logo

شماره پشتیبانی :85524-021

جنگلی کشنده از جنس سنگ

97/3/21

سفری شگفت انگیز به جنگلی از جنس سنگ در ماداگاسکار یا همان منطقه ای در ساحل غربی ماداگاسکار در قاره آفریقا که در زبان محلی به آن Tsingy می گویند.

شاهین گشت

به دلیل طبیعت منحصر بفرد و عجیبی که دارد آن را در لیست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. از Tsingy با نام جنگل سنگی ماداگاسکار نام برده می شود و در این منطه اعجاب انگیز گونه های خاص جانوری زندگی می کنند. در این سفر به جنگل مخوفی خواهیم رفت، جنگلی سنگی که از دوران ژوراسیک تا به امروز انتظار شما را کشیده و قصد جانتان را دارد. این جنگل کهنسال با تیغه های آهکی و بران که از اعماق دره های تاریک سر به آسمان گذاشته تا خودشان را برای آسیب زدن به شما برسانند. در جنگل سنگی ماداگاسکار یک لحظه غفلت و فرود آمدن بر روی این تیغه های مرگبار، بدن شما را دریده و پاره می کند، پس دل و جرات خود را در کوله بگذارید و قدم به جنگل سنگی ماداگاسکار بگذارید . اگرچه این جنگل و درختانش با ما غریبه هستند و کمر به قتل مهمانان خود بستند اما با صاحب خانه مهربان و بخشنده اند. در درون این دره های تاریک و غارهای نمور، دور از چشم ما، گونه های جانوری و گیاهی کمیاب و خاص زیادی زندگی می کنند. در حقیقت این جنگل مخوف و خطرناک پناهگاهی بهشتی برای آن ها محسوب می شود. یکی از این جانوران میمون ” لمور ” می باشد که با بدنی سفید و صورتی رنگ در میان سنگ های تیره و تیز، با مهارتش در پریدن خود نمایی میکند. اما ما اینجا مهمان ناخوانده هستیم و باید حواسمان به قدم هایمان باشد تا زنده بمانیم و خاطره ی بازدید از جنگلی عجیب را برای دیگران به اشتراک بگذاریم. شاید هم به همین دلیل است که نام جنگل را ” Tsingy ” نهادند که به معنای ” روی نوک پا راه رفتن ” می باشد. روزگاری این منطقه با سنگ های آهکی پوشیده شده بود و این روزها با سائیده شدن ستون ها تبدیل به جنگلی کشنده شده که بسیاری از توریست ها با آن عکس یادگاری دارند. جنگل سنگی با وسعت حدود ۷۲۵ کیلومتر مربع، در پارک ملی ” بماراها ” در غرب ماداگاسکار قرار دارد و یکی از سالمندترین جنگل ها در عصر زمین شناسی است که در سال ۱۹۹۰ در سازمان جهانی یونیسف ثبت شد.

مقالات مرتبط


  • حباب هایی از جنس آتش

    حباب هایی از جنس آتش

    دریاچه ای دلفریب که گویا، صدها عروس دریایی در زیر آب یخ زده ی آن، به خواب زمستانی فرو رفته اند. می دانیم که دریاچه است می دانیم که یخ زده اما راز این حباب های حبس شده در این قول یخی را نمی دانیم.