logo

شماره پشتیبانی :85524-021

باغ گیاه شناسی ملی گرجستان

گرجستان از کشورهایی است که در سال های اخیر در لیست پر بازدیدترین کشورها از نظر توریستان و گردشگران ایرانی جای گرفته است، به همین منظور شاهین گشت قصد دارد در این مقاله به یکی از جالب ترین مناطق گردشگری گرجستان سرزده و با شما را با باغ گیاه شناسی گرجستان بیشتر آشنا سازد.

باغ گیاه شناسی ملی گرجستان (به گرجی: საქართველოს ეროვნული ბოტანიკური ბაღი) قبلا در گرجستان به عنوان مرکز اصلی گیاه شناسی و یک نهاد و پژوهشکده حفاظتی ، فرهنگی، آموزشی، طبیعت بوده است . این باغ گیاه شناسی که در باتومی و در ۱۰ کیلومتری خارج از این شهر واقع در کوهپایه های قلعه Narikala در سمت شمال قرار دارد ، شامل 161 هکتار است. مجموعه این باغ زیبا شامل بیش از 4500 نوع گیاهان متنوع و کمیاب از مناطق قفقاز، چین، هیمالیا، ژاپن، شمال آمریکا، ترکیه، سیبری و مدیترانه می باشد. این باغ بسیار بزرگ و دیدنی می باشد.

شاهین گشت

تاریخ باغ گیاه شناسی به بیش از سه قرن پیش باز می گردد. برای اولین بار در سال 1671 توسط مسافر فرانسوی ژان شاردن کشف شد و آن مکان در سال 1625 به عنوان یک باغ سلطنتی شناخته شد. باغ در طول جنگ فارس ها به تفلیس در سال 1795 غارت شد، اما دوباره بازسازی شد. در اوایل قرن 19 در سال 1845 این باغ رسما تاسیس شد و به عنوان مرکز گیاه شناسی تفلیس نام گذاری شد.

شاهین گشت

ورودی اصلی به باغ است که در کوهپایه های قلعه Narikala در خیابان Botanikuri در شهر قدیمی تفلیس واقع شده است.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

ورودی دیگر در قلعه Narikala است که می تواند با استفاده از تراموای هوایی که از پارک به قلعه Narikala متصل است به باغ رسید.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

این تراموا هوایی از رودخانه Mtkvari و منظره های فوق العاده زیبای شهر قدیمی نزدیک تفلیس عبور می کند. حداکثر زمان سفر با این تراموا 2 دقیقه طول می کشد و در انتها به باغ زیبا گیاهان ختم می شود .

نویسنده: لیلی چاوشی

مقالات مرتبط


 • معرفی هیجان انگیزترین ترن طنابی در تفلیس

  ترنی متفاوت از ترن های دنیا واقع در شهر توریستی تفلیس که لقب هیجان انگیز ترین ترن را به خود گرفته است, وجود دارد که این ترن قابلیت جابه جایی بیش از 50 نفر را دارد و به عنوان سومین پارک در USSR شناخته شده است.

 • راهنمای سفر به کشورگرجستان

  گُرجِستان کشوری است در شرق دریای سیاه و یکی از دیدنی تر ین و زیباترین مناطق جهان محسوب می شود. کشور گرجستان سراسر آرامش حاصل خیزی ،اصالت و امنیت است و این ها نیزهدیه های ارزشمند از خداوند به مردم مهربان ودست و دلباز آن کشور است .

 • دانستنی های کشور گرجستان

  گرجی ها بر این باورند که هنگامی که خداوند در حال آفرینش زمین بود و در حال تقسیم زمین ها بین کشورها بوده است ؛ بهترین؛ مرغوب ترین و زیبا ترین زمین را(توصیف بهشت) برای خود نگه میدارد و سایر زمین ها را به کشورها میدهد در همین حین گرجی ها که ابداع کننده ی شراب در دنیا میباشند مشغول به عیش و نوش و لذت از شراب در مهمانی بوده اند ؛(شراب برای گرجیان مقدس است) خداوند آن زمینی که برای خود نگه داشته بود را به گرجیان داد...و گرجی ها در سرزمین بهشتی ساکن شدند.صبح زود بیدار شوید صبح ها هنگام طلوع افتاب بیدار شوید . تا از بهترین جاذبه های شهر بهره مند شوید و از ترافیک در امان بمانید. در ضمن سپیده دم زمان جادویی برای گرفتن عکس هم هست زیرا میتوانید از نور نرم و شفاف صبحگاهی استفاده کنید. همینطور در این وقت روز معاشرت کردن با مردم محلی هم راحت تر است. تازه معمولا صبح ها از شر دزدها و کلاه بردارهای توریست ها هم در امان هستید. یادتان باشد افراد خوب و درست صبح زود برمی خیزند درست وقتی که شیادها در خوابند.حتما میدونین که تور تفلیس به خاطر جاذبه ها و مرکز خرید تفلیس ، بیش از سایر تورهای گرجستان طرفدار داره . خيلي ها در سفر به گرجستان بخصوص تفلیس كه يكي از قطب هاي تجاري محسوب ميشود به دنبال مراكز خريد خوب گرجستان هستند كه هم قيمت مناسب داشته باشد و هم بصورت تك فروش بتوان خرید کرد . محاله ایرانی ها به گرجستان سفر کنند و سری به بازارهای اون نزنند .بازارهای این کشور علاوه بر برندهای مطرح دنیا ، پر از پوشاک و لوازمی هستن که قیمت های متنوع داره .شما میتونید با کمترین قیمت بهترین سوغاتی را بخرین.

 • رشد 513 درصدی گردشگران ایرانی در گرجستان

  گردشگران ایرانی جایگاه ششم را در میان بیشترین گردشگران خارجی گرجستان دارند.