logo

شماره پشتیبانی :85524-021

دهکده ای در ایران یادگاری دوران قبل از اسلام

96/2/16

نام طرقبه که می آید تصاویری از زیبایی های این منطقه در ذهنمان نقش می بندد، حالا اگر از زیبایی های رنگارنگ آن دل بکنیم، می توانیم در گوشه ای از این منطقه به دنیای ساده ای به نام روستای کنگ قدم بگذاریم. این روستا طبیعت و عناصرش را به کار گرفته و جلوه ای کم نظیر را خلق کرده است.

روستاهای پلکانی ایران

شاهین گشتک روستای کنگ یکی از نمونه های پر ارزش معماری پلکانی در ایران به شمار می رود. قدمت روستای کنگ به پیش از اسلام باز می گردد و مقصد مناسبی برای لمس تاریخ می باشد. طبیعت این روستا بسیار زیباست و دوستداران طبیعت می توانند از آن لذت ببرند.

شاهین گشت

شاهین گشت

این روستا از سطح دریا ۱۷۰۰ متر ارتفاع دارد و در وسعتی برابر ۱۸۴ هکتار خودش را گسترده است. این روستا همچون نگینی بر دامنه ی کوه بینالود خودنمایی می کند و نگاه ها را به سوی خود می کشاند.

شاهین گشت

خانه های کنگ سبک خاصی دارند و با سوار شدن بر دوش هم تا آسمان رفته اند تا زمین کمتری اشغال شود و روستا به راحتی در سینه کش کوه جای گیرد. این روستای به ظاهر کوچک با دیدنی های خاص خودش انتظارتان را می کشد پس دل به کوچه هایش بسپارید و آن را کشف کنید.

شاهین گشت

شاهین گشت

اقامت در روستای کنگ

برای شب مانی در روستای کنگ می توانید از اقامتگاه بوم گردی در روستا استفاده کنید و یا کمپ خود را در طبیعت برپا نمایید. همچنین می توانید در مهمان سراها و هتل های شهرهای اطراف اقامت کنید.

راه دسترسی

برای دیدن روستای پلکانی کنگ به طرقبه بروید و از طریق کمربندی امام خمینی طرقبه وارد جاده ی روستای نغندر شوید. پس از گذشتن از این روستا راه خود را ادامه دهید تا به آخرین روستا جاده یعنی کنگ برسید.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

مقالات مرتبط


 • روستایی نیمه ایرانی- نیمه اروپایی در تهران

  بدون شک عجیب‌ترین روستای ایران روستای زرگر است.اهالی این روستا هم ‌ایرانی‌اند هم اروپایی، هم فارسی می‌دانند هم ترکی؛ صورتشان هم شبیه آریایی‌هاست.مردم روستای «زرگر» زبان مادری‌شان «رومانو» است.

 • افتتاح کمپ گردشگری روستای تاریخی پدیده رویین

  با حضور مسئولان استانی و شهرستانی کمپ گردشگری روستای تاریخی و نمونه ملی گردشگری رویین با نام ' پدیده رویین ' در شهرستان اسفراین همزمان با هفته دولت گشایش یافت .

 • جشنواره انار در روستای ۷هزار ساله فارس +تصاویر

  جشنواره گردشگری انار در روستای ۷ هزار ساله فاروق از توابع مرودشت برگزار شد.

 • روستاي صخره‌اي زنده جهان

  از دوردست در دل کوه حفره هایی را می بینی با نظمی که در قرار گرفتنشان که تو را مطمئن می کنند، غار یا جاذبه ای طبیعی نیستند. نزدیک تر که می شوی اما، در جاده با تابلوی " روستای صخره ای میمند " روبرو می شوی، یکی از روستاهای تاریخی و عجیب ایران که در گوشه ای از شهر بابک استان کرمان، از نظرها پنهان مانده. از اهالی روستا درباره تاریخش که پرس و جو کنی، می بینی که قدمت اش به هزاره ها میرسد، همان زمانی که انسان ها کوه ها را بخاطر عظمت و قدرتشان می پرستیدند. اما راز ساخت این خانه های چیست؟ چه کسی آن ها را ساخته؟ هنوز هم انسان ها در آن سکونت دارند یا نه؟ اینها سوالاتی است که جوابشان را در ادامه برایتان گفته ایم، داستان سفر به روستاهای عجیب و غریب صخره ای میمند، بنابراین با ما همراه باشید.