logo

شماره پشتیبانی :85524-021

بحران کم آبی در تهران

طبق گفته ی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران، بر اساس آخرین آمار، میزان بارش‌های استان تهران ۵۲.۱ میلی‌متر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۶۰ درصد کاهش داشته است.

محمدرضا بختیاری با اشاره به امار بارندگی در سال گذشته اظهار کرد: از اول مهرماه تا نهم بهمن ماه سال جاری در استان تهران در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۰ درصد و در مقایسه با متوسط بلندمدت ۵۵ درصد کاهش باران داشته‌ایم.

شاهین گشت

وی همچنین ذخیره برفی استان تهران را ۲۲ سانتی‌متر عنوان و اظهار کرد: تنها حسن بارش برف در تهران این بود که میزان ذخیره برف از عدد صفر خارج شد.البته باید گفت که باز هم این عدد نسبت به سال قبل که میزان ذخیره برف ۱۰۰ سانتی‌متر بود کاهش یافته است.

طبق گفته ی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران بارش‌های برفی تاثیر چندانی در ذخایر آبی ندارد،زیرا وضعیت بارندگی‌ها در پاییز امسال اصلا مناسب نبود، این میزان بارش نمی‌تواند جبران‌کننده شرایط باشد. لذا امیدواریم که میزان بارندگی‌ها استمرار داشته باشد.

به گفته بختیاری، میزان بارندگی‌های استان تهران از ابتدای بهمن‌ماه تا امروز حدود ۱۶ میلی‌متر بوده و ذخیره آب پشت ۵ سد تهران معادل ۵۶۸ میلیون مترمکعب بوده است که این عدد نسبت به سال آبی گذشته ۲۲ درصد و نسبت به درازمدت ۴۳ درصد کاهش داشته است.

منبع : ایسنا