logo

شماره پشتیبانی :85524-021

رویایی ترین رودخانه جهان در کجا قرار دارد؟

رودخانه کانو کریستال در کلمبیا در سیرا دلا ماکارنا است. در بیشتر سال، رودخانه کانو کریستال از رودخانه های دیگر غیرقابل تشخیص است.

95/8/27

شاهین گشت: رودخانه ای در سرانیا لا ماکارنای کلمبیا وجود دارد که اهالی منطقه، آن را رودخانه ی کریستال پنج رنگ می نامند. رودخانه ی کریستال پنج رنگ از بخش جنوب رشته کوههای ماکارنا نشآت می گیرد، و تا محل تلاقی اش با رود گوایمبرو امتداد می یابد. در این رودخانه می توان پنج رنگ را مشاهده کرد: زرد، آبی، سبز،بنفش و قرمز. تمام این رنگ ها، مواد زائد تولید شده توسط تعداد فراوانی جلبک هستند. در هر فصل، بعضی رنگ ها نسبت به بقیه، جلوه ی بیشتری پیدا می کنند. آب رودخانه ی کریستال به قدری صاف است که می توان کف آن را دید، اما به دلیل ویژگی های منحصر به فرد این رودخانه، هیچ گونه ماهی در آن زندگی نمی کند.

shahin gasht

shahin gasht

آفتاب در تابستان گیاه ماکارانیا کلاویرا را خشک می کند و رودخانه، سرخ رنگ می شود. جلبک های دیگری هم هستند که رنگ های زرد، سیاه، فیروزه ای و سبز را ایجاد می کنند. وقتی رودخانه در فصل گرما، رنگارنگ می شود، گردشگران را از ماه ژوئن تا نوامبر، به سمت خود می کشاند. اگر روزی فرصت دیدن این رودخانه را پیدا کنید، از این نقاشی زیبای طبیعت، در شگفت خواهید ماند. رودخانه ی کریستال پنج رنگ، به راستی یکی از منحصر به فردترین نقاط جهان است. رودخانه ی کریستال پنج رنگ، به عنوان «زیباترین رودخانه ی جهان» شهرت دارد.

shahin gasht

برای رسیدن به این رودخانه، باید از طریق هوایی از ویلویسنسیو به ماکارنا بروید، سپس سوار قایق شوید و در نهایت، در کوره راهها پیاده روی کنید. طول رودخانه ی کریستال کمتر از ۱۰۰ کیلومتر بوده و عرض آن برابر ۲۰ متر است. رودخانه ی کریستال به رنگین کمان و یا آتش بازی می ماند. رنگ های قرمز، زرد، آبی و سبز آن را فرا گرفته اند. رشته های طولانی جلبکی به نام کلاویا ماکاریننس به رنگ های بنفش، قرمز، صورتی، و اگر هوا زیاد آفتابی نباشد، سبز، که تنها در اینجا رشد می کند، کف رودخانه را فرش کرده، زیر فشار آب، به این سو و آن سو می روند. در نواحی عمیق تر، گودی های طبیعی، چاههایی گرد و رنگارنگ به وجود می آورند. این مکان شگفت انگیز، برای شما افکار آرامش بخش به ارمغان می آورد. این رودخانۀ واقع در کلمبیا به رودخانه ۵ رنگ نیز مشهور است .

shahin gasht

pic357676210001

مقالات مرتبط


 • بوتل ها (Botel) نسل جدید هتل ها

  صنعت هتل داری هر روز شاهد تحول و گسترش است. این صنعت دیگر محدود به ارائه اتاق و خدمات رفاهی به مسافران نیست, بلکه ارائه اتاق و خدمات جانبی به عنوان جز اصلی مراکز اقامتی محسوب می شوند که هویت یک مکان را به عنوان جز اصلی مراکز اقامتی محصوب می شوند که هویت یک مکان را به عنوان اقامتگاه مشخص می کنند. یکی از تازه ترین سبک های به وجود آمده در[(link)|هتلداری بوتل ها|http://www.booking.com/hotel/nl/botel.en-gb.html?aid=356980;label=gog235jc-hotel-XX-nl-botel-unspec-gb-com-L:en-O:windowsS81-B:chrome-N:XX-S:bo-U:XX;sid=c6c87ce11fa42e249bd70f55dd179583;dcid=12;dist=0&sb_price_type=total&type=total&] بوتل ها هستند.

 • صربستان؛ جواهر کشف نشده

  اگر كشورهاى اروپايى را از نظر جذابيت چشم اندازهاى طبيعى رد ه بندى كنيم، صربستان در يكى از رتبه هاى برتر قرار مى گيرد. اين كشور زيبا با علفزارهاى بى انتهاى آلپى، جنگل هاى وسيع غيرقابل نفوذ و بكر، غارهاى سنگ آهكى خيره كننده، درياچه هاى كوهستانى، چشمه هاى آبگرم و تپه هاى سرسبز و چشم نواز، بهشت عاشقان طبيعت و مقصد بى نظيرى براى دوستداران طبيعت گردى و تماشاى حيات وحش به شمار مى آيد.اگر كشورهاى اروپايى را از نظر جذابيت چشم اندازهاى طبيعى رد ه بندى كنيم، صربستان در يكى از رتبه هاى برتر قرار مى گيرد. اين كشور زيبا با علفزارهاى بى انتهاى آلپى، جنگل هاى وسيع غيرقابل نفوذ و بكر، غارهاى سنگ آهكى خيره كننده، درياچه هاى كوهستانى، چشمه هاى آبگرم و تپه هاى سرسبز و چشم نواز، بهشت عاشقان طبيعت و مقصد بى نظيرى براى دوستداران طبيعت گردى و تماشاى حيات وحش به شمار مى آيد. صربستان براى گردشگران زياد شناخته شده نيست و نام آن در سايه تاريك تاريخچه اى از خشونت هاى قومى و نسل كشى قرار گرفته است، ولى اين كشور زيبا در شرق اروپا دلايل زيادى براى جذب گردشگر دارد؛ ازجمله غذاهاى محلى بى نظير، هزينه هاىپايين، مناطق روستايى بسيار چشم نواز، زندگى شهرى پرجنب وجوش، انواع اقامتگا ه هابا محدوده قيمت متنوع و امنيت كامل براى مسافران.

 • دیدنی های پنهان جاده چالوس

  دل کندن از روزمرگی ها و رفتن به سفر گاه وسوسه ای تمام نشدنی به جان آدم ها می اندازد . وسوسه ای که لحظه ای از ذهن بیرون نمی رود . خیلی ها با همین وسوسه کوله بار بسته و راهی جاده ها می شوند . همه چیز را به دل هایشان می سپارند و به سوی مقصدی رهسپار می شوند .

 • قدیمی ترین رستوران جهان در اسپانیا

  شاهین گشت در این مقاله از شما دعوت می‌ کند تا نگاهی به قدیمی ترین رستوران جهان در کشور اسپانیا و شهر مادرید بیندازید. در ادامه، با ما همراه باشید.

 • گشت و گذار در عجیب ترین بازارهای آبی تایلند

  اگر قصد سفر به بانکوک و دیدن از شهر را دارید، بازار شناور تایلند ( بانکوک ) یکی از مکان های جذاب و دیدنی هست که شما مسافران و گردشگران که باید از دست ندهید. همه کالاها توسط قایق خرید و فروش می شود. این نوع بازار می تواند فرهنگ خرید رودخانه ای و تجربه فروش آبی را برساند.با ما همراه باشید تا با هم گشت و گذاری در این بازار داشته باشیم.