logo

شماره پشتیبانی :85524-021

دستفروش های خیابانی یکی از جاذبه های ویتنام

قبل از معرفی جاذبه‌های ویتنام باید بگوییم که بسیاری از مناطق دیدنی این کشور مناظر طبیعی هستند و هزینه‌ی بازدید از آنها بسیار کم است.در این مقاله دستفروش های خیابانی در ویتنام را خواهید دید که این بار از زاویه ای متفاوت از چیزی که در اذهان عموم است .با شاهین گشت همراه باشید.

ارزش سفری فراموش نشدنی به ویتنام

شاهین گشت

بدون شک یکی از زیباترین و شگفت انگیزترین کشورهای جنوب‌شرقی قاره آسیا ، ویتنام ( Vietnam ) است. این کشور مکان های تفریحی و توریستی زیادی برای بازدیدکنندگان و دوست داران طبیعت را معرفی می کند. جاذبه‌های طبیعی مانند غار سون دونگ و خلیج هالونگ تا جاذبه‌هایی که به دست انسان هاساخته شده اند. مانند معابد مقدس و پاگوداها. با اینکه عده‌ای معتقدند که سفر به این کشور فوق‌العاده، کمی دشوار است اما حتما ویتنام با مناطق دیدنی فراوانش ارزش این سختی را خواهد داشت. اگر شما هم علاقه‌مند به سفر به این کشور در شرق شبه جزیره هند و چین هستید با مجله گردشگری شاهین گشت همراه باشید تا در این مقاله به معرفی هر چه بیشتر آن بپردازیم .

برای دیدن مناظر زیبا و تصاویر شگفت انگیز گاهی کافیست زاویه ی دیدمان را تغییر دهیم

Loes Heerink عکاس هلندی تبار که به هانوی (Hanoi) پایتخت کشور ویتنام سفرکرده و یک سال تمام ، زمان برای ثبت زیباترین مکان های تایلند از جمله دستفروش های خیابانی که از روی پل های مختلف در ویتنام ، بساط خودرا پهن کرده اند.

هیرینک ، پروژه عکاسی اش در ویتنام را به دلیل علاقه ی بسیار زیاد به زنان دستفروش که اجناس خودشان را حمل می کنند و در کنار خیابان ها و یا بر روی گاری یا سه چرخه های خود بساط میکنند، شروع کرد و دیدن این صحنه برای کسی که شهروند ویتنامی نیست ، بسیار دیدنی و جالب است! در واقع آنها نمی دانند که دوچرخه هایشان چقدر زیباست و نمی دانند که آنها با پهن کردن بساطشان، هر روز بخش کوچکی از هنر را میسازند و به نمایش می گذارند.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

هانوی ، تقریبا 1500 دستفروش خیابانی دارد – که اکثر آنها زنان مهاجر هستند. آنها با دوچرخه هایشان از روستاهای اطراف به هانوی می آیند و تا زمانیکه محصولاتشان به فروش برسد در آنجا به کسب و کار مشغول میشوند و امرار معاش میکنند.

اگرچه بیشتر این زنان تنها نان آوران خانواده هایشان هستند اما از سال 2008 ، ممنوعیت های جزئی برای دستفروشی در خیابانهای هانوی بوجود آمده است.

شاهین گشت

طبق گفته ی هیرینک ، " دست فروشان ویتنام بخشی از دلیل زیبایی بی نظیر شهر هستند "

شاهین گشت

هیریک باور دارد که آنها شهر را زیبا و رنگ آمیزی میکنند ، بنابراین تصمیم میگیرد از زاویه ی بالا از آنها عکاسی کند تا عواملی را که موجب از دست رفتن توجه و تمرکز به تصویر و زیبایی دستفروشها میشود را حذف کند.

همانطور که میتوانید تصور کنید ، هانوی شهری سرزنده و در عین حال شلوغ و پرجمعیت است. هیریک نمیتوانست از زاویه ی روبرو از آنها عکاسی کند چون مایل بود فقط دستفروشهای خیابانی در قاب عکس باشند ، بنابراین هر روز هیریک ساعتها بر روی پل های شهر ، منتظر عبور دستفروشها میماند.

شاهین گشت

او در دورترین مکان ممکن بر روی پل ها می ایستاد و عکاسی میکرد.و امیدوار بود تا بتواند تمام زیبایی هایی را که میبیند به مردم نشان دهد، و روزی مردم نیز قادر به دیدن این زیبایی هایی که دستفروشها خلق میکنند باشند.

شاهین گشت

نویسنده: مجله گردشگری شاهین گشت

مقالات مرتبط


  آشنایی با 9 پارک آبی بزرگ در تایلند

  همانطوری که همه ی ما می دانیم لذت بازی کردن و تفریح در سفرهای خارجی، چیزیست که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت. یکی از تفریحات مورد علاقه ی گردشگران در شهر های ساحلی و مخصوصا استوایی، رفتن به پارک آبی شهر مورد نظر می باشد. در این گزارش، شاهین گشت قصد دارد تا پارک های آبی زیبا که در [(link)|تایلند|http://www.shahingasht.ir/تورهای-تایلند] افتتاح شده است را به شما دوستان معرفی نماید. با شروع فصل تابستان و موسم گرما و به پایان رسیدن سال تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، وسایل گشت و گذار را باید مهیا کرد تا استفاده کامل را در این فصل نمود.برای شروع سفر خانوادگی علاوه بر انتخاب مقصد تفریحی مفرح ، باید آب و هوای مناسب و خنک، آسمان صاف و آبی کشور مقصد را بررسی کنیم و بعد بار سفر را ببندیم. با گذراندن اوقات فراغت در این پارک ها، کودکان، زوج ها و خانواده ها بهترین تفریح ها و سرگرمی ها را خواهند گذراند.

  آشنایی با عجایب هفتگانه تایلند

  تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند، کشوری در شبه‌جزیره هندوچین واقع در جنوب شرقی آسیاست. چون تایلند به دریا نزدیک است بیشتر مواقع دارای یک آب هوای معتدل می‌باشد کشور تایلند در موقعیت استراتژیکی جنوب شرقی آسیا قرار داشته و بسیار حاصلخیز می‌باشد. شمال کشور کوهستانی و دارای جنگلهای بسیاری است و نواحی مرکزی آن پوشیده از شالیزارهای سرسبز برنج است. قسمت غرب و شرق سرزمین دارای باغهای میوه، درختان کائوچو، جنگلهای همیشه سبز و ساحل شنی سفید است. علاوه بر آن دارای جزایر بسیاری است که هر کدام، گویی تصویری از بهشت را برای گردشگران به نمایش می‌گذارد. اما بهترین فصل تایلند از نظر کم بودن گرما و باران در تایلند، بین ماه‌های نوامبر تا فوریه و در فصل سرماست. در این گزارش، شاهین گشت قصد دارد شگفتی ها و عجائب هفتگانه تایلند را به شما دوستان معرفی نماید.

  گشت و گذار در عجیب ترین بازارهای آبی تایلند

  اگر قصد سفر به بانکوک و دیدن از شهر را دارید، بازار شناور تایلند ( بانکوک ) یکی از مکان های جذاب و دیدنی هست که شما مسافران و گردشگران که باید از دست ندهید. همه کالاها توسط قایق خرید و فروش می شود. این نوع بازار می تواند فرهنگ خرید رودخانه ای و تجربه فروش آبی را برساند.با ما همراه باشید تا با هم گشت و گذاری در این بازار داشته باشیم.