logo

شماره پشتیبانی :85524-021

آدامس های جویده شده بر روی دیوارهای کالیفرنیا

در سطح خیابان های شهرهای جهان مکان های زیادی دیده می شوند که به خاطر خاص بودنشان جذب گردشگر داخلی و خارجی نموده است. مثلا دیوارهایی که در برخی از کشور ها به عنوان یک نماد گردشگری در تمام دنیا معرفی شده است. دیوار چین، دیوار طبیعت، دیوار عشق در فرانسه و...

شاهین گشت

اگر شما جز دسته افرادی هستید که با دیدن کوچکترین رفتار غیر عادی در محیط پیرامون سریعا حالت بدی بهتون دست میده و یا اینکه زود رنج هستید، هرگز در از این کوچه در کالیفرنیا عبور نکنید و دستی به دیوارها نزنید! این دیوار در کالیفرنیا سرتاسر آدامس های جویده شده چسبیده شده، از نمای بیرون دیوار شبیه به یک دیوار زیبا که با آبرنگ رنگ آمیزی شده است ولی نمای نزدیک آن در واقع آدم های جویده شده ی شهروندان آمریکایی است.

این منطقه توریستی که از مشهوریت برخوردار شده است در مرکز شهر سان لوئیس اوبیسپو، کالیفرنیا واقع شده است.

با توجه به اینکه ایالت سن لوئیس به مرکز اتاق بازرگانی و مرکز شهر قطب کسب و کار است اما بعضی از فیستیوال ها که برگزار شده است مثل این دیوار آدامس قدمت چندانی ندارد.

برخی مورخان معتقدند که این کوچه در سن لوئیس پس از جنگ جهانی دوم به طور اتفاقی توسط فارغ التحصیل اوبیسپو دبیرستان آغاز شده است.گروهی دیگر معتقدند که در اواخر سال 1950 میلادی به عنوان رقابت بین دانش آموزان سان لوئیس اوبیسپو دبیرستان و کال پلی آغاز شده است.

به محض این که دانش آموزان پلی به تلاش دبیرستانی ها در شکل دادن دیوار آدامسی توسط خودشان مشکوک شدند بلافاصله راهکار های خلاق تری را ر دست گرفتند و در نتیجه توانستند کوچه آدامس های حبابی را به اسم خود ثبت کنند.

شاهین گشت

هنگامی که صاحبان فروشگاه ها از وضعیت غیر بهداشتی و مشمئز کننده شکایت کردند، کم کم کوچه را تحت پاک سازی کامل قرار دادند. دیوار یک مجموعه تصادفی از آدامس های بادکنکی نیست، برخی از مردم در San Luis Obispo دیوار را به شکلی از هنر در نظر می گیرند.

شاهین گشت

شاهین گشت

در واقع می توان یک آرایه از اشکال، کلمات و طرح ها و چهره و گل، نوشته های من دوست دارم در رنگ ها و اندازه های مختلف که نوشته شده است را ببینید.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

چرا باید از دیوار آدامسی بازدید کنیم؟

1. این دیوار در سیاتل بسیار مشهور است و اگر به این شهر می روید دیدار آن می تواند جالب باشد.

2. دیوار آدامسی سیاتل از معروف ترین دیوارهای آدامسی در دنیا است.

3. یکی از جاذبه های توریستی واشنگتن به حساب می آید.

تفریحات در کنار دیوار آدامسی

۱. سوژه جالب برای علاقه مندان به عکاسی

اغلب افرادی که از دیوار آدامسی بازدید می کنند در همان نگاه اول به عکاسی از دیوار و سلفی گرفتن با این دیوار عجیب و غریب می پردازند.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

2. مکانی جدید برای هنری ها

برخی از ساکنین که ذوق هنری دارند روی دیوار نقاشی می کنند که اغلب آن ها معانی خاصی هم دارند.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

ترجمه و جمع آوری: لیلی چاوشی

مقالات مرتبط


  رستورانی درلاس‌وگلاس قصدجان مشتریان رادارد

  در این مقاله شاهین گشت با یک گشت در رستوران های لاس وگاس یکی از خاص ترین رستوران را معرفی می کند در ادامه با شاهین گشت همراه باشید.رستورانی به نام «بریانیِ حملهٔ قلبی» در لاس‌وگاس غذاهایی با کالری و چربی زیاد سرو می‌کند تا به گفته دست‌اندرکارانش، با این روش مشتری‌ها را از خطر حملهٔ قلبی آگاه سازد!

  مشهورترین جاذبه رایگان شهر رم، پولی شد

  دهان حقیقت ، یکی از مشهورترین جاذبه های رایگان شهر رم است ، چهره مردی همراه با ریش که در سنگ مرمر حکاکی ‏شده است و در ورودی کلیسای سانتا ماریا در رم ایتالیا قرار گرفته است.

  شهر فیروزه ای با معماری شگفت انگیز در آفریقا

  این بار شاهین گشت قصد معرفی یک شهر نقلی را دارد که مشخصه بارزش معماری خاص و زیبایی شگفت انگیز و رنگ فیروزه ای آن است. در ادامه با مجله گردشگری شاهین گشت همراه باشید.