logo

شماره پشتیبانی :85524-021

جزیره هالانگ | HA LONG BAY

96/09/02

خلیج هالانگ یا خلیج هالونگ ، واقع در شمال ویتنام می باشد و دور یک خط ساحلی طولانی 120 کیلومتری واقع گردیده است . که جز شگفتی های جهان محسوب می شود .

دارای هزاران جزیره

به عنوان خلیج نزولی اژدها BAY OF DESCENDING DRAGONS ترجمه می شود . این خلیج دارای هزاران جزیره است ، که دارای پوشش گیاهی جنگلی هستند که تشکیل یک منظره دیدنی و جذاب از ستون های سنگ آهکی در دریا را می دهند . بسیاری از جزیره ها تو خالی می باشند و دارای غارهای عظیمی هستند و دیگر جزیره ها دارای دریاچه ها و برخی روستاهای شناور ماهی گیری می باشند .

شاهین گشت

تاریخ جزیره هالونگ

انسانِ پیش از تاریخ در حدود ده ها هزار سال پیش در این منطقه می زیسته است . فرهنگ سوئی نهو در حدود ۱۸٬۰۰۰ تا ۷٬۰۰۰ سال پیش از میلاد ، فرهنگ کای بئو در حدود ۷٬۰۰۰ تا ۵٬۰۰۰ سال پیش از میلاد و فرهنگ ها لونگ در حدود ۵٬۰۰۰ تا ۳٬۵۰۰ سال پیش از جمله فرهنگ های باستانی این منطقه بوده اند .

مقالات مرتبط


 • سفری شگفت انگیز به هلند ایران

  شهرستان 50‌هزار نفری محلات در استان مرکزی قرار گرفته و سالیان سال است که به‌عنوان هلند ایران نامگذاری شده است. علت نامگذاری این شهرستان به‌عنوان هلند ایران به سال 1300 شمسی بر‌می‌گردد که در این منطقه گل‌کاری و پرورش گل به‌عنوان یک صنعت در‌این منطقه از ایران شروع شد.

 • شهر فیروزه ای با معماری شگفت انگیز در آفریقا

  این بار شاهین گشت قصد معرفی یک شهر نقلی را دارد که مشخصه بارزش معماری خاص و زیبایی شگفت انگیز و رنگ فیروزه ای آن است. در ادامه با مجله گردشگری شاهین گشت همراه باشید.

 • تصاویر شگفت انگیز از آغوش گرفتن بالن ها در آسمان ترکیه

  زمانی که بر بالن خود سوار شویم ، آرام آرام که اوج گرفتیم می توان صحنه ای بی نظیر از زیبایی های طبیعی که با خلاقیت و ایده های ناب انسانی در هم آمیخته است را به چشم ببینیم.

 • شگفتی های جزیره هنگام

  جنوب کشورعزیزمان مملو از جاذبه های دیدنی بی شماری است که باید قدم به قدم آن را کشف کرد و به تماشای زیبایی‌هایش نشست .