logo

شماره پشتیبانی :85524-021

دریافت وام ۶۰ میلیونی بدون سپرده

97/1/15

طبق گفته مدیرعامل بانک مسکن، امسال سقف تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده با اولویت بافت فرسوده در تهران ۶۰ میلیون، شهرهای بزرگ و مراکز استان ۵۰ میلیون و سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان می باشد.

طبق گفته ی مدیرعامل بانک مسکن درباره چگونگی پرداخت تسهیلات بدون سپرده ساخت مسکن، سازنده‌ها و پروژه‌های ساختمانی برای دریافت این تسهیلات به سه گروه تقسیم‌بندی می‌شوند که سقف تسهیلات متناسب با هر گروه، متفاوت تعریف شده است. برای سنتی‌سازی، سقف تسهیلات بدون سپرده ساخت در شهر تهران ۷۰ میلیون تومان، در مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر ۶۰ میلیون، در سایر شهرها ۵۰ میلیون و در مناطق کمتر توسعه‌یافته ۴۰ میلیون تومان می باشد.

این تسهیلات به سازنده‌های دارای صلاحیت حرفه‌ای و پروانه انبوه‌سازی نیز در ۴دسته شهری نام‌برده‌شده به‌ترتیب در سقف‌های ۹۰، ۸۰، ۷۰ و ۶۰ میلیون تومان پرداخت خواهد شد. همچنین در صورتی که سازندگان حرفه‌ای از تکنولوژی‌های نوین ساخت و کاهنده مصرف انرژی در ساختمان برای ساخت‌وساز استفاده کنند، در قالب دسته سوم تسهیلات، در تهران ۱۱۰ میلیون، در مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر ۱۰۰ میلیون، در سایر شهرها ۹۰ و در مناطق کمتر توسعه‌یافته ۸۰ میلیون تومان تسهیلات بدون سپرده دریافت خواهند کرد ضمن آنکه نرخ سود تسهیلات برای دسته سوم، یک درصد کمتر از دو دسته دیگر خواهد بود.

از طرفی طبق گفته ی مدیرعامل بانک مسکن درباره تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده، در سال جدید سقف تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده با اولویت بافت فرسوده در تهران ۶۰ میلیون، شهرهای بزرگ و مراکز استان ۵۰ میلیون و سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان می باشد که مشروط به در اختیار بودن منابع، پرداخت خواهد شد.

شاهین گشت

منبع : تسنیم