logo

شماره پشتیبانی :85524-021

انتقال مجروحان ایرانی انفجار وان ترکیه از طریق مرز زمینی به ایران

محمد ابراهیم طاهریان فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه ، اعلام کرد: در تماس تلفنی که با وزیر کشور ترکیه داشته است خبر بهبودی 6 شهروند ایرانی را که در انفجار بامداد روز دوشنبه در استان وان مجروح شده بودند دریافت کرد

95/6/24

شاهین گشت: محمد ابراهیم طاهریان فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه ، اعلام کرد: در تماس تلفنی که با وزیر کشور ترکیه داشته است خبر بهبودی 6 شهروند ایرانی را که در انفجار بامداد روز دوشنبه در استان وان مجروح شده بودند دریافت کرده و این افراد که از بیمارستان مرخص شده اند، سه شنبه از طریق مرز زمینی راهی ایران شدند.

در انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی یک مرکز خرید و در حدفاصل دفتر استانی حزب حاکم عدالت و توسعه و استانداری در استان وان ترکیه، 50 نفر از جمله شش شهروند ایرانی مجروح شدند.گفته می شود این انفجار توسط عوامل پ ک ک صورت گرفته است.

روز دوشنبه در جریان انفجاری در شهر وان در شرق ترکیه دهها نفر مجروح شده‌اند. سفارت ایران در ترکیه گفته است که تعدادی از مجروحان این حادثه ایرانی هستند. گفته شده است که حال یکی از مجروحان وخیم است.

رسانه‌های دولتی گفته‌اند که این انفجار در نزدیکی یکی از مراکز محلی حزب حاکم عدالت و توسعه و دفتر فرمانداری این شهر اتفاق افتاده است. برخی از رسانه‌های محلی تعداد مجروحان این انفجار را "۴۸" نفر عنوان کرده‌اند. به گفته دفتر فرماندار، انفجار یک خودروی بمبگذاری شده که در نزدیکی این مراکز پارک شده بود، باعث وقوع این حادثه شده است. براساس این گزارش ساختمان‌های نزدیک به محل انفجار صدمه دیده و آتش‌سوزی پس از آن اتفاق افتاده است. در پی این انفجار نیروهای آتش‌نشان و کارکنان اورژانس فورا در محل حضور یافتند. در حال حاضر مناطق منتهی به محل حادثه از سوی نیروهای امنیتی مسدود شده است. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است، اما نیروهای امنیتی ترکیه حزب کارگران کردستان (پ ک ک ) را عامل این انفجار می‌دانند. در ماههای اخیر شهرهای مختلف ترکیه شاهد حملاتی از سوی کردها و همچنین گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) بوده است.

shahin gasht

منبع: ایسنا

pic912035210001

مقالات مرتبط