logo

شماره پشتیبانی :85524-021

جاذبه های متروی هزار رنگ مسکو

اگر وصف زیبایی های شهر زیبای مسکو را شنیده اید و به هر دلیلی شانس تماشای آن ها را نداشته اید، همراهمان بیایید تا در عرض چند دقیقه هر چه باید دید را به تماشا بنشینید.

شاهین گشت

شهرهای مسکو و سنت پترزبورگ از اصلی‌ترین مقاصد گردشگری روسیه و دست‌کم جزو هدف ‌اول گردشگری اصلی در جهان هستند، بویژه شهر مسکو که می‌توان گفت، سفر به آن، جزو رؤیاهای هر فرد اهل فرهنگ و هنری است. بدون شک، یکی از اصلی ترین دلایل این جذابیت و خواست، علاوه بر شاخصه‌های تاریخی و ادبی، معماری و شهرسازی هنرمندانه و جذاب آن است. طبق روال همیشگی مجله گردشگری شاهین گشت ، به مسکو سفر میکنیم و سری می زنیم به شگفت انگیز ترین متروی جهان در مسکو . تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

شگفت انگیزترین سیستم های حمل و نقل عمومی

متروی مسکو ، یکی از زیباترین و شگفت انگیزترین سیستم های حمل و نقل عمومی دنیاست که هر ساله میزبان تعداد زیاد بازدیدکنندگان مشتاق از سرتاسر دنیاست.

شاهین گشت

شاهین گشت

این تعداد بسیار بالای بازدیدکنندگان از مترو مسکو بسیار محتمل و قابل پیش بینی می باشد ، زیرا با ورود به متروی مسکو شما وارد یکی از بهترین متروهای دنیا شده اید که موزه ای بی نظیر به سبک روسی نیز قابل مشاهده می باشد.

شما با برداشتن هرقدم ، از ترکیب حیرت انگیز معماری منحصر بفرد کشور روسیه ، مجسمه سازی و هنرهای تزیینی بر روی سقف و دیوارها شگفت زده خواهید شد.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

واگن هایی به نام آبرنگ

خط مترو مسکو دارای قطارهایی با طرح های متفاوت است که طراحی دکوراسیون و تزیین آن را به موضوعات خاصی اختصاص داده شده است این قطارهای طرح دار در خط رد ( Red ) ، قطار آبرنگ که به سبک موزه می باشد یکی از بهترین و خارق العاده ترین آنها برای تماشا می باشد.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

واگن آبرنگی مسکو در خط ( Sokolnicheskaya ) یا همان خط رد واقع شده است.

اگر چه این واگن مانند واگن های دیگر در مسیر استاندارد حرکت می کند اما بخاطر نقاشی آبرنگ و ظاهر زیبا و هنری آن بلافاصله قابل تشخیص از واگن های دیگر می باشد.

قطار آبرنگی مسکو با طرح و نقش پر گل و پر طراوت خود روح زندگی را به فضای متروی مسکو هدیه میدهد.

شاهین گشت

شاهین گشت

برخلاف طرح های یکنواخت و خسته کننده ی معمول در داخل واگن ها، این بار شما دقیقا وارد یک موزه ی باشکوه شده اید که با دیوارهای به رنگ کرم، قرمز و آبی سیر با کپی از معروفترین نقاشی های دنیا مواجه خواهید شد.

این خارق العاده نیست؟

در تاریخ 1 جون سال 2007 که سال کودک نیز بوده ، نصمیم گرفته می شود تا جهت یادآوری به بزرگسالان برای کشف حس کودکانه شان تاین قطار با تم نقاشی راه اندازی شد.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

سایر قطارهای خط متروی مسکو

خط متروی رد همچنین دارای سه قطار طرح دار دیگر نیز می باشد:

1- قطار مطالعه

2- قطار شعر

3- قطار مرور بر آثار و زندگی هنرمندان

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

نویسنده: مجله گردشگری شاهین گشت

مقالات مرتبط