logo

شماره پشتیبانی :85524-021

دانستنی های جزایر اسرارآمیز مالدیو | قسمت اول

هزاران جزیره ی اسرارآمیز با درختان نخل و سواحل مرواریدی، به آرامی در آغوش آبهای نیلگون اقیانوس هند قرار گرفته و کشوری به نام مالدیو را تشکیل داده اند که جهانیان را افسون مناظر سحرآمیز خود کرده است.

مجمع الجزایر مالدیو در جنوب آسیا و در میان آب های پهناور اقیانوس هند واقع شده که نزدیک ترین همسایگانش، هند و سریلانکا می باشند و پایتخت آن ماله نام دارد. مردم مالدیو از دیرباز این شهر را جزیره پادشاه می نامیدند که در حال حاضر پرجمعیت ترین شهر کشور است. از میان 1190 جزیره ی کشور مالدیو ، تنها 200 جزیره آن مسکونی و 88 جزیره برای گردشگران مجهز به اقامتگاه می باشند و نشان دهنده این امر است که اکثر جزایر این کشور بکر و خالی از سکنه می باشد.

کشور مالدیو با تمام نقاط دیگر جهان که قبلا رفته اید، تفاوت چشم گیری دارد، به طوریکه مشابه آن، تقریبا در هیچ جای دنیا نیست. درمتن زیر به نکاتی در مورد سفر به مالدیو خواهیم پرداخت تا بتوانید از لحظه به لحظه حضورتان در مالدیو لذت برده و یکی از بهترین سفرهای زندگیتان را رقم بزنید.

شاهین گشت

چگونه به مالدیو سفر کنیم؟

مالدیو همان جایی است که پلانکتون ها همچون ستاره های آسمان در آبهای ساحلی اش می درخشند و شما را مبهوت می سازند. کشور مالدیو بخاطر رقم زدن ماه عسل رویایی برای زوج های جوان، شهرت جهانی دارد اما در عین حال، مقصدی مناسب جهت سپری کردن تعطیلات با خانواده و یا تجربه سفری پر از ماجراجویی است. پس مالدیو همان جایی است که پلانکتون ها همچون ستاره های آسمان شب در آبهای ساحلی اش می درخشند و شما را مبهوت می سازند. کشور مالدیو و بخاطر رقم زدن ماه عسل رویایی برای زوج های جوان، شهرت جهانی دارد اما در عین حال، مقصدی مناسب جهت سپری کردن تعطیلات با خانواده و یا تجربه سفری پر از ماجراجویی است. پس نگذارید جاذبه های رمانتیک مالدیو ، شما را رفتن به آنجا متوقف کند. ما در این مقاله فهرستی از آنچه باید در مالدیو انجام دهید، تهیه کرده ایم تا با دانستن این نکات، بتوانید بهترین سفر زندگی خود را رقم بزنید.

گردشگران از طریق فرودگاه بین المللی ولانا Velana که در مجاورت جزیره ماله (پایتخت مالدیو ) قرار دارد، وارد این کشور زیبا می شوند. اگر از بالا به نقشه این فرودگاه نگاه کنید، متوجه خواهید شد که این جزیره مانند جزایر دیگر مالدیو به قدری کوچک است که تمام فضای آن را فرودگاه پر کرده است. برای رسیدن به محل اقامتتان، نیاز به سفر دریایی با قایق دارید. از این رو فاصله محل اقامتتان تا فرودگاه ولانا حائز اهمیت است و شما می توانید با انتخاب آگاهانه محل اقامتتان در جزیره های اطراف، هزینه های سفرتان را کاهش دهید. البته به دلیل اینکه جزیره های اطراف جزو بهترین مناطق مالدیو محسوب می شوند، میتوانید با خیال آسوده در اطراف پایتخت مالدیو اقامت داشته باشید. ضمن اینکه قبل از حرکت به سمت جزیره محل اقامتتان، سعی کنید با فرهنگ و مردمان این سرزمین دور آشنا شوید.

شاهین گشت

بهترین فصل سفر به مالدیو

شاخه های سبز درختان نخل و ماسه های مرواریدی مالدیو در کنار منظره گسترده از آبهای کریستالی، سواحل این کشور را مقصد رویایی تمام کسانی کرده که خواستار آرامش و سفری متفاوت هستند. به سختی می توان تمام روز را بر صندلی های ساحلی تکیه داد و از ماجراجویی هایی که میان انبوه صخره های مرجانی و درختان نخل به انتظار نشسته اند، چشم پوشید. اما بهترین زمان سفر به مالدیو چه تاریخی است؟

بیشتر گردشگران بین ماه های December تا April، به مالدیو سفر می کنند. از این جهت، تمامی اقامتگاه ها در این تاریخ، از قبل رزرو شده اند. در آژانس هواپیمایی پرواز شاهین گشت ، می توانید با خیال آسوده هتل و یا بلیط خود را درهر زمانی از سال تهیه کنید. اما چنانچه قصد دارید خودتان بلیط و محل اقامتتان را انتخاب کنید، پیشنهاد می کنیم که در زمانی خارج از این ماه ها اقدام نمائید. جای نگرانی نیست. جزیره مالدیو با اقلیم آب و هوایی بینظیرش همیشه پذیرای شماست.

شاهین گشت

چه لباسهایی را در چمدان خود بگذاریم؟

آب و هوای مالدیو همیشه دلپذیز است و گیاهان به قدری سبز، گویی هیچ وقت زرد نمی شوند، نسیمی آنچنان لطیف که چتر سبز نخل ها را تکان می دهد و آفتابی که سخاوتمندانه می درخشد. حتی در فصل بارندگی، شما را مشتاق قدم زدن زیر باران می کند. به دلیل همین آب و هوای بی نظیر مالدیو ، نیازی به چمدان پر نیست. لباس های سبک و روشن با خود بردارید. از آنجایی که فقط اتاقهای شما در فضای سرپوشیده هستند و تمام فعالیتهای دیگرتان در فضای آزاد می باشد، بهتر است چمدان خود را با لباسهای سنگین و تنگ پر نکنید.

حتما دوربین عکاسی با شارژر، باطری و کابل را همراه خود داشته باشید زیرا بهترین و زیباترین عکسهای زندگیتان متعلق به جزایر مالدیو خواهد بود. اگر دارو مصرف میکنید، آن را فراموش نکنید. هر چند در برخی از جزایر پزشک مستقر است. اما خیلی نگران خرید کردن و تهیه مایحتاج خود نباشید. معمولا در جزایر اطراف فروشگاه یافت می شود.

شاهین گشت

در مجله دوم به معرفی بهترین جزایر مالدیو خواهیم پرداخت و نکات مهم دیگری نظیر انتخاب اقامتگاه مناسب را بازگو خواهیم کرد. در مجله بعد با ما همراه باشید

مترجم : صدیقه نظری

مقالات مرتبط


    پیوند مقدس در کنار سواحل رؤیایی مالدیو

    مجله گردشگری شاهین گشت یکی از رؤیایی ترین و رمانتیک ترین سواحل جهان را به شما معرفی کند، جایی که پیوند آسمانی زناشویی زوج ها بر روی آب های زلال اقیانوس هند بسته می شود، مکانی فوق العاده زیبا و باورنکردنی برای برگذاری خاطره انگیز ترین شب.