logo

شماره پشتیبانی :85524-021

این جشنواره ی ترکیه ، پنج قرن قدمت دارد !

96/07/27

هر سال در ایام نوروز و شروع فصل بهار 21 تا 24 ماه مارس میلادی جشنواره ی پرشکوهی در شهر مانیسای ترکیه واقع در در هجده کیلومتری شمال شرقی ازمیر برگزار می گردد، که نزدیک به پنج قرن قدمت دارد.

معروف ترین و قدیمی ترین جشن در کشور ترکیه

نام معروفترین و قدیمی ترین جشن های این مراسم جشنواره معجون نام دارد. مِسیر مانیسا Manisa Mesir Macunu Festivali ازمعروفترین و قدیمی ترین جشن های ملی مردم و کشور ترکیه است ، که از زمان حکومت سلاطین عثمانی به یادگار مانده است .

شاهین گشت

ساخت معجون با چهل و یک نوع گیاه دارویی

نزدیک به پنج قرن پیش ، حفصه سلطانHafsa Sultan ، همسر سلطان سلیم اول و مادر سلطان سلیمان اول سلطان سلیمان اعظم، در شهر مانیسا ، بیمار شد .

حکیم حاذق شهر Merkez Efendi که رییس مدرسه ی مسجد سلطان آن شهربود دستور دادند تا چاره ای بیندیشد او با استفاده ازچهل و یک نوع گیاه دارویی و ادویه و افزودنی ، معجونی ساخت وبرای حفصه سلطان فرستاد ، بعد از چند روزاستفاده از این معجون ، بهبود یافت و سلامتی خود را به دست آورد . به همسر و مادر سلاطین بزرگ و پرقدرت آن زمان امپراطوری عثمانی بازگشت و از خوشحالی و مبارکی دستور داده شد هر ساله و در آغاز فصل بهار ، این اکسیر حیاتبخش ، تهیه شود و در اختیار عموم مردم شهر قرار گیرد .

مقالات مرتبط


 • معرفی بهترین هتل های ترکیه

  مطمئناً یکی از دغدغه‌های مسافران و جهانگردان رزرو هتل هایی با قیمت مناسب است. در این مطلب شما را با سه مورد از هتل‌های استانبول آشنا می کنیم. ترکیه یکی از جذابترین کشورهای دنیا برای گردشگری است و مسئولان کشور نیز زمینه های سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه های توریستی را فراهم کرده و امنیت سرمایه آنها را تضمین می کنند. ترکیه در سال گذشته پذیرای 26 میلیون توریست خارجی بوده است.

 • کودتای ترکیه: تیر خلاص بر پیکرگردشگری ترکیه

  برخی کارشناسان بر این باورند که کودتای جمعه گذشته در ترکیه، تیر خلاص بر پیکر گردشگری این کشور است؛ تا جایی که این رخداد سیاسی نه تنها بر ورود گردشگران خارجی به این کشور تاثیر گذاشته و خواهد گذاشت، بلکه بر سرمایه گذاری در صنعت توریسم این کشور نیز اثرگذار خواهد بود.

 • غرق شدن قایق گردشگری در آب های ترکیه

  رسانه های ترکیه از واژگونی یک قایق حمل مسافر در حالی که مشغول جابه‌جایی گردشگران بود خبر دادند.

 • تصاویر شگفت انگیز از آغوش گرفتن بالن ها در آسمان ترکیه

  زمانی که بر بالن خود سوار شویم ، آرام آرام که اوج گرفتیم می توان صحنه ای بی نظیر از زیبایی های طبیعی که با خلاقیت و ایده های ناب انسانی در هم آمیخته است را به چشم ببینیم.