logo

شماره پشتیبانی :85524-021

جاذبه های کمتر دیده شده در اندونزی

بی شک جزیره ی بالی، یکی از بهترین جزایر کشور اندونزی است که در سالهای اخیر به مقصد رویایی گردشگران تبدیل شده است. اما اینبار قصد داریم به بخش جنوبی‌ این جزیره ی شگفت انگیز برویم که تکه ای از بهشت روی زمین است.

شاهین گشت

در جنوبی ترین بخش جزیره ی بالی که کوتا Kuta نام دارد، منطقه ای به نام Nusa Dua وجود دارد. در زبان محلی، معنای آن جزیره ی دوم می شود. در واقع این منطقه به قدری زیبا و متفاوت است که اهالی بالی، این نام را برایش انتخاب کرده اند. اگر کمی به سمت شرق Nusa Dua حرکت کنیم، به تانجونگ بنوآ Tanjung Benoa میرسیم. این مقصد رویایی، شامل نواحی اطراف دریاچه ای میشود که در داخل جزیره قرار دارد. این ناحیه خط فاصل اقیانوس هند و این دریاچه است.

ساحل تانجونگ بنوآ Tanjung Benoa

در میان سواحل بالی، ساحل تانجونگ بنوآ، مکانی آرامبخش با فضای خانوادگی و صمیمی است. امواج آرام و چشم انداز بی نظیرش، آنرا به ساحلی ایده آل برای قدم زدن یا حمام آفتاب گرفتن، تبدیل کرده است.

تانجونگ بنوآ که در فاصله ی 15 کیلومتری از فرودگاه بین المللی واقع شده است، مانند بسیاری از مناطق ساحلی دیگر در بالی، قبلا یک روستای ماهیگیری و اسکله ی قدیمی بوده است. اما امروزه مجموعه ای بی نظیر از بهترین و لوکس ترین هتل ها، اقامتگاه ها و رستوران ها و سواحل اختصاصی است. از طرفی تانجونگ بنوآ بخاطر تفریحات آبی اش بسیار معروف است. این ترکیب شگفت انگیز از ماسه های سفید و امواج آرام در کنار لوکس ترین بناها، تعطیلات رویایی هر گردشگری را رقم میزند.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

تفریحات و ورزش های آبی تانجونگ بنوآ

اینجا بهترین مکان برای افرادی است که به دنبال چیزی فراتر از شنا کردن و غواصی هستند. بهترین تفریحات آبی هیجان انگیز در اینجا متمرکز شده اند که به راحتی نمیتوان از آنها چشم پوشی کرد. آیا عاشق موج سواری هستید؟ و یا دوست دارید در میان صخره های مرجانی غواصی کنید و از نزدیک زندگی موجودات دریایی را کشف کنید؟ پس غواصی اسکوبا و یا غواصی با لوله ی تنفسی را از دست ندهید زیرا این ساده ترین راه برای کشف دنیای شگفت انگیز زیر آب است.

شاید هم هیجان بیشتر بخواهید. پس بهتر است به سراغ رفتیگ تانجونگ بنوآ بروید و در آبهای خروشان آن پارو بزنید. فراموش نکنید که از نزدیک گیاهان نادر را مشاهده کنید.

انتخاب های شما در تانجونگ بنوآ نامحدود است. پس جتپک آبی و فلایبورد آبی را به هیچ عنوان از دست ندهید و مانند مردآهنی صعود کنید.

اابته اگر دوست دارید تا در فضایی خصوصی تر و با امکانات رفاهی بیشتر باشید، پس به سمت پارک Bali Wake بروید و از حضور در فضای 5 هکتاری پارک و دریاچه ی مصنوعی‌اش لذت ببرید و تجربه ی بی نظیر موج سواری با کایت و واتر بوردینگ را به خاطره ای فراموش نشدنی تبدیل کنید.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

معبد چینی Caow Eng Bio

در بخش شرقی تانجونگ بنوآ، یکی از قدیمی‌ترین معابد چینی قرار دارد که مردم بومی آنرا Klenteng Eng Bio می‌نامند. در کنار استراحتگاه ها و رستوران های مدرن، دیدن این معبد چینی خالی از لطف نیست، به ویژه اینکه این معبد با دیوارهای قرمز روشن و سقف کاشی کاری شده‌اش، نمونه‌ی زیبایی از دکوراسیون پیچیده چینی-بودایی است. در ضمن، اگر به سمت راست محوطه بروید، به اتاق کوچکی می‌رسید که خدای آشپزخانه در آن قرار دارد. درهای این معبد هر روز بر روی میهمانان باز است.

اگر از دیدن این معبد لذت بردید و دوست داشتید با فرهنگ و سبک زندگی مردم اندونزی بیشتر آشنا شوید، پس از معبد Pura Dalem Ning Lan Taman Beji Temple هم دیدن بفرمایید.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

مدرسه آشپزی بمبو بالی Bumbu Bali

به هیچ عنوان تجربه‌ی حضور در یکی از کلاسهای آشپزی پیشگام در بالی را از دست ندهید. آنها شما را به بازارهای محلی می‌برند. میتوانید مواد غذایی تازه ای را ببینید که سرآشپزهای ماهر اندونزیایی با آنها غذاهای لذیذ نظیر پودینگ برنج سیاه، برنج سفید با سس نارگیل و انواع دیگر غذاها را طبخ میکنند.

شما فرصت حضور در کنار سرآشپز معروف Heinz Von Holzen را خواهید داشت. وی که سرآشپز سابق یک اقامتگاه 5 ستاره در Nusa Dua بوده است، نویسنده کتاب معروف آشپزی نیز می باشد و اسرارش را به شما آموزش میدهد. پس فرصت را غنیمت شمرده و طبخ غذاهای جدید و خوش طعم را بیاموزید.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

مترجم: صدیقه نظری

مقالات مرتبط