیبا در همسایگی کشورهای اسلوونی، بوسنی و هرزگوین، مونته نگرو و صربستان قرار گرفته است.

کرواسی جزو کشورهای توسعه یافته جهان محسوب می شود که زبان رسمی مردم آن کرواتی، دینشان مسیحیت کاتولیک و واحد پولشان کونا است. این کشور آرام و در عین حال مدرن، نسبت به کشورهای دیگر اروپایی، مقصد بسیار ارزانتر و در عین حال جذاب و دیدنی تری می باشد. شما میتوانید با کسب اطلاعات مورد نیاز و برنامه ریزی اصولی، بهترین سفر زندگی خود را در کشور کرواسی رقم بزنید. آب و هوای معتدل کرواسی، آبهای کریستالی دریای آدریاتیک و سواحل طلایی در کنار هزاران میراث تاریخی و فرهنگی، این کشور را به یکی از بی نظیرترین مقاصد دنیا تبدیل کرده است.

شاهین گشت

زاگرب – پایتخت کرواسی

از میان هزاران جاذبه ی گردشگری در کرواسی، ابتدا به زاگرب، پایتخت این کشور و همچنین بزرگترین شهر کرواسی سر می زنیم. معماری بی نظیر، تاریخ غنی و مردم میهماننواز کرواسی شما را شگفت زده خواهد کرد.

منطقه‌ی تاریخی Gornji Grad

تاریخی ترین بخش شهر زاگرب، Gornji Grad نام دارد و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری کشور کرواسی محسوب می شود. با قدم زدن در این منطقه، فضای حاکم بر قرن سیزدهم در این کشور را احساس خواهید کرد.

موزه ی روابط شکست خورده و برج Lotrščak نیز در این منطقه قرار دارند که می توانید از آنها دیدن کنید.

شاهین گشت

میدان کینگ تومیسلاو (King Tomislav)

به سمت ایستگاه مرکزی قطار حرکت کنید و از میدان بزرگ زاگرب که به افتخار اولین پادشاه این کشور ساخته شده است، بازدید کنید و عمارت آن با معماری شگفت انگیزش را تماشا کنید.

شاهین گشت

کلیسای جامع زاگرب

مگر می شود به کشورهای مسیحی و اروپایی رفت و از کلیساهای جامع شهرهای اصلی آن دیدن نکرد؟

این بنای شاهکار با معماری فریبنده اش، نماد زاگرب و یکی از برجسته ترین آثار تاریخی کشور کرواسی است. بازدید از برج های دوقلوی کلیسا را فراموش نکنید.

موزه‌ی روابط شکست خورده

آیا دوست دارید فعالیت متفاوت و غیرکلیشه ای را در برنامه سفر خود در شهر زاگرب قرار دهید. یادگاری دوران خوش عشاق این کشور برای همیشه در این موزه ی عجیب و دیدنی مانده اند تا حس ناب عشق و دوست داشتن را به دید همگان بگذارند. در این موزه هزاران عشق بی سرانجام را خواهید یافت که اگر چه وصال نداشتند اما حس نابشان را برای همیشه زنده نگه داشتند.

شاهین گشت

خیابان Ilica

برای خرید کردن می توانید به خیابان Ilica بروید که اصلی ترین خیابان زاگرب است و مملو از فروشگاه ها و بوتینک های بی نظیر است. در این خیابان طویل قدم بزنید. خرید کنید و یا از نشستن و میل کردن نوشیدنی ها و غذاهای کرواتی لذت ببرید.

شاهین گشت

محله‌ی بالای شهر (Upper Town)

می توانید سوار بر تراموا شوید و به این محله بروید و یا قدم زنان از طریق پله های سنگی منتهی به محله ی قدیمی که در ارتفاعات شهر قرار دارد، بروید. پیشنهاد می کنیم حتما از این محله دیدن کنید زیرا این محله قدیمی، محل تجمع بناهای قدیمی و آثار تاریخی فریبنده و معماری شاهکار کرواتی است. بازدید از کلیسای سنت مارک را فراموش نکنید.

شاهین گشت

بازارچه‌ی Dolac

به بازار روباز زاگرب بروید و از نزدیک شاهد زندگی واقعی مردم کرواسی باشید و چالش ها و سبک زندگی مردم آن را از نزدیک لمس کنید. کشاورزان و تولیدکنندگان محصولات خود را در این بازار عرضه می کنند و شما نیز می توانید وسایل مورد نیاز خود را با قیمت مناسب از این بازار تهیه کنید.

شاهین گشت

دیوارهای شهر قدیم دوبروونیک

احتمالا شما نیز مایل هستید علاوه بر بازدید از بناهای تاریخی و گردشگری کرواسی، از شهرهای ساحلی پرآوازه اش نیز دیدن کنید.

جنوبی ترین بخش کشور کرواسی، خانه ی زیباترین شهر ساحلی کشور است. بخش های تاریخی این شهر و همچنین دیوارهای قدیمی آن که متعلق به قرون وسطاست، در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. کمتر شهری را در دنیا می توان یافت که ساحلی باشد و در عین حال مملو از آثار تاریخی بی نظیر باشد. در فهرست زیر نام برجسته ترین مکان های گردشگری شهر دوبروونیک را ذکر کرده ایم:

• صومعه‌های Dominican و Franciscan

• قلعه‌ی سنت جان (St. John)

• فواره‌ی بزرگ Onofrio و کلیسای St. Saviour

• میدان Loggia

• دروازه‌های شهر دوبروونیک

• کلیسای جامع دوبروونیک

• خیابان تاریخی دوبروونیک

شاهین گشت

شهر اسپلیت

شهر زیبای کرواتی که در آغوش دیوارهای به جای مانده از امپراطوری رومی دیولکسیان جای گرفته است. بخش قدیمی شهر اسپلیت در یونسکو به ثبت جهانی رسیده باشد و می تواند یکی دیگر عواملی باشد که شما را به سمت این شهر ساحلی زیبا می کشاند. بازدید از 4 دروازه شهر و کلیسای جامع سنت دومینوس را می توانید در برنامه سفر خود جای دهید.

شاهین گشت

شهر خوار (Hvar)

شهر خوار میزبان میهمانان مشتاقی است که از سرتاسر جهان برای بازدید از جزایر دالماسی به آنجا آمده اند. بهترین و هیجان انگیزترین هتل ها و رستوران ها و تفریحات کرواسی در این شهر آماده ی پذیرایی از شما هستند. بخش های قدیمی شهر خوار منزلگاه بناهای تاریخی قرن شانزدهم است و بازتابی از معماری و فرهنگ مردم آن دوران می باشد.

در صورتیکه که فرصت داشتید به شهر تاریخی Korčula که در جزیره ی کوچکی در جنوب دالماسی قرار دارد بروید و از زادگاه مارکوپولو دیدن کنید.

شاهین گشت

پارک های ملی کرواسی

کشور کرواسی به دلیل آب و هوای معتدل و مدیترانه ای که دارد، پارک های ملی بسیاری دارد که از میان این پارک های ملی بی نظیر، میتوان به پارکهای ملی زیر اشاره کرد:

پارک ملی دریاچه پلیتوویس (Plitvice Lakes National Park) :

بی شک این پارک ملی تکه گمشده ای از بهشت است. 16 دریاچه زیبا در این پارک ملی چنان منظره ی غیرقابل توصیف و بی نظیری را خلق کرده اند که به ندرت می توان مشابه آن را بر روی زمین یافت. فضای پارک ملی با جنگل سرسبزی احاطه شده که با رنگ آبی زلال دریاچه هایش، تابلو نقاشی زیبایی را خلق کرده است.

در سراسر پارک پل های چوبی کشیده شده تا به راحتی بتوانید در این بهشت زیبا قدم بگذارید.

شاهین گشت

شاهین گشت

پارک ملی کورناتی (Kornati) :

در قلب آبهای دریای آدریاتیک و شبه‌جزیره‌ی کورناتی، پارک ملی کورناتی بیش از 80 جزیره کوچک را در قلب خود جای داده است. اکثر جزایر این پارک ملی خالی از سکنه هستند، هر چند به تازگی اقامتگاه ها و رستوران های مختلف درحال ساخت در این جزایر هستند.

شاهین گشت

پارک ملی Mljet

بخش عمده ای از جزیره Mljet پوشیده از جنگل سرسبزی است که به یکی از زیباترین پارکهای ملی کرواسی تبدیل شده است. در میان جنگل های انبوه پارک و آبهای بی انتهای دریا، صومعه ی کوچکی به نام صومعه‌ی بندیکتی وجود دارد که متعلق به قرن دوازدهم می باشد. این پارک ملی نیز مجهز به پل های چوبی است تا گردشگران بتوانند با خیال آسوده در جزیره قدم بزنند.

شاهین گشت

پارک ملی بریجونی (Brijuni)

در غربی ترین بخش کشور کرواسی، مجموعه ای از جزایر کوچک قرار گرفته اند که پارک ملی بریجونی را تشکیل می دهند. این پارک ملی در مجاورت شبه‌جزیره‌ی ایستریا واقع شده است و از ایام قدیم مجهز به چندین هتل و اقامتگاه لوکس بوده است و مقامات ارشد کشور در این پارک ملی از میهمانان خود پذیرایی می کردند.

شاهین گشت

مقالات مرتبط


    اطلاعات سفر به صربستان

    جمهوری صربستان در جنوب شرق اروپا و در منطقه بالکان واقع شده و پایتخت آن شهر زیبای بلگراد است که روزگاری زیر سلطه امپراطوری عثمانی بوده است.

    آیا تا کنون نام این کشور را شنیده اید؟

    آیا تا کنون نام کشور مونته نگرو را شنیده اید؟ البته عجیب هم نیست اگر نام این کشور را نشنیده باشید. زیرا در گذشته کشور مونته نگرو متعلق به یوگوسلاوی سابق بوده و پس از برگزاری همه پرسی در سال 2006، این کشور کوچک و زیبا به طور رسمی اعلام استقلال کرده است.