logo

شماره پشتیبانی :85524-021

خوردن این پیتزاهای عجیب را از دست ندهید

اگر می خواهید سفری به دنیای فست فود های دل چسب و لذیذ داشته باشید این بار همراه مجله گردشگری شاهین گشت همراه باشید تا شما را با عجیترین و لذیذ ترین پیتزاهای سرتاسر دنیا آشنا سازد.

1. پیتزا کاستاریکایی ( Costa Rica )

نام پیتزا با نام ایتالیا و شهر ناپل گره خورده است. اما این غذای پرطرف‌دار راه درازی را پیمود تا به یک غذای جهانی تبدیل شد. سربازان داریوش (486-521 پیش از میلاد) نوعی نان پهن را روی سپرهای خود می‌پختند و روی آن را با پنیر و خرما می‌پوشاندند. یونانی‌ها پختن چنین نان‌هایی را از ایرانیان آموختند. این نان از یونان به روم رفت و در جنوب ایتالیا معمول شد.

پیتزای نارگیل و میگو در کشور کاستاریکا بسیار پرطرفدار و محبوباست.

شاهین گشت

2. پیتزا چینی ( China )

خمیر پیتزا سوسیسی در چین طرفدار زیادی دارد. روی خود پیتزا هم میگو و مایونز سرو می‌شود.

شاهین گشت

3. پیتزا فلسطینی ( Palestine )

در فلسطین، پیتزا تند است. مرغ، آجیل کاج، و روغن زیتون با دارچین و فلفل شیرین یک پیتزای محبوب در فلسطین شناخته شده است.

شاهین گشت

4. پیتزا ژاپنی ( Japan )

پیتزا جاگا (Jaga) در کشور ژاپن از سس مایونز، بیکن، ذرت، سیب‌زمینی و پیاز پ تشکیل شده است. این پیتزا در ژاپن طرفداران زیادی دارد.

شاهین گشت

5. پیتزا آلمانی ( Germany )

پیتزای پرطرفدار در آلمان، پیتزا تن ماهی است. معمولا به تنهایی سرو می‌شود، اما بعضی موقع ها با سبزیجات و دیگر مواد نیز پخته می‌شود.

شاهین گشت

6. پیتزای روسیه ای ( Russia )

در روسیه پیتزای ماهی طرفدار دارد. پیتزای ماهی با انواع ماهی‌ها مثل قزل‌آلا، ساردین، سالمون، تن و پیاز پخته و سرد سفارش داده می‌شود.

شاهین گشت

7. پیتزای هندی ( India )

در هند درست کردن پیتزا با گوشت گوسفند و فلفل فراوان رایج است که با ترشی زنجبیل و ادویه مخصوص سرو می‌شود.

شاهین گشت

8. پیتزای فرانسوی ( France )

پیتزا از نوع تخم‌مرغ نیمرو پرطرفدارترین و محبوب ترین پیتزا در فرانسه است، اما در سایر نقاط جهان هم این پیتزا وجود دارد. زرده تخم‌مرغ آن خام است. گاهی اوقات روی پیتزا پخته می‌شود و گاهی اوقات جداگانه پخته و همراه پیتزا سرو می‌شود.

شاهین گشت

9. پیتزای استرالیایی ( Australia )

استرالیایی‌ها با عادات غذایی عجیب و غریبشان در سراسر دنیا شناخته شده‌اند. پیتزاهای استرالیایی معمولا یک لایه سس باربیکیو و گوشت‌هایی مثل گوشت تمساح، شترمرغ استرالیایی و کانگورو آماده می‌شود.

شاهین گشت

10. پیتزای برزیلی ( Brazil )

سرو پیتزا نخود سبز از محبوب‌ترین پیتزاها در کشور برزیل است. پیتزا در برزیل با یک لایه خمیر نازک لایه ای از سس پخته می‌شود. پیتزای تخم بلدرچین، هویچ، چغندر و کشمش هم از پیتزاهای پرطرفدار در کشور برزیل است.

شاهین گشت

ترجمه و جمع آوری: لیلی چاوشی