logo

شماره پشتیبانی :85524-021

تمساحی در استرالیا که نامش در گینس های گردشگری ثبت شد

حتما همگی تمساح یا کروکودیل را می شناسید، خزنده ای با آرواره های بزرگ و قوی که به راحتی می تواند در آب شنا کند، محل زندگی آن ها در مرداب، دریاچه و رودخانه است و یکی از خطرناک و ترسناک ترین خزندگان گوشت خوار کره ی زمین هستند.

95/9/7

شاهین گشت: حتما همگی تمساح یا کروکودیل را می شناسید، خزنده ای با آرواره های بزرگ و قوی که به راحتی می تواند در آب شنا کند، محل زندگی آن ها در مرداب، دریاچه و رودخانه است و یکی از خطرناک و ترسناک ترین خزندگان گوشت خوار کره ی زمین هستند.

shahin gasht

متاسفانه به دلیل پوست زیبا و زخیم این جانوران در سال ها ی اخیر کشتار آنان زیاد شده و رو به انقراض هستند، عمق این فاجعه را زمانی بیشتر متوجه می شوید که بدانید این خزندگاه در اغلب قاره ها وجود دارند.

و اما بزرگ ترین تمساح دنیا، این کروکودیل که کاسیوس ( Cassius ) نام دارد در استرالیاست، او که در آب های شور استرالیا زندگی می کرد در حال حاضر تحت مراقبت می باشد و به عنوان یکی از ترسناک ترین موجودات زنده ی دنیا شناخته می شود. طول این کروکودیل وحشتناک 5.48 متر است و ۸۶۰ کیلوگرم وزن دارد اما این نکته ی عجیبی نیست و تحقیقات نشان می دهند که تمساح ها می توانند تا ۷ متر هم رشد کنند و وزنشان هم به بیش از یک تن برسد، همچنین کروکودیل ها از جاندارانی هستند که می توانند بیش از ۱۰۰ سال عمر کنند پس اصلا جای نگرانی نیست و به احتمال زیاد کاسیوس همچنان به رشدش ادامه خواهد داد.

در حال حاضر بزرگ ترین کروکودیل دنیا در جزیره ی گرین لند استرالیا نگهداری می شود و گردشگران می توانند در صورت علاقه از آن دیدن نمایند، این کروکودیل در سال ۱۹۸۷ میلادی از منطقه ای در 3200 کیلومتری شمال استرالیا به گرین لند آورده شد و از آن پس تحت مراقب است.

منبع: کارنوال

pic657676210001