logo

شماره پشتیبانی :85524-021

جشنواره افسانه ای وایکینگها

96/06/25

اسکاتلند سرزمینی شاد و سرشار از نمادهاست که فستیوال های بین المللی متعددی در آن برگزار می شود. از جمله این فستیوال ها میتوان به جشنواره افسانه ای وایکینگها اشاره کرد.

شاهین گشت

اگر شما هم مانند نویسنده این متن، مشتاقانه به تماشای کارتون و فیلم وایکینگها می نشستید و در رویایتان، خود را در میان آن مردهای جنگجو می دیدید که پر از هیاهو مشغول جنگیدن هستند، بی شک مقاله ی ما را مطالعه می کردید زیرا ما در این مقاله به جشنواره افسانه ای وایکینگها که هر ساله در اسکاتلند برگزار می گردد، خواهیم پرداخت.

در شمال غرب اروپا، کشوری افسانه ای واقع شده که یک سوم بریتانیای کبیر را در برمی گیرد. این کشور دوست داشتنی، اسکاتلند نام دارد و پایتخت آن، شهر ادینبرو Edinburgh می باشد. در واقع اسکاتلند نمادی از دنیای باشکوه قدیم است که معماری تاریخی اروپایی با شهرهای مدرن آن آمیخته شده و ترکیبی منحصربفرد را به نمایش گذارده است. برای درک عظمت و شکوه تاریخ اسکاتلند، باید در خیابان های سنگ فرش شده آن قدم گذاشت و به تماشای قلعه ها و ساختمان های حیرت انگیز شهرنشست. در کنار تمام این دست سازه های خارق العاده بشر، طبیعت اسکاتلند با دریاچه ها و مناطق کوهستانی سر به فلک کشیده و پارکهای ملی خود، ارزش دیدن و کشف اینهمه شگفتی را دارد.هر گردشگری به محض ورود می تواند دربیابد، اینجا سرزمینی شاد و سرشار از نمادهاست که فستیوال های بین المللی متعددی در آن برگزار می شود. از جمله این فستیوال ها میتوان به جشنواره افسانه ای وایکینگها اشاره کرد.

جشنواره افسانه ای وایکینگها

همانطور که از نام آن میتوان حدس زد، مردم اسکاتلند لباسهای زرهی وایکینگ ها را بر تن کرده و سپس به صورت کارناوال در خیابانها آواز می خوانند و راه می روند، کما اینکه افسانه ها به حقیقت پیوسته اند و شما در زمان قدیم و در دنیای وایکینگها هستید. افراد به تیم هایی تقسیم می شوند که Jarl Squads نام دارد که توسط Guizer Jarl هدایت می شوند. لباسها، کلاه خودها، سلاح ها و همه چیز در مجموع مثل زمانهای قدیم است و شهر پر ازغوغا و شادی است. با آغاز شب، مردم مشعلهایشان را روشن کرده و همه یکدل به سمت کشتی ها رفته و مشغول رقص و پایکوبی می شوند. پس ازآن به صورت نمادین یک کشتی بزرگ را آتش زده و این جشن و پایکوبی را تا طلوع آفتاب ادامه می دهند.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

مترجم : صدیقه نظری

مقالات مرتبط