logo

شماره پشتیبانی :85524-021

اژدهایی خفته در دریا | ویتنام

97/3/28

خلیج هالونگ بای یکی از مناظر دیدنی ویتنام است.این خلیج که در شرق کشور ویتنام قرار دارد، در سال 1994 به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شد و بخشی از آن به طور کامل تحت حفاظت سازمان‌ محیط زیست قرار گرفت.

هالونگ بای در لغت به معنای اژدهای نزول کرده ‌ یا نشسته می باشد، هر چند این نام تا قبل از صده 19 در اسناد تاریخی ذکر نشده است ،اما داستان‌ها و افسانه‌های بسیاری در مورد آن بر سر زبان‌هاست. بعضی از مردم می‌گویند در خلیج هالونگ بای مارماهی بزرگی زندگی می‌کرد که گهگاهی سر از آب بیرون می‌آورد و موجب رعب و وحشت مردم می‌شد و برخی دیگر نیز اعتقاد دارند نام‌گذاری این خلیج به دلیل شکل ظاهری آن صورت گرفته است. عده‌ای هم صدای برخواسته از برخورد مهیب امواج به صخره‌های آهکی را دلیل نام‌گذاری این جزیره به اژدهای نشسته می‌دانند. به هر حال دلیل نام‌گذاری خلیج هالونگ در ویتنام هر چه که باشد حقیقت این است که خلیج هالونگ بای یكی از زیباترین و شگفت انگیزترین مناطق روی کره زمین است ، خلیجی با مناظر و طبیعت بکر و دست نخورده که از سرتاسر دنیا گردشگران را شیفته خود کرده است.

شاهین گشت

مجمع الجزایر هالونگ بای شامل 1969 جزیره می باشد که بعضی از آنها قابل سکونت نیستند. تخته سنگ‌های آهکی و جزایر کوچک سرسبزی که از آب زلال و شفاف سر بیرون آورده‌اند بیشتر به تصاویر خیالی شبیه هستند اما در خلیج هالونگ بای رویای بهشت آدمی حقیقت پیدا می‌کند. عبور با کشتی از بین برجهای صخره ای که از دل دریا سر به آسمان گذاشته اند ، پیاده روی و شنا در سواحل جزیره های کوچک و بزرگ که مثل دانه های تسبیحی پاره شده ،در خلیج هالونگ ویتنام پراکنده شده اند، لحظاتی شگفت انگیز در سفر شما به وجود خواهند آورد. وجود غارهای آبی که حس ماجراجویی را در گردشگران برمی انگیزد تا به همراه راهنماهای مجرب با کایاک به درون آن رفته و زیباییهای آن را ببینند از دیگر شگفتی های این خلیج است.

مقالات مرتبط