logo

شماره پشتیبانی :85524-021

ماجرای بلیط 9 میلیونی هواپیما به کرمانشاه ؟!

96/08/24

روز 23 آبان ماه 96 افزایش قابل توجه تقاضا برای سفر به استان‌های زلزله ‌زده شایعه ‌ای را در فضای مجازی به وجود آورد که از افزایش قابل توجه قیمت بلیت هواپیما حکایت می‌کرد .

قیمت بلیت سفر به کرمانشاه 9میلیون تومان بود !

شاهین گشت

یک گزارش به عمل آمده است که در کنار نرخ‌های چند صد هزار تومانی یکی از سایت‌های فروش بلیتی منتشرشد که قیمت بلیت سفر به کرمانشاه 9میلیون تومان بود !

این بلیت که برای پرواز ۶۲۲ شرکت هواپیمایی آسمان در سامانه فروش بلیت قرار گرفته بود ، برای یک نفر نرخ ۹ میلیون و ۵۵ هزار تومان را اعلام کرد . موضوعی که خیلی زود با واکنش‌های جدی مردم در فضای مجازی مواجه شد .

با توجه به نیاز به ثبت نام دقیق و کد ملی خریدار بلیت در سامانه‌های رسمی توزیع ، این شائبه به وجود آمد که شاید بازار سیاهی جدای از دسترسی مردم به وجود آمده است و شرکت یا آژانس‌های هواپیمایی در آن دخیل هستند . موضوعی که دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی به طور رسمی آن را رد می‌کنند .

مقصود اسعدی سامانی درباره از فروش این بلیت در فضای مجازی اعلام کرده است : از صبح دیروز منتشر شد که نتیجه آن شناسایی سریع آژانس هواپیمایی و جلوگیری از قیمت‌گذاری‌های این چنینی در بازار بود .

وی با بیان این که آژانس مذکور هیچ مجوزی برای فروش بلیت از شرکت هواپیمایی آسمان دریافت نکرده بود ، اظهار کرد : به دنبال این اتفاق شکایات لازم از این آژانس به عمل آمد و در حال حاضر سازمان هواپیمایی کشوری برخورد قانونی با این آژانس را در دستور کار دارد.

به گفته دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی جز این اتفاق که تنها در یک پرواز و از سوی یک آژانس اتفاق افتاد ، دیگر بلیت‌ها به شکل عادی و با نرخ معمول به فروش می‌رود و بازار در این حوزه هیچ مشکلی ندارد . همچنین سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده است که در صورت مواجه شدن با گران فروشی قطعا به شکل جدی با این موضوع برخورد لازم صورت خواهد گرفت .

با هماهنگی‌های انجام شده میان سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت‌های هواپیمایی از روز گذشته ۱۰ پرواز فوق‌العاده برای رفت و آمد به مناطق زلزله زده در برنامه قرار گرفته ‌اند و طبق اعلام انجمن شرکت‌های هواپیمایی نرخ بلیت‌ها بسته به کلاس پروازی بین ۱۲۰ تا ۲۰۰ هزار تومان تعیین خواهد شد .

شاهین گشت

منبع : ایسنا

مقالات مرتبط