logo

شماره پشتیبانی :85524-021

آشنایی با خطرناک ترین جاده های جهان

96/07/01

برخی از جاده ها به دلیل موقعیت و ویژگی جغرافیایی شان بسیار خطرناک و رانندگی در انها جرات می خواهد طوری که به برخی از آن ها لقب مرگبارترین جاده های جهان داده اند. با ما در این مقاله همراه باشید تا شما را با ترسناک ترین جاده های جهان آشنا کنیم.

جاده قدیمی یونگاس ( Yungas) در کشور بولیوی

شاهین گشت

طول این جاده حدودا ۶۹ کیلومتر است و میان شهر کورویکو و شهر لاپاز، پایتخت کشور بولیوی کشیده شده و افرادی که قصد طی این مسیر را دارند باید از رشته کوه چین (chain) و کوه کوردیلرا عبور نمایند، کوهی بلند و سراسر صخره ای. بنابر سرشماری سال ۲۰۰۶ میلادی هر روز حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ تَن در هنگام عبور از این جاده به دلیل سقوط یا برخورد وسایل نقلیه با یکدیگر جان خود را از دست می دهند.

جاده ی یونگاس از سال ۱۹۹۵ میلادی تا به امروز لقب جاده ی مرگ و جاده ی سرنوشت (Road of fate) را از آن خود کرده که این القاب را برای اولین بار بانک توسعه ی کشورهای آمریکای لاتین (IADB) به یونگاس داد.

گذرگاه استلویو ( Stelvio ) در کشور ایتالیا

شاهین گشت

این گذرگاه خطرناک دارای ارتفاع 2757 متر و 60 پیچ خطرناک می باشد. در ضمن این جاده دومین جاده آسفالته مرتفع کشور ایتالیا است.

بزرگراه کارنالی (Karnali) در رشته کوه های هیمالیا

شاهین گشت

طول مسافت بزرگراه کارنالی ۲۵۰ کیلومتر است و در کشور نپال قرار دارد. طبق آمار سالانه ۵۰ نفر هنگام عبور از این جاده در رشته کوه‌های هیمالیا به دلیل وجود موانع، دست‌اندازها و چاله‌ها و نیز شیب تند جاده کشته می‌شوند

جاده آتلانتیک در کشور نروژ

شاهین گشت

جاده اقیانوس اطلس (Atlantic Ocean Road) مارپیچی است که مجموعه ای از جزایر نروژ را به هم متصل می کند و شبیه اتصالی میان زمین، دریا و آسمان است. این جاده که روستای Karvag رو به Vevang متصل می کند به عنوان برترین سازه قرن نروژ، در سال ۲۰۰۵ از طرف نروژی ها انتخاب شده است. این جاده در هنگام طوفان های دریایی می تواند به صحنه ای خطرناک و دلهره آور تبدیل شود.

جاده تونلی گولیانگ (Guoliang) در کشور چین

شاهین گشت

شاهین گشت

روستای گولیانگ و جاده ی مشهور آن، داستان جالبی دارد. این روستا از زمان های بسیار دور بر بالای کوه وجود داشت اما مسیر سخت دسترسی و عبور و مرور به آن، باعث به خطر افتادن جان خیلی ها شد و در نتیجه رفت و آمد به آن کمتر و کمتر شد تا اینکه خیلی ها ترجیح دادند دیگر به آن نروند و مردم این روستا در گوشه ی پرتی از دنیا تنها ماندند

در سال ۱۹۷۲ مردم این روستا که از حمایت دولت برای ساخت جاده نا امید شده بودند خودشان تصمیم گرفتند که دست بکار شوند و جاده ای تونلی در دل کوه حفر کنند.

۵ سال تلاش شبانه روزی ۱۳ نفر از روستاییان که هیچ تجربه ای هم در ساخت جاده نداشتند. منجر به ساخت جاده ای تونلی به طول ۱۲۰۰ متر شد که عرض جاده هم ۴ متر است.

چند نفر از این افراد هم جانتشان را در راه ساختن جاده از دست دادند اما در نهایت در روز ۱ می سال ۱۹۷۷، این جاده بازگشایی شد.

این جاده ی تونلی دارای تعداد زیادی روزنه رو به دره است. سطح جاده و دیواره های تونل هم به خاطر ابزاری که روستاییان برای ساخت آن استفاده کرده اند، بسیار سفت و محکم است و از این نظر امنیت بالایی دارد.

ترولیشتین ( Trollstigen) در کشور نروژ

شاهین گشت

این جاده که دارای شیب و پیچ های تندی می باشد از جاذبه های توریستی نروژ می باشد. در برخی از ماه ها این جاده بدلیل شرایط آب و هوایی ممکن است بسته شود.

مقالات مرتبط


 • دیدنی های پنهان جاده چالوس

  دل کندن از روزمرگی ها و رفتن به سفر گاه وسوسه ای تمام نشدنی به جان آدم ها می اندازد . وسوسه ای که لحظه ای از ذهن بیرون نمی رود . خیلی ها با همین وسوسه کوله بار بسته و راهی جاده ها می شوند . همه چیز را به دل هایشان می سپارند و به سوی مقصدی رهسپار می شوند .

 • در حاشیه اجلاس شهرداران جاده ابریشم: نقش شهرداران در گردشگری راه ابریشم

  استر کیش لاروش که در دومین روز و اختتامیه اجلاس شهرداران جاده ابریشم در قزوین سخن می گفت، با اشاره به تفاهم یونسکو با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران در این زمینه افزود: «یونسکو تحقیقات خود را در زمینه جاده ابریشم به عنوان «جاده گفتمان» از سال 1990 تا 2002 انجام داده و تاثیر این مسیر را بررسی کرده و در این میان از هزار دانشمند، محقق، پژوهشگر و اصحاب رسانه استفاده شده است.»

 • جاده موسی|جذاب ترین قطب گردشگری فرانسه

  این جاده پسیج دو گوا ( Passage du Gois ) نام دارد و از جذاب ترین اماکن فرانسه محسوب می شود که در دهه ی اخیر گردشگران را به سوی خود می کشاند. اگر شما هم کنجکاو شدید تا سر از راز این جاده ی در بیاورید با شاهین گشت همراه شوید.

 • نکات ضروری سفر جاده ای در زمستان

  در اینجا نکاتی را که لازم است در سفرهای جاده ای زمستانی رعایت کنید را مورد بررسی قرار می دهیم:

 • جاده ی نفرین شده در مالزی

  در پنانگ مالزی که یک جای توریستی و مشهور این کشور محسوب می شود، جاده ای نفرین شده و نحس وجود دارد که سال هاست در آن اتفاقات شوم و مرگبار زیادی افتاده است.