logo

شماره پشتیبانی :85524-021

5 آذر تهرانی ها به تماشای پرنده های آسمان بنشینند

به مناسبت روز ملی پرنده نگری در تاریخ ۵ آذر، تهرانی ها می توانند گونه های مختلف پرنده ها را در چند سایت تعیین شده مجهز تماشا کنند.

95/8/18

شاهین گشت: مراسم روز ملی پرنده نگری با هدف معرفی و شناخت پرنده های کشور به عنوان ظرفیت مهم اکوتوریستی در روز پنجشنبه، چهارم آذرماه به مرکزیت خانه طبیعت گردی ایران در مجموعه فرهنگی – تاریخی سعدآباد و با همراهی همه استان ها و گروه های مرتبط در شهرستان ها برگزار خواهد شد.

shahin gasht

طبق صحبتی که در ستاد ذکر شده انجام گرفته، قرار شده تا در کنار مراسم اشاره شده، در روز جمعه، ۵ آذر، فعالان پرنده نگری در تعدادی از سایت های منتخب مجهز پرنده نگری تهران اقدام به معرفی این حوزه و فراهم نمودن زمینه تماشای پرندگان توسط شهروندان تهرانی کنند.

shahin gasht

در برنامه ریزی هایی که برای این مراسم انجام گرفته، تلاش شده تا از ظرفیت های موجود در بخش تعاملات فرابخشی همانند سازمان محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش، سازمان های مردم نهاد، دفاتر خدمات مسافرتی، اتحادیه ها، فعالان و علاقه مندان حوزه طبیعت گردی استفاده شود. در مراسم روز پرنده نگری قرار است تا برنامه هایی با موضوعاتی از جمله حفاظت، توسعه پایدار، اطلاع رسانی، مشارکت و انتفاع جامعه محلی برگزار شوند.

shahin gasht

منبع: ایرنا

pic537676210001

مقالات مرتبط


  روستایی نیمه ایرانی- نیمه اروپایی در تهران

  بدون شک عجیب‌ترین روستای ایران روستای زرگر است.اهالی این روستا هم ‌ایرانی‌اند هم اروپایی، هم فارسی می‌دانند هم ترکی؛ صورتشان هم شبیه آریایی‌هاست.مردم روستای «زرگر» زبان مادری‌شان «رومانو» است.

  بليط رايگان تهرانگردی به مناسبت هفته ملی اهدای خون

  رجبعلی خسروآبادی مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: به مناسبت ۹ مرداد روز ملی اهدای خون طرح اهدای بلیط تهرانگردی به شهروندانی که فرهنگ اهدای خون را انجام می دهد اجرا می شود.

  به مناسب روز جهانی جهانگردی موزه های تهران رایگان شد

  معاون گردشگری اداره کل استان تهران افزود: به مناسبت روز جهانی گردشگری بازدید رایگان 10موزه از جمله کاخ سعدآباد، نیاوران، موزه ملی ایران، موزه فرش، آبگینه، رضا عباسی، نقاشی پشت شیشه، موزه ملی معاصر، کاخ گلستان و موزه شهریار(شهرستان شهریار) برای بازدید عموم رایگان است.