logo

شماره پشتیبانی :85524-021

زندان دیگری در آمستردام تغییر کاربری می دهد !

96/07/25

در آمستردام تغییر کاربری زندان ها به هیچ وجه عجیب نیست . حدود دو دهه است که تعداد زندانیان درآمستردام به قدری کاهش یافته است که بسیاری از زندان ها خالی هستند .

زندان تبدیل به محله مسکونی شد

به همین دلیل به هتل یا محله مسکونی تبدیل شده اند . این پروژه برای تبدیل یک زندان به نام Bijlmer Bajes به یک منطقه مسکونی سرسبز و زیبا ، سازگار با محیط زیست در اوایل سال 2018 آغاز می شود.

این زندان در قلب شهرآمستردام واقع شده، که از سال 2016 بسته شده است و به دلیل موقعیت خوبی که دارد تصمیمات متعددی برای تغییرکاربری آن صورت گرفته ، سپس در نهایت بازسازی زندان و تبدیل آن به یک محله مسکونی سرسبز تایید شده است.

شاهین گشت

هیچ ماشینی حق ورود به آن مکان را نخواهد داشت

این منطقه بسیاربزرگ می باشد و تعدادی خانه در خود می تواند جای دهد ، تنها تفاوتی که این منطقه مسکونی دارد این است که هیچ ماشینی حق ورود به آن مکان را نخواهد داشت. این منطقه مسکونی منطقه ای سبزو زیبا است ، پراز طبیعت ، باغ و فضای سبز که در گوشه و کنار آن مجموعه های ورزشی نیز تعبیه می شود . یکی از برج های فعلی زندان به یک برج سبز تبدیل می شود که شامل یک پارک و فضای سبز عمودی خواهد شد. این منطقه طوری طراحی می شود که تا جای ممکن از انرژی بازیافتی در آن استفاده می شود. این پروژه بسیار بزرگ و زمان بر خواهد بود به دلیل این که تعمیرات اساسی باید به روی مجموعه قدیمی زندان انجام شود تا یک مجموعه کاملا سازگار با محیط زیست ساخته شود و نتیجه بسیار خوبی را به پیش رو خواهد داشت .

مقالات مرتبط


    مرکز تجاری - فرهنگی ایران و هلند در لاهه‬‎ افتتاح شد

    همزمان با سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به هلند که به منظور گسترش روابط فرهنگی و گردشگری دو کشور صورت گرفت، مرکز تجاری-فرهنگی ایران و هلند (INTCC) افتتاح شد. این مرکز از سوی بخش خصوصی و در شهر لاهه تاسیس شده و شامگاه جمعه با حضور مسعود سلطانی فر گشایش یافت.

    سفری شگفت انگیز به هلند ایران

    شهرستان 50‌هزار نفری محلات در استان مرکزی قرار گرفته و سالیان سال است که به‌عنوان هلند ایران نامگذاری شده است. علت نامگذاری این شهرستان به‌عنوان هلند ایران به سال 1300 شمسی بر‌می‌گردد که در این منطقه گل‌کاری و پرورش گل به‌عنوان یک صنعت در‌این منطقه از ایران شروع شد.