logo

شماره پشتیبانی :85524-021

حفره ای عجیب در هند

97/4/11

چاند بوری، عمیق ترین حفره تمام پله است ک در هند قرار دارد.
این حفره که در قرن دهم میلادی با هدف دست پیدا کردن به آب ساخته شده است، از تعداد زیادی پله تشکیل شده است تا به عمق زمین برسد. در روستای کوچکی در جیپور واقع در ایالت راجستان هندوستان برای حل مشکل کمبود آب مردم حفره چاهی را آغاز می کنند که با پله به عمق آن می توان رسید. این بنایی بسیار بزرگ، باشکوه و شگفت انگیز است.

شاهین گشت

چاند بوری نه تنها در فهرست بناهای تاریخی هند قرار گرفته بلکه جزو حفره های عجیب و خارق العاده جهان نیز به حساب می آید.آب و هوای خشک و خاک بی حاصل آن منطقه، مردم را بر این واداشت تا برای به دسترسی به حیاتی ترین ماده جهان، شروع به ساخت چنین بنای باشکوهی بزنند. چاند بوری دارای 30 متر عمق است و از 13 طبقه و 350 پله تشکیل شده است که امکان رسیدن به آب را آسان ساخته است. در افسانه های هندی آمده است که چند روح این بنا را در یک شب ساخته اند و بر اساس این افسانه علت به وجود آوردن تعداد زیادی پله در آن نیز این است که هیچ کس امکان پیدا کردن سکه جادویی افتاده در آب این چاه را نداشته باشد.

مقالات مرتبط


 • عجایبی خواندنی از هندوستان

  عجایبی خواندنی از هندوستان

  شاهین گشت در این مقاله از شما دعوت می‌ کند تا با حقایق و قوانین جالب کشور رنگ‌ها و ادویه‌ها کشور هندوستان بیشتر آشنا شوید.

 • به دنیا آمدن حیوانی با چهره ی عجیب در هند

  به دنیا آمدن حیوانی با چهره ی عجیب در هند

  در منطقه کوژیکو، واقع در جنوب هندوستان حیوانی با چهره ای عجیب به دنیا آمد که این حیوان یک بزغاله ناقص الخلقه است.

 • سفری هیجان انگیز به بزرگترین غار جهان

  سفری هیجان انگیز به بزرگترین غار جهان

  غار « دونگ سون » (به ویتنامی هانگ سون دونگ) بزرگترین غار جهان با ارتفاع تقریبا ۹۰۰۰ متر ، عمق ۱۵۰ متر و به وسعت ۵۰۰۰ کیلومتر می باشد. غاری بسیار بزرگ و عظیم که ۷۴۷ نفر را می توان در خود جای دهد.

 • الماس یخی ایران

  الماس یخی ایران

  غار یخی چما در نزدیکی روستای شیخ علیخان در حد فاصل 25 کیلومتری چلگرد از توابع بخش مرکزی شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

 • پل معلق شگفت انگیز | کانادا

  پل معلق شگفت انگیز | کانادا

  باید رفت و ترس و اضطراب از ارتفاع و پرتاب شدن را تجربه کرد، این پل تا به حال چندین قربانی گرفته است ، اما ما دوستدار هیجان و ترس می باشیم و تصمیم داریم هر طوری که شده بر روی پل کپیلانو که در ارتفاع ۷۰ متری رودخانه معلق است قدم بگذاریم.