logo

شماره پشتیبانی :85524-021

اقامت زنان تنها و مجرد در هتل ها و مهانسرا ها

96/03/21

رییس اتحادیه هتلداران اصفهان گفت: اقامت زنان تنها و مجرد در هتل ها و مهمانسراها هیچ منع قانونی ندارد. این درحالی است که برخی اقامتگاه ها همچنان از پذیرش مسافران زن که تنها مراجعه می کنند، خودداری کرده و آن ها را به اداره اماکن ارجاع می دهند.

رییس وقت اماکن عمومی نیروی انتظامی سال ۸۸ در اظهارنظری در این باره گفته بود: هیچ هتل یا مرکز اقامتی حق ندارد برای پذیرش خانم ها درخواست نامه کتبی از اماکن کند و اصلا چنین چیزی وجود ندارد که هتل ها زنان را بدون نامه از اماکن نپذیرند.

شاهین گشت

اسماعیل احمدی مقدم - فرمانده وقت نیروی انتظامی - نیز در همان سال ها اظهار کرده بود: تا جایی که من در جریان هستم، هیچ گونه ممنوعیتی برای پذیرش زنان در هتل ها وجود ندارد، اما اگر چنین چیزی وجود داشته باشد، پیگیری کرده و با این موضوع برخورد خواهم کرد.

با وجود چنین اظهاراتی و ابلاغ بخشنامه های مکرر دراین باره، اما برخی اقامتگاه ها در بعضی شهرها از جمله تهران، اصفهان، شیراز، مناطق شمالی کشور و البته شهرهای کوچک تر همچنان با اعمال سلیقه ای این دستور روبرو هستند. برخی از واحدهای اقامتی نیز بخشنامه های مکتوبی را در اختیار دارند که همچنان از آن ها خواسته شده حضور مسافران زن که تنها مراجعه کرده اند به اداره اماکن اطلاع دهند.

مقالات مرتبط


 • سقف های ایران از دید گردشگر فرانسوی

  بررسی‌ها و کاوش‌های باستانشناسی حکایت از آن دارد که سابقه معماری ایران به حدود هزاره هفتم قبل از میلاد می‌رسد. شاید در دهه های گذشته ، ایران توریست های محدودی را می دید و افراد کمی از زیبایی های این کشور خبر داشتند. اما اخیرا ‏تعداد این توریست ها افزایش یافته و هر یک از آنها تصاویری یه یاد ماندنی از ایران در سایتهای مختلف منتشر می کنند.‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏

 • مطالب خواندنی در رابطه با پروازهای چارتری در ایران

  سفرهای ارزان بر مبنای پروازهای چارتر شکل می‌گیرند؛پروازهایی که به همان اندازه که قیمت‌های ارزان آنها در فصل‌های کم‌سفر وسوسه‌کننده است، قیمت‌های بالای‌شان در زمان‌های اوج سفر می‌تواند نارضایتی متقاضیان سفر را به دنبال داشته باشد. از سوی دیگر این پروازها شرایط ویژه‌ای دارند که ناآگاهی از آنها ممکن است برای مسافران دردسرساز شود.

 • روستایی نیمه ایرانی- نیمه اروپایی در تهران

  بدون شک عجیب‌ترین روستای ایران روستای زرگر است.اهالی این روستا هم ‌ایرانی‌اند هم اروپایی، هم فارسی می‌دانند هم ترکی؛ صورتشان هم شبیه آریایی‌هاست.مردم روستای «زرگر» زبان مادری‌شان «رومانو» است.

 • ایران در رده بندی قدرتمندترین پاسپورت های جهان قرار گرفت

  در رده بندی قدرتمند ترین پاسپورت های جهان در سال 2016 ایران رتبه 93 را در اختیار دارد.

 • ساعتی یک میلیون دلار; درآمد ایران از گردشگری

  رئیس سازمان توسعه تجارت کشور، در هم‌اندیشی جامعه تورگردانان بخش خصوصی و دولتی گفت:درآمد گردشگری از ابتدای سال ۹۵ تا کنون را ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلار را اعلام کرد.