logo

شماره پشتیبانی :85524-021

افزایش بلیط مترو از ابتدای اردیبهشت

97/1/26

طبق گفته ی معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران و با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر تهران و تایید فرمانداری، افزایش قیمت بلیط مترو در تهران در تاریخ اعلام شده اجرایی می‌شود.

طبق اظهار غلامحسین آرام درباره افزایش قیمت حمل و نقل عمومی، در حال حاضر تنها مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در مورد قیمت متروی تهران و حومه به فرمانداری ارسال، اصلاح و تایید شد. همچنین وی افزود: افزایش قیمت بلیط متروی تهران و حومه از تاریخ یکم اردیبهشت ماه اجرا می‌شود و این افزایش قیمت نیز از ۵ تا ۲۰ درصد و بنابر تعیین مسیرها متفاوت می باشد.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران خاطرنشان کرد: خوشبختانه شورای اسلامی شهر تهران اعتراض فرمانداری تهران در بعضی از بندهای مربوط به افزایش قیمت بلیط مترو را پذیرفت و در تاریخ اعلام شده اجرایی می‌شود.

از طرفی طبق گفته ی آرام، در مورد افزایش قیمت کرایه‌های سایر حمل‌ونقل‌های عمومی همچنان مصوبه‌ای به فرمانداری ارسال نشده است. وی افزود: درباره افزایش قمیت‌های سایر ناوگان حمل و نقل عمومی برنامه‌ای نداریم اما اگر بخواهد این افزایش رخ دهد، باید ابتدا مصوبه لازم از سوی شورای شهر ارائه و سپس بررسی کارشناسی شود.

با توجه به مصوبه شورای شهر و تایید فرمانداری تهران، قیمت بلیط تک سفره از ۸۰۰ تومان به یک هزار تومان افزایش یافت. ضمنا قیمت بلیط مترو خط فرودگاه امام ره نیز تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان رشد پیدا کرد. افزایش قیمت بلیط‌های تک سفره تا سقف یک هزار تومان فقط مشمول بلیط‌های کاغذی است و قیمت کارت بلیط‌ها به این میزان افزایش نخواهد یافت. برای دارندگان کارت بلیط تخفیف‌های ۶۶ درصدی در نظر گرفته شده که البته این موضوع نیز بستگی به تعداد سفرهای مسافران دارد؛ دارندگان کارت بلیط مترو حتی اگر بلندترین مسیر را طی کنند نیز حدود ۸۰۰ تومان کرایه می‌پردازند.

شاهین گشت