logo

شماره پشتیبانی :85524-021

گزارشی از مقاصد برتر گردشگری ایران در مجله گردشگری آلمانی

یک مجله گردشگری آلمانی با نام ” Sympathie magazin ” تازه ترین شماره خود را به ایران اختصاص داد. این اقدام سبب شد تا چهره ای تازه از کشورمان، ایران، به گردشگران و عاشقان ماجراجویی در سرزمنین های ناشناخته ، معرفی شود.

95/6/14

شاهین گشت: یک مجله گردشگری آلمانی با نام ” Sympathie magazin ” تازه ترین شماره خود را به ایران اختصاص داد. این اقدام سبب شد تا چهره ای تازه از کشورمان، ایران، به گردشگران و عاشقان ماجراجویی در سرزمنین های ناشناخته ، معرفی شود. این شماره ی نشریه که تصویر روی جلدش به یک دختر امروزی ایرانی اختصاص دارد، با پیام همیشگی خود «بیشتر بدانیم، بیشتر ببینید» مخاطبانش را دعوت می کند تا چهره ی دیگری از کشوری همچون ایران که در رسانه‌های خارجی محدود به جنگ و بمب اتم بوده، را بشناسند.

این مجله سعی کرده به دل جامعه راه یابد و زاویه های مختلفی از زندگی مردمان ایران را در کنار زبان، دین، تاریخ و هنر به تصویر بکشد. همچنین تلاش کرده تا کلیشه هایی که پیرامون ایران و ایرانی در جوامع عمومی وجود دارد را بررسی کند. در پیش گفتار این مجله ی آلمانی که سعی بر معرفی چهره ی تازه ای از ایران و ایرانی دارد ، چنین آمده :

«بزرگترین سرمایه جامعه ایران، باز بودن و توانایی آن در برقراری ارتباط است. شناخت ایران، جذاب و تاثیرگذار است. وقتی با آن روبرو می‌شوید، درمی‌یابید که واقعیت در باب آن متنوع‌تر از آنی است که تصور می‌شود. واقعیتی که پیچیده‌تر از حد انتظار است.» در ادامه به گشایشی که در روابط دیپلماتیک ایران با غرب پس از توافق‌های هسته‌ای و پیش از آن تحت تاثیر انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس‌جمهور حاصل شده، می پردازد :

«ایران را به عنوان یکی از مقاصد برتر گردشگری در سراسر جهان می‌توان معرفی کرد، کشوری فوق‌العاده متنوع که یکی از قدیمی‌ترین فرهنگ‌های جهان را دارد. در واقع ایران، مقصدی برای تمام کسانی است که به کشف تمدن‌های قدیمی و فرهنگ‌های جدید علاقمندند، کشوری که با توجه به وضعیت سیاسی پر تنش و تحریم‌های خارجی، برای سال‌های بسیار در سایه‌ی مقاصد دیگر منطقه قرار داشت، اما امروز مقصدی امن برای گردشگران جهان است.»

shahin gasht

ایسنا

pic981035210001

تورهای مرتبط


مقالات مرتبط


 • سقف های ایران از دید گردشگر فرانسوی

  بررسی‌ها و کاوش‌های باستانشناسی حکایت از آن دارد که سابقه معماری ایران به حدود هزاره هفتم قبل از میلاد می‌رسد. شاید در دهه های گذشته ، ایران توریست های محدودی را می دید و افراد کمی از زیبایی های این کشور خبر داشتند. اما اخیرا ‏تعداد این توریست ها افزایش یافته و هر یک از آنها تصاویری یه یاد ماندنی از ایران در سایتهای مختلف منتشر می کنند.‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏

 • روستایی نیمه ایرانی- نیمه اروپایی در تهران

  بدون شک عجیب‌ترین روستای ایران روستای زرگر است.اهالی این روستا هم ‌ایرانی‌اند هم اروپایی، هم فارسی می‌دانند هم ترکی؛ صورتشان هم شبیه آریایی‌هاست.مردم روستای «زرگر» زبان مادری‌شان «رومانو» است.

 • جاذبه‌های گردشگری تفریحی ایران نمی‌تواند تایلندی را جذب کند

  تایلند سالانه مقصد سفر ۸۸ هزار ایرانی است. این در حالی است که به عقیده برخی کارشناسان سالانه کمتر از ۲ هزار و ۵۰۰ تایلندی به ایران سفر می‌کنند، اما به نظر می‌رسد موازنه گردشگری منفی بین دو کشور در حال بهبود است.

 • ساعتی یک میلیون دلار; درآمد ایران از گردشگری

  رئیس سازمان توسعه تجارت کشور، در هم‌اندیشی جامعه تورگردانان بخش خصوصی و دولتی گفت:درآمد گردشگری از ابتدای سال ۹۵ تا کنون را ۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلار را اعلام کرد.

 • لغو ممنوعیت تورهای گردشگری ترکیه تا لغو روادید ارمنستان - ایران

  سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با صدور اطلاعیه‌ای، ممنوعیت سفر گردشگران ایرانی به ترکیه را لغو کرد.به دنبال لغو ممنوعیت سفر گردشگران ایرانی به ترکیه از سوی وزارت خارجه، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: