logo

شماره پشتیبانی :85524-021

خروج دلارهای ایرانی از کشور با ارسال گردشگر به کشورهای خارجی

به طور کلی ارسال گردشگر برای یک کشور مفید نیست چراکه موجب خروج ارز از کشور می شود اما جذب گردشگر برای اقتصاد کشور مفید است.

95/4/20

شاهین گشت; عماد عزتی, کارشناس صنعت گردشگری گفت: به طور کلی ارسال گردشگر برای یک کشور مفید نیست چراکه موجب خروج ارز از کشور می شود اما جذب گردشگر برای اقتصاد کشور مفید است.ممکن است ارسال گردشگران به دیگر کشورها منافعی برای آژانس های گردشگری و خطوط هوایی به همراه داشته باشد اما با هر گردشگری که به کشورهای خارجی می فرستیم دلارهای خود را از کشور خارج می کنیم . باید تلاش کینم گردشگران خارجی جذب کشور ما شوند.

وی درباره راه کارهای جذب گردشگران تایلندی به ایران اظهار کرد: برگزاری تورهای مشترک و ترکیبی با تایلند می تواند گزینه مناسبی باشد . به عنوان نمونه می توانیم توری برای بازدید از جاذبه های مذهبی ایران و س‍بس سفر به کشوری که در فهرست سفر گردشگران تایلندی قرار دارد٬ برگزار کنیم.

عماد عزتی افزود: ایر آسیا بلیط های خود را با قیمت ارزانی در اختیار مردم تایلند قرار می دهد و موجب شده افراد بیشتری به ایران سفر کنند.در ادامه هومن برقانی کارشناس صنعت گردشگری در رابطه با گردشگران تایلندی گفت: در سال جاری حجم گردشگران ورودی از تایلند به ایران 18٪ افزایش یافته و با توجه به گسترش روابط گردشگری دو کشور انتظار میرود میزان سفر تایلندی ها به ایران بیش از این افزایش یابد.

برقانی افزود: بازاریابی نقش موثری در جذب بیشتر گردشگر ایفا می کند و جای جای بازاریابی در گردشگری ایران خالی است. به ازای ورود هر گردشگر خارجی به تایلند بخش خصوصی باید مبلغی را به دولت برداخت کند که این مبلغ در وزارت گردشگری و ورزش تایلند ذخیره و برای بستر سازی اشتغال زایی و کار آفرینی در گردشگری هزینه می شود٬ این در حالی است که بخش خصوصی در ایران به ازای هر گردش گر خارجی ارز تشویقی در یافت می کند.

shahin gasht

صبح ایران

pic900035210001

مقالات مرتبط


 • سهم گردشگری کشاورزی در توسعه صنعت گردشگری کشور

  بابک مغازه‌ای، کارشناس صنعت گردشگری می‌گوید: یکی از انواع مهم گردشگری در دنیا گردشگری کشاورزی یا گردشگری مزرعه است که این نوع گردشگری در بسیاری از کشورهای همسایه مانند ترکیه رونق یافته است.

 • تلاش مدیران دولتی در تلاش برای جذب گردشگران خارجی

  جذب گردشگران خارجی نیازمند زیرساخت‌هایی است که در ایران وجود ندارد. به‌عنوان نمونه کمبود هتل و اماکن اقامتی، نبود وسیله نقلیه و امکانات مورد نیاز برای حمل‌ونقل گردشگران خارجی از مشکلات زیرساختی گردشگری کشور به‌شمار می‌روند.

 • اصفهان رکورد دار ورود گردشگران خارجی شد

  با افزایش 60 درصدی گردشگران خارجی , رکورد یک دهه‌ای ورود گردشگران خارجی به اصفهان شکسته شد.

 • لغو ممنوعیت تورهای گردشگری ترکیه تا لغو روادید ارمنستان - ایران

  سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با صدور اطلاعیه‌ای، ممنوعیت سفر گردشگران ایرانی به ترکیه را لغو کرد.به دنبال لغو ممنوعیت سفر گردشگران ایرانی به ترکیه از سوی وزارت خارجه، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

 • آیا فرش قرمز برای سرمایه گذاران صنعت گردشگری پهن می شود؟!

  اگرچه گردشگری در ایران پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های فراوانی دارد و صنعت گردشگری به صورت بالقوه می‌تواند رشد و توسعه داشته باشد اما کارشناسان معتقدند برای تحقق این موضوع باید برای سرمایه‌گذاران فرش قرمز پهن کرد. کشورهایی که جذابیت‌های طبیعی و تاریخی فراوانی دارند فرصت خوبی برای بدست آوردن ثروت بیشتر از طریق جذب گردشگر خارجی دارند و در این میان ایران با داشتن رتبه دهم جاذبه‌های باستانی و رتبه پنجم جاذبه‌های طبیعی می‌تواند بهره خوبی از شرایط موجود ببرد.

 • گرجی ها با کمبود هتل برای اسکان گردشگران ایرانی مواجه شده است

  «تقاضای ایرانی‌ها برای سفر به گرجستان در تابستان امسال حدود ۳۰۰ درصد رشد داشته، به طوریکه برای اقامت مسافران در این کشور با کمبود هتل مواجه شده‌ایم.»

 • توصیه‌های سرکنسول ایران در استانبول برای گردشگران ایرانی

  ایجاد فضای امن و به دور از دلهره و پرداخت خسارت به دفاتر و شرکت‌های ایرانی که به واسطه کودتا دچار خسارت شده‌اند از جمله مواردی است که انتظار می‌رود دولت ترکیه با توجه به سود سرشاری که سفر سالانه یک میلیون و 600 تا یک‌ میلیون و 800 هزار گردشگر ایرانی برای آن‌ها به دنبال دارد در جهت تحقق‌شان اقدام کند.