logo

شماره پشتیبانی :85524-021

گنج نهفته ی اردبیل

دریاچه نئور، نگین استان اردبیل است که به مشابه گنجی گرانبها در دل طبیعت شگفت انگیز اردبیل پنهان شده است. باید پای در این سرزمین گذاشت و از تک تک لحظات حضور در آن بهره برد.

چگونه به دریاچه نئور برویم؟

دریاچه زیبای نئور مابین شهر خلخال و اردبیل واقع شده است. چنانچه در جاده خلخال-اردبیل حرکت کنید، در نزدیکی روستای بودالالو و روستای محمودآباد، تابلوی دریاچه نئور را در سمت راست جاده خواهید دید. سپس وارد جاده سرسبز و خلوتی می شوید که به دریاچه نئور منتهی می شود. جاده ای آرام به سوی قطعه ای از بهشت بر روی زمین که هنوز بکر و دست نخورده است و دشتی مزین شده با گلهای وحشی که عطرشان شما را سرمست خواهد کرد. چنانچه توسط تور به این دریاچه می روید، با خیال آسوده کافیست تاریخ سفر خود را تعیین کنید و از حضور در این سرزمین اعجاب انگیز لذت ببرید. در غیر اینصورت باید توسط وسیله شخصی به دریاچه نئور بروید که در قلب طبیعت بکر اردبیل واقع شده است.

شاهین گشت

با حرکت به سمت دریاچه، نسیم خنکی که در حال وزیدن است، بیشتر روحتان را نوازش خواهد کرد. ابرهای سفید آسمان که در کمترین ارتفاع از دشتها قرار گرفته اند، با خلق منظره ای شکوهمند، شما را به تماشای خود خواهند نشاند و شقایق های قرمز که سخاوتمندانه دشت را پر کرده اند، آرامشی وصف ناپذیر را به شما هدیه خواهند داد. پروانه های رقصان میان گلهای رنگین کمانی پرواز می کنند؛ آواز پرندگان خوشرنگ به همراه صدای زنبوران عسل، در کنار صدای آب چشمه ها، موسیقی طبیعت را مینوازند.

با وجود اینکه دریاچه نئور بسیار زیبا و یگانه است، اما هرگز فرصت حضور در این طبیعت چشم نواز را از دست ندهید. پس می توانید در میانه راه توقف کنید. با خیال آسوده در دشتهای اطراف جاده قدم بزنید و اسرارا نهفته آن را کشف کنید. دوربین عکاسی خود را فراموش نکنید. بی شک در این طبیعت زیبا، عکسهای خارق العاده ای را به یادگار خواهید گرفت.

شاهین گشت

همانطور که گفته شد این جاده نسبتا خلوت و بکر می باشد؛ بنابراین هیچ فروشگاهی را در مسیر دریاچه نمی بینید. پس قبل از حرکت به سمت دریاچه، همراه خود وسایل مورد نیاز، همچنین نوشیدنی و خوراکی داشته باشید. ضمن اینکه اگر قصد داشتید چای میل کنید، میتوانید چند برگی از آویشن کوهی تازه را چیده و در چای خود بریزید. بی شک طعم و عطر بی نظیر چای آویشن در خنکای هوا لبخند را بر روی لبهایتان خواهند نشاند.

چنانچه عاشق ماهیگیری هستید، قلاب ماهیگیری خود را بردارید و به دریاچه نئور بروید و از تجربه ماهیگیری در این دریاچه ی زیبا لذت ببرید. دریاچه نئور و دشتهای اطراف آن منطقه حفاظت شده می باشند و به دلیل اینکه در دریاچه نئور ماهی غزل آلا نگه داری می شود، در تاریخ های معینی از سال مسافرین اجازه ماهیگیری در این دریاچه را دارند. مسابقه ماهیگیری در شهریور ماه را از دست ندهید. آیا بهتر از این هم ممکن است؟ بر روی سبزه زارهای کنار دریاچه مستقر شوید و خود را به چالش ماهیگیری دعوت کنید.

شاهین گشت

نویسنده : صدیقه نظری

مقالات مرتبط