logo

شماره پشتیبانی :85524-021

صنعت گردشگری ایتالیا در پی وقوع زلزله با بحران مواجه شد

زلزله های متوالی در ایتالیا هرچند خسارتهای جانی چندانی به جا نگذاشت، ولی صنعت گردشگری این کشور تاریخی را با دشواریهای جدی روبرو کرده است. بسیاری از مردم جهان که شمال ایتالیا را به عنوان مقصد تعطیلات تابستانی خود انتخاب کرده بودند، در پی زلزله های اخیر در نزدیکی سواحل ایتالیا برنامه سفر خود را لغو کرده اند.

95/6/6

شاهین گشت: زلزله های متوالی در ایتالیا هرچند خسارتهای جانی چندانی به جا نگذاشت، ولی صنعت گردشگری این کشور تاریخی را با دشواریهای جدی روبرو کرده است. بسیاری از مردم جهان که شمال ایتالیا را به عنوان مقصد تعطیلات تابستانی خود انتخاب کرده بودند، در پی زلزله های اخیر در نزدیکی سواحل ایتالیا برنامه سفر خود را لغو کرده اند.در پی وقوع زلزله‌ای با قدرتِ بیش از 6 ریشتر در مرکز ایتالیا، شهردار شهر اماتریس گفت مردم این شهر در زیر آوار مانده‌اند. شبکۀ خبری آر.اِی.آیِ ایتالیا اعلام کرد دست‎‏کم 6 نفر بر اثر زلزله در مناطق مرکزیِ ایتالیا کشته شده‎اند. شهردار شهر امارتیس در استانِ ریتیِ ایتالیا می‌‎گوید زلزله ساکنان این شهر را مدفون کرده است و دیگر «شهری وجود ندارد».شبکۀ خبریِ سی.ان.ان به نقل از رافائل آبریو، یک متخصص ژئوفیزیک در سازمان زمین‌شناسی امریکا نوشت: «براساس برآوردهای صورت گرفته که البته مقدماتی هستند 35 درصد احتمال وجود دارد که این زلزله بین صد تا یکهزار نفر تلفات داشته باشد.»

این زمین لرزه باعث ویرانی گسترده در برخی مناطق شد و رئیس سازمان دفاع غیرنظامی ایتالیا گفته است هنوز تعدادی از سرنوشت بسیاری از ساکنان روستای اکومولی خبری در دست نیست و جستجو برای یافتن آنان در زیر آوارها ادامه دارد.

این زمین لرزه در فصل سفر گردشگران به ایتالیا روی داده و تعداد زیادی گردشگر ایتالیایی و خارجی مشغول دیدن از شهرهای مختلف استان‌های اومبریا، لاتزیو و مارکه بودند.

shahin gasht

shahin gasht

shahin gasht

ایرنا

pic261035210001

مقالات مرتبط