logo

شماره پشتیبانی :85524-021

خطرناک ترین پل جهان در کاندینسکی روسیه

خطرناک ترین پل جهان در روسیه راه آهنی که نه ریل شد و نه قطاری از روی آن عبور کرد، اما تبدیل به پلی شد که عبور کردن از آن تنها کار رانندگان شجاع و متبحر است

95/10/8

شاهین گشت: چیزی از طولانی ترین پل شیشه ای دنیا در چین و عظیم ترین پل جهان در تنگه بسفر استانبول شنیده اید؟ اگر اطلاعات زیادی درباره ی پل های باریک و ترسناک دنیا ندارید پیشنهاد می کنیم حتما از این لینک دیدن نمایید.افرادی که برای دیدن پل کاندینسکی به روسیه می روند افراد شجاعی هستند زیرا حاضر شده اند بر روی پلی که به عنوان خطرناک ترین پل ماشین روی دنیا شناخته می شود، بروند. کمی بیشتر با این پل آشنا می شویم:

راه آهنی که نه ریل شد و نه قطاری از روی آن عبور کرد، اما تبدیل به پلی شد که عبور کردن از آن تنها کار رانندگان شجاع و متبحر است. حدود سی سال پیش، این پل فولادی نیمه ساخته، با طول ۵۷۰ متر و به پهنای ۲ متر، برای عبور قطار ساخته شد و قرار بود بخشی از راه آهن 4324 کیلومتری تراورس سیبری و روسیه ی شرقی باشد.

ساختار زیرین این پل از جنس فولاد و سطح روی آن از جنس چوب می باشد. از نکاتی که این پل را خطرناک کرده می توان به لغزنده بودن آن در فصل های سرد و در هنگام بارش برف، عدم وجود حفاظ، عرض کم، پوسیدگی ساختار فولادین و امکان شکستن چوب های سطح رویی پل اشاره نمود.

shahin gasht

shahin gasht

shahin gasht

shahin gasht

shahin gasht

pic687676210001

مقالات مرتبط


    مرتفع ترین پل شیشه ای جهان در هونان چین

    مهندسین چینی به تازگی ایده ای جدید را پیاده کرده اند که در جای خود بسیار جالب است. اگر از ارتفاع نمی ترسید قطعا پل شیشه ای چین یکی از جاذبه های جالب و دیدنی برای شما خواهد بود. این سازه، قله‌های هر یک از طرفین دره را به یکدیگر متصل می‌کند. همچنین نوعی طناب فنردار برای علاقه‌مندان به پرش بانجی در وسط این سازه قرار می‌گیرد که مرتفع‌ترین طناب فنردار برای این ورزش، بر روی کره زمین است.

    عظیم ترین پل جهان در تنگه بسفر استانبول افتتاح شد

    پل یاووز سلطان سلیم، عریض ترین پل جهان که در تنگه بسفر ساخته شد، با حضور تعداد زیادی از دولتمندان ترکیه، از جمله رئیس جمهور و نخست وزیر این کشور و برخی رهبران جهان افتتاح شد.