logo

شماره پشتیبانی :85524-021

بوتل ها (Botel) نسل جدید هتل ها

صنعت هتل داری هر روز شاهد تحول و گسترش است. این صنعت دیگر محدود به ارائه اتاق و خدمات رفاهی به مسافران نیست, بلکه ارائه اتاق و خدمات جانبی به عنوان جز اصلی مراکز اقامتی محسوب می شوند که هویت یک مکان را به عنوان جز اصلی مراکز اقامتی محصوب می شوند که هویت یک مکان را به عنوان اقامتگاه مشخص می کنند. یکی از تازه ترین سبک های به وجود آمده در هتلداری بوتل ها بوتل ها هستند.

شاهین گشت: صنعت هتل داری هر روز شاهد تحول و گسترش است. این صنعت دیگر محدود به ارائه اتاق و خدمات رفاهی به مسافران نیست, بلکه ارائه اتاق و خدمات جانبی به عنوان جز اصلی مراکز اقامتی محسوب می شوند که هویت یک مکان را به عنوان جز اصلی مراکز اقامتی محصوب می شوند که هویت یک مکان را به عنوان اقامتگاه مشخص می کنند. با توجه به رقابت تنگاتنگی که در این حوزه وجود دارد. صاحبان این این صنعت تلاش دارند با ارائه خدمات تازه و البته متفاوت برتری خود را حفظ کنند. همکاری سرمایه گذاران

حوزه هتل داری با معماران در طول یک دهه گذشته نتایج شگفت انگیزی را در بر داشته که توانسته با تنوع بی نظیری را ایجاد کند و انواع مختلف از اقامتگاه را پدید آورد.

یکی از تازه ترین سبک های به وجود آمده در صنعت هتلداری بوتل ها هستند. بوتل از ترکیب دو کلمه بوت boatبه معنای قایق و کشتی کوچک و هتل به وجود آمده است. با همین تعریف شاید به راحتی بتوان مفهوم بوتل ها را درک کرد. قایق هایی که به هتل تبدیل شده اند و خدمات اقامتی و رفاهی ارائه می کنند. ممکن است برخی تصور کنند که یک نوآوری یا ابتکار تازه نیست و سال های سال است که کشتی های تفریحی یا به اصطلاح همان کروزها با چنین هویتی به فعالیت مشغولند اما در توضیح باید گفت که بوتل ها فراتر از کشتی های تفریحی رفته اند و به نسل نوین اقامتگاه تبدیل شده اند.

جدای از یک بخش از بوتل ها که هویتی مشابه با کروزها دارند اما در ابعاد کوچکتر و خودمانی تر, بخش دوم این سبک از اقامتگاه ها به کلی شیوه اقامت را دگرگون کرده اند. مجموعه ای از قایق های مسقف و شیشه ای که به عنوان اتاق به مهمان اجاره داده می شوند به همراه یک هسته مرکزی به عنوان ساختمان اصلی و هماهنگ کننده, هویت بوتل ها را تشکیل می دهند.

بوتل ها در دریاچه های کوچک, خورهای ساکن و تنگه های آرام ساخته می شوند. ساختمان اصلی که به عنوان سازه مادر در وسط آب ثابت می شود به بوتل ها اجازه پهلو گرفتن می دهد. در ساختمان مرکزی تمام امکانات مورد نیاز مهمانان چون پذیرش, رستوران, کافه, استخر, کلوپ ورزشی و تراس آفتاب گیر در پشت بام وجود دارد. بخش منحصر به فرد بوتل ها اتاقک های شناوری است که بر خلاف سایر اقامتگاه های آبی, ثابت نیستند. در بهترین تعریف بوتل ها ترکیبی از اقامتگاه های نیمه مستقل خصوصی و کشتی های کروز هستند که خدمات هر دو را یک جا ارائه می کنند, آن هم در یک سازه بی نظیر.

اتاقک های شناور بوتل ها در دو طبقه ساخته شده اند, طبقه بالایی چشم انداز بیرونی را در اختیار مهمان قرار می دهد و طبقه پایینی غوطه ور در زیر آب است و حس اقامت در یک زیر دریایی را تداعی می کند.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

جدا از جذابیت های منحصر به فرد معماری و تازگی این نوع اقامتگاه ها, سازگار بودنشان با محیط زیست حساس آبی شده است. نصب پنل های خورشیدی روی تمامی بوتل ها به همسو شدن هر چه بیشتر این اقامتگاه ها با توسعه پایدار صنعت هتلداری کمک شایانی کرده است.

بوتل ها به سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS) مجهز هستند تا مهمانانی که دوست دارند در حالی که در اتاق راحتشان لم داده اند, اندکی به ماجراجویی نیز بپردازند, در یافتن مسیرهای مورد نیاز به مشکل برخورند و سپس به راحتی به مقر اصلی بوتل باز گردند.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

نویسنده: لیلی چاوشی

مقالات مرتبط


 • تبعیض نژادی در هتل های ایرانی و توهین به گردشگران عرب زبان

  برای یک ایرانی شیعه، یعنی اکثر مردم ایران، تبعیض نژادی در هتل های ایرانی توهین به مقدسات و توهین به شیعیان بافرهنگ و عالیقدر عراق و لبنان و پاکستان و هند هم محسوب می شود. حتی اگر صاحبان این هتل ها مسلمان نباشند نیز جای تعجب است که مثلا هتلی در مشهد که حتی وجود فیزیکی و درآمد خود را مدیون یک "عرب" است چگونه دست به چنین تبعیض زشتی علیه صدها میلیون انسان زده است که طبیعتا بهترین و شریفترین انسان ها را نیز می توان بین آن ها یافت. کسانی که تبعیض نژادی علیه اعراب یا افغانی ها و ... انجام می دهند هم از ادب اسلامی و هم از ادب انسانی و هم از ادب ایرانی فرسنگ ها به دور هستند. بعضا همین افراد را می بینید که با دیدن گردشگری از یک کشور ثروتمند و صاحب رسانه های درازدست، دست و پای خود را گم می کنند و به استقبال می روند اما به گردشگران و زائران عربی که خیلی از آنها به فرهنگ ایران و ایرانیان علاقه زیاد دارند بی مهری می کنند.

 • ساخت اولین هتل تمام گردان جهان در استان مازندران

  "علی خداوردی" با بیان اینکه در شمال کشور نزدیک به 700 کیلومتر سازه داریم، اظهار داشت: متاسفانه تاکنون نتوانسته ایم هیچ سازه ای در مناطق ساحلی که گردشگران را جذب کند، طراحی کنیم.

 • اطلاعات کامل درباره انواع اتاق در هتل

  تمامی هتل‌ها برای ارائه‌ی خدمات ویژه به مسافرین ایجاد شده اند، این خدمات شامل ارائه‌ی فضای خصوصی و متناسب با تعداد افراد و نیازهای آن‌ها و همچنین امکانات اقامتی می‌شود.

 • همه چیز درباره بوتیک هتل ها در ایران

  قانون مهم بوتیک هتل ها کیفیت سرویس دهی آنهاست بدین صورت که تعداد اتاق ها حداقل 10 اتاق و نباید از 100 اتاق بیشتر شود

 • هتلی در توکیو ویژه خرخون ها

  افرادی در جهان هستند که کتاب خوانی را پیش روی کارهای روزانه خود قرار داده اند و حتی در سفر و به هنگام خواب هم از مطالعه دست برنمی دارند.در این مقاله با مجله گردشگری شاهین گشت همراه باشید تا شما دوستداران کتاب و کتاب خوانی را با هتلی شبیه به کتابخانه مدرن، در کشور ژاپن آشنا سازد.

 • قدیمی ترین هتل جهان با قدمت 1300 ساله در ژاپن

  هتل و آب گرم «هاشی ریوکان» در ژاپن قدیمی ترین هتل در دنیا و همچنین باسابقه ترین کسب و کار در طول تاریخ است.

 • قدیمی ترین هتل های دنیا کجا و چگونه بوده اند؟

  تنها چند درصد از مردم جهان می‌توانند بدون هیچ مشکلی وارد هتل‌هایی با قدمت چندین ساله شوند و چند روزی در آن اقامت داشته باشند. در این مقاله قصد معرفی قدیمی ترین هتل های جهان را داریم. با ما همراه باشید.