logo

شماره پشتیبانی :85524-021

تهران در رتبه نهم شهرهای در حال رشد دنیا در جذب گردشگری قرار گرفت

در این رده بندی مسترکارت، اوزاکای ژاپن با 20.14 درصد، بالاترین میزان رشد را در جذب گردشگر و شاخص های زندگی شهرنشینی داشته است.

95/7/8

شاهین گشت: براساس این گزارش، منطقه آسیا-اقیانوسیه و خاورمیانه و آفریقا اهمیت دوچندانی در دورنمای اقتصاد جهانی پیدا کرده اند. این موضوع در گزارش سالانه سازمان جهانی گردشگری نیز مورد تاکید قرار گرفته بود. بسیاری از شهرهایی که طبق این شاخص مورد ارزیابی قرار گرفته اند، هم از لحاظ میزان بازدید گردشگر و هم از لحاظ شاخص های شهرنشینی با رشد چشمگیری همراه بوده اند.

بعد از شهر اوزاکا که از این حیث در رتبه اول قرار گرفته، چنگ دو با رشد 20.14 درصدی و ابوظبی با رشد 19.81 درصدی در رتبه های دوم و سوم جای گرفته اند. همچنین شهرهای کلمبوی سریلانکا، توکیوی ژاپن، ریاض عربستان، تایپه تایوان و ژیان چین بالاتر از تهران، رتبه های چهارم تا هشتم سریع ترین شهرهای در حال رشد را در گزارش سالانه مسترکارت به خود اختصاص داده اند. تهران، پایتخت کشورمان نیز با رشد 12.98 درصدی در رتبه نهم ایستاده است.

مقاصد اول تا دهم

در همین حال این گزارش سالانه که 132 شهر از پنج قاره جهان را مورد بررسی قرار داده، نشان می دهد بانکوک با کنار زدن لندن رتبه نخست مقصد گردشگری جهان در سال 2016 را به دست آورده است. براین اساس، پیش بینی می شود شهر بانکوک امسال میزبان 33 میلیون گردشگر از نقاط مختلف جهان باشد که البته به باور کارشناسان بخش عمده ای از آنها را چینی ها تشکیل می دهند. بررسی ها حاکی از آن است که اگرچه آلودگی شهر بانکوک عامل بازدارنده ای برای حضور بلندمدت گردشگران است، اما تنوع غذایی و سواحل آفتابی آن، گردشگران را برای سفر به این شهر آسیایی ترغیب می کند. این گزارش تعداد گردشگرانِ شهرهای مختلف جهان و هزینه های صورت گرفته توسط آنها را نیز مورد تحلیل قرار داده و در آن ارزیابی دقیقی از نحوه مسافرت مردم در کشورهای مختلف ارائه شده است.

براساس این مطالعه، شهر بانکوک در سال جاری میلادی میزبان 27.41 میلیون گردشگر از نقاط مختلف جهان بوده است. شهر لندن که پیش از این در رتبه اول قرار داشت، با 19.88 میلیون گردشگر در رتبه دوم ایستاده است. پاریس با 18.03 میلیون گردشگر، دبی با 15.27 میلیون گردشگر، نیویورک با 12.75 میلیون گردشگر، سنگاپور با 12.11 میلیون گردشگر، کوالالامپور با 12.02 میلیون گردشگر، استانبول با 11.95 میلیون گردشگر، توکیو با 11.70 میلیون گردشگر و سئول با 10.20 میلیون گردشگر نیز در رتبه های بعدی پربازدیدترین شهرهای جهان در سال جاری میلادی قرار دارند.

طبق گزارش سالانه مسترکارت، دبی در رتبه اول فهرست شهرهای جهان از لحاظ درآمد گردشگری است؛ تا آنجا که این شیخ نشین امارات متحده عربی در سال جاری میلادی حدود 31.3 میلیارد دلار از محل میزبانی از گردشگران بین المللی درآمد کسب کرده و با اختلاف چشمگیری نسبت به شهر دوم یعنی لندن که 19.8 میلیارد دلار درآمد داشته، در رتبه اول قرار گرفته است.

برای مشاهده تورهای داخلی اینجا کلیک کنید.

shahin gasht

منبع: ایسنا

pic252035210001

مقالات مرتبط


 • روستایی نیمه ایرانی- نیمه اروپایی در تهران

  بدون شک عجیب‌ترین روستای ایران روستای زرگر است.اهالی این روستا هم ‌ایرانی‌اند هم اروپایی، هم فارسی می‌دانند هم ترکی؛ صورتشان هم شبیه آریایی‌هاست.مردم روستای «زرگر» زبان مادری‌شان «رومانو» است.

 • خط پروازى تهران - بصره براى اولين بار راه اندازى شد

  خط پروازی جدیدی میان ایران و عراق از فرودگاه بین المللی بصره به فرودگاه امام خمینی (ره) تهران راه اندازی می شود که مقام های عراقی امیدوارند به سه پرواز در هفته برسد.

 • بعد از 4 سال پرواز بریتیش ایرویز در تهران

  نخستین هواپیمای شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز، پس از چهار سال وقفه در پرواز به تهران، ساعت 6 و 15 دقیقه دیروز (جمعه) در فرودگاه بین المللی امام خمینی به زمین نشست.

 • به مناسب روز جهانی جهانگردی موزه های تهران رایگان شد

  معاون گردشگری اداره کل استان تهران افزود: به مناسبت روز جهانی گردشگری بازدید رایگان 10موزه از جمله کاخ سعدآباد، نیاوران، موزه ملی ایران، موزه فرش، آبگینه، رضا عباسی، نقاشی پشت شیشه، موزه ملی معاصر، کاخ گلستان و موزه شهریار(شهرستان شهریار) برای بازدید عموم رایگان است.