logo

شماره پشتیبانی :85524-021

تامین آب آشامیدنی امارات از یخ های قطب جنوب!

96/2/19

امارات متحده عربی قصد دارد با یدک کشیدن یک قطعه یخ از قطب به ساحل خلیج فارس، آب شرب مردم این کشور را تامین کند. ‏ ‏

با این وجود مصرف آب در امارات متحده عربی دوبرابر متوسط ملی است و به همین دلیل این کشور طی ۲۵ سال آتی در خطر خشکسالی شدید قرار دارد.

دفتر مشاور ملی در ابوظبی تصمیم دارد قطعه عظیم یخ را از جزیره Heard (در حدود ۱۰۰۰ کیلومتری ساحل اصلی قطب جنوب) به جزیره فجیر بیاورد. فاصله بین این دو جزیره حدود ۸۸۰۰ کیلومتر است.

این قطعه یخ می تواند آب آشامیدنی کافی یک میلیون نفر را به مدت ۵ سال تامین کند.

طرح «یدک کشیدن یخ از قطب جنوب» ازسال ۲۰۱۸ میلادی آغاز خواهد شد. مدیر شرکت مذکور اعلام کرده قبلا در این مسیر سفر کرده و با استفاده از دستگاه های شبیه سازی امکان اجرای طرح را بررسی کرده است.

عبدالله محمد سلیمان الشیخ در این باره می گوید: دستگاه های شبیه ساز ما پیش بینی می کنند انتقال قطعه یخ از قطب جنوب تا خلیج فارس یک سال طول می کشد. ما برنامه ریزی های مالی و فنی را انجام داده ایم. بهترین روش کشیدن یخ در آب دریاست.

امارات متحده عربی یکی از خشک ترین کشورهای جهان است به طوریکه یکی از کم آب ترین کشورهای دنیا به حساب می آید. در آب و هوای خشک و سوزان این کشور میزان بارش سالانه کمتر از ۱۰۰ میلی متر است.

شاهین گشت

منبع: خبرگزاری مهر

مقالات مرتبط


 • آشنایی با 9 پارک آبی بزرگ در تایلند

  همانطوری که همه ی ما می دانیم لذت بازی کردن و تفریح در سفرهای خارجی، چیزیست که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت. یکی از تفریحات مورد علاقه ی گردشگران در شهر های ساحلی و مخصوصا استوایی، رفتن به پارک آبی شهر مورد نظر می باشد. در این گزارش، شاهین گشت قصد دارد تا پارک های آبی زیبا که در [(link)|تایلند|http://www.shahingasht.ir/تورهای-تایلند] افتتاح شده است را به شما دوستان معرفی نماید. با شروع فصل تابستان و موسم گرما و به پایان رسیدن سال تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، وسایل گشت و گذار را باید مهیا کرد تا استفاده کامل را در این فصل نمود.برای شروع سفر خانوادگی علاوه بر انتخاب مقصد تفریحی مفرح ، باید آب و هوای مناسب و خنک، آسمان صاف و آبی کشور مقصد را بررسی کنیم و بعد بار سفر را ببندیم. با گذراندن اوقات فراغت در این پارک ها، کودکان، زوج ها و خانواده ها بهترین تفریح ها و سرگرمی ها را خواهند گذراند.

 • گشت و گذار در عجیب ترین بازارهای آبی تایلند

  اگر قصد سفر به بانکوک و دیدن از شهر را دارید، بازار شناور تایلند ( بانکوک ) یکی از مکان های جذاب و دیدنی هست که شما مسافران و گردشگران که باید از دست ندهید. همه کالاها توسط قایق خرید و فروش می شود. این نوع بازار می تواند فرهنگ خرید رودخانه ای و تجربه فروش آبی را برساند.با ما همراه باشید تا با هم گشت و گذاری در این بازار داشته باشیم.

 • عظیم ترین چشمه ی آب گرم در کجای جهان است؟

  بزرگترین چشمه ی آب گرم دنیا ( Deildartunguhver ) نام دارد و در شمال جمهوری ایسلند و شهر ریکیاویک قرار گرفته است

 • دیگر نه آب داریم و نه می‌توانیم پاسخگوی نیازهای شهروندان تهرانی باشیم

  مهدی چمران٬ رئیس شورای شهر تهران، در تازه‌ترین آمار ساکنان این شهر را چهارده میلیون تن اعلام کرد و نسبت به اتمام ذخایر آبی هشدار داد.