logo

شماره پشتیبانی :85524-021

افتتاح طولانی ترین پل معلق جهان

96/05/12

طولانی ترین پل معلق جهان در سوییس افتتاح شد ، پلی که ساخت آن فقط 10 هفته طول کشید.

این پل باریک و طولانی ، در میان دره Grabengufer در نزدیکی شهر زرمات قرار گرفته است که طول آن 493 متر و ارتفاع آن 84 متر است. این پل بسیار باریک است وفقط یک نفر می تواند در آن واحد از آن بگذرد. بنابراین کسی نمی تواند در میان مسیر پشیمان شده و به عقب برگردد !

با اینکه سوییسی ها ، این پل را طولانی ترین پل معلق جهان می دانند اما این پل هنوز در گینس ثبت نشده است و در حال حاضر رکورد طولانی ترین پل معلق جهان در گینس دست ژاپن و پل معلق Kononoe Yume است. این پل جدید در زرمات جایگزین یک پل قدیمی شده است که در اثر ریزش سنگ ها آسیب دیده بود و مورد استفاده قرار نمی گرفت. این پل از فولاد ساخته شده تا استحکام بالاتری داشته باشد و زرمات را به گراچن متصل می کند. مسیری که کوهنوردان طی دو روز کوهنوردی طی می کنند. این پل می تواند مسیر آنها را مستقیم و کوتاه تر کند ، بنابراین شاید بتوان گفت این پل مخصوص کوهنوردانیست که از ارتفاع ترسی ندارند.

شاهین گشت

شاهین گشت

مقالات مرتبط


  مرتفع ترین پل شیشه ای جهان در هونان چین

  مهندسین چینی به تازگی ایده ای جدید را پیاده کرده اند که در جای خود بسیار جالب است. اگر از ارتفاع نمی ترسید قطعا پل شیشه ای چین یکی از جاذبه های جالب و دیدنی برای شما خواهد بود. این سازه، قله‌های هر یک از طرفین دره را به یکدیگر متصل می‌کند. همچنین نوعی طناب فنردار برای علاقه‌مندان به پرش بانجی در وسط این سازه قرار می‌گیرد که مرتفع‌ترین طناب فنردار برای این ورزش، بر روی کره زمین است.

  عظیم ترین پل جهان در تنگه بسفر استانبول افتتاح شد

  پل یاووز سلطان سلیم، عریض ترین پل جهان که در تنگه بسفر ساخته شد، با حضور تعداد زیادی از دولتمندان ترکیه، از جمله رئیس جمهور و نخست وزیر این کشور و برخی رهبران جهان افتتاح شد.

  خطرناک ترین پل جهان در کاندینسکی روسیه

  خطرناک ترین پل جهان در روسیه راه آهنی که نه ریل شد و نه قطاری از روی آن عبور کرد، اما تبدیل به پلی شد که عبور کردن از آن تنها کار رانندگان شجاع و متبحر است