logo

شماره پشتیبانی :85524-021

ونیز ایران در قلب آبهای تالاب شادگان

روستای بکر و زیبای صراخیه که بر روی آبهای تالاب شادگان معلق است، چشم انداز چنان زیبایی را خلق کرده که هر بیننده ای را محو تماشای خود می کند.

روستای صراخیه کجاست و چگونه باید به آنجا رفت؟

با گذر از اتوبان اهواز-آبادان و در ابتدای جاده فرعی شادگان، تابلوی کوچکی نصب شده که مسیر تالاب بین المللی شادگان را نشان می دهد. انتهای این جاده به روستای بکر و زیبایی به نام صراخیه منتهی می شود که از طریق این روستا می توان به تالاب شادگان رفت.

شاهین گشت

به محض ورود به روستای صراخیه، صدای موسیقی عربی روح مسافرین را نوازش می کند و زنان و مردانی را می توان دید که لباسهای محلی بر تن دارند و به زبان عربی صحبت می کنند. مردم این روستا در خانه هایی که از خشت و گل و نی های تالاب ساخته شده اند، زندگی می کنند.

اهالی صراخیه مردم بی آلایشی هستند که مسافرین را به نوشیدن قهوه تلخ و خوش عطر عربی دعوت می کنند و آداب نوشیدن آن را نیز می آموزند. این روستای زیبا با آبهای تالاب شادگان محصور شده و از همین رو، روستایی منحصربفرد است. مردم روستا با قایق های چوبی به نام بَلَم و یا قایق های موتوری به روستاهای دیگر رفت و آمد می کنند و همچنین مسافرین را به گردش در تالاب می برند.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

پس از سوار شدن بر قایق و حرکت به سمت تالاب، می توان گله های گاومیشی را دید که در نیزارهای بلند تالاب مشغول چریدن هستند. تالاب شادگان یا همان هور شادگان، یکی از بزرگترین تالاب های ایران است که با 400 هزار هکتار مساحت، زیستگاه صدها گونه پرنده و ماهی است.

باید در این سرزمین ناشناخته قدم گذاشت و از کشف آن لذت برد. چشم انداز بی نظیر تالاب شادگان، هر بیننده ای را افسون می کند.

شاهین گشت

شاهین گشت

مقالات مرتبط


 • روستایی نیمه ایرانی- نیمه اروپایی در تهران

  بدون شک عجیب‌ترین روستای ایران روستای زرگر است.اهالی این روستا هم ‌ایرانی‌اند هم اروپایی، هم فارسی می‌دانند هم ترکی؛ صورتشان هم شبیه آریایی‌هاست.مردم روستای «زرگر» زبان مادری‌شان «رومانو» است.

 • افتتاح کمپ گردشگری روستای تاریخی پدیده رویین

  با حضور مسئولان استانی و شهرستانی کمپ گردشگری روستای تاریخی و نمونه ملی گردشگری رویین با نام ' پدیده رویین ' در شهرستان اسفراین همزمان با هفته دولت گشایش یافت .

 • جشنواره انار در روستای ۷هزار ساله فارس +تصاویر

  جشنواره گردشگری انار در روستای ۷ هزار ساله فاروق از توابع مرودشت برگزار شد.

 • روستاي صخره‌اي زنده جهان

  از دوردست در دل کوه حفره هایی را می بینی با نظمی که در قرار گرفتنشان که تو را مطمئن می کنند، غار یا جاذبه ای طبیعی نیستند. نزدیک تر که می شوی اما، در جاده با تابلوی " روستای صخره ای میمند " روبرو می شوی، یکی از روستاهای تاریخی و عجیب ایران که در گوشه ای از شهر بابک استان کرمان، از نظرها پنهان مانده. از اهالی روستا درباره تاریخش که پرس و جو کنی، می بینی که قدمت اش به هزاره ها میرسد، همان زمانی که انسان ها کوه ها را بخاطر عظمت و قدرتشان می پرستیدند. اما راز ساخت این خانه های چیست؟ چه کسی آن ها را ساخته؟ هنوز هم انسان ها در آن سکونت دارند یا نه؟ اینها سوالاتی است که جوابشان را در ادامه برایتان گفته ایم، داستان سفر به روستاهای عجیب و غریب صخره ای میمند، بنابراین با ما همراه باشید.