logo

شماره پشتیبانی :85524-021

برای نخستین بار استرداد بلیت های چارتر در کشور

محمد مسعود اکبریان، مدیرعامل یک شرکت خدمات مسافرتی در نشست خبری درباره اجرای طرح بیمه بلیت های چارتر که برای نخستین بار در ایران انجام می شود، گفت: ما مدعی هستیم که برای نخستین بار استرداد بلیت های چارتر در کشور در لحظه فراهم شد.

95/11/11

shahin gasht

شاهین گشت: هم اکنون ما به صورت روزانه حدود کمتر از 50 هزار سفر در مسیرهای داخلی داریم و بیشتر این سفرها به صورت چارتری انجام می شوند، در این میان دلهره ها باعث می شود که همه به سمت پروازهایی سیستمی بروند، بنابراین ظرفیت های زیادی در پروازهای چارتری خالی می ماند و این امر منجر به وجود آمدن نرخ های کاذب و پیام های رگباری می شود.

اکبریان افزود: در خصوص طرح بیمه گردشگری بلیت های چارتری تحت عنوان بیمه مسئولیت با برخی از شرکت‎ های بیمه صحبت کردیم و می دانیم که این شرکت ها به دلیل جدید بودن این طرح در مرحله آزمون و خطا قرار گرفته اند.

وی گفت: نحوه استرداد بلیت های چارتری توسط مسافران این گونه است که مشتریانی که از سفر انصراف می دهند می توانند در لحظات اولیه پس از خرید بلیت 50 درصد قیمت بلیت را استرداد کنند و تا یک روز قبل از مسافرت نیز می توانند 40 درصد قیمت بلیت را پس بگیرند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مقالات مرتبط


    مطالب خواندنی در رابطه با پروازهای چارتری در ایران

    سفرهای ارزان بر مبنای پروازهای چارتر شکل می‌گیرند؛پروازهایی که به همان اندازه که قیمت‌های ارزان آنها در فصل‌های کم‌سفر وسوسه‌کننده است، قیمت‌های بالای‌شان در زمان‌های اوج سفر می‌تواند نارضایتی متقاضیان سفر را به دنبال داشته باشد. از سوی دیگر این پروازها شرایط ویژه‌ای دارند که ناآگاهی از آنها ممکن است برای مسافران دردسرساز شود.