logo

شماره پشتیبانی :85524-021

زیباترین شهرهای اسپانیا که در هر نقشه ای نمی توان یافت

کشور اسپانیا که در جنوب غربی اروپا و رو به آب‌های نیلگون اقیانوس اطلس شمالی قرار گرفته است، قطعاً یکی از زیباترین کشورهای جهان است که بازدید از آن را نباید از دست داد.

مردم محلی اسپانیا را Espana می‌نامند که برگرفته از کلمه Span به معنای سرزمین دورافتاده و مخفی است؛ زیرا این شبه جزیره‌ زیبا، از بقیه‌ی کشورهای اروپایی جدا افتاده است.

برای آشنایی بیشتر با فرهنگ و آداب و رسوم مردم اسپانیا، بهتر است به تاریخ این کشور نیز نگاهی بیاندازیم. در روزگاران قدیم، اسپانیا را آندلس می نامیدند. در واقع آندلس نامی بود که مسلمانان پس از فتح سرزمین اسپانیای کنونی در سال ۷۱۱ بر آن نهاده بودند. تاریخ پر فراز و نشیب اسپانیا را در آثار به جای مانده از گذشته و همچنین در آداب و رسوم مردم کشور می‌توان دید.

پایتخت کشور اسپانیا شهر مادرید است و احتمالاً شما نیز درباره زیبایی‌های بی‌نظیر مادرید و بارسلونا زیاد شنیده‌اید. اما فراموش نکنید که کشور اسپانیا شهرهای بسیار زیبا، تاریخی و شگفت انگیزی دیگری نیز دارد که از چشم گردشگران دور مانده است. در ادامه متن، شهرهایی را معرفی خواهیم کرد که قطعا بازدید از آنها، می تواند یکی از خارق العاده‌تریت سفرهای زندگی هر شخصی باشد. همراه ما باشید.

شاهین گشت

کاداکس – استان گیرونا

هنرپیشه معروف سالوادور دالی، این روستای ساحلی را خانه خود می‌نامد و آن را یکی از زیباترین روستاهای دنیا می‌داند. در سفر به این روستا می‌توانید از خانه قدیمی دالی نیز دیدن کنید. اما نگران نباشید، اگر از هواداران هنرمندان نیستید، سواحل زیبا و بناهای تاریخی دیگری هستند که می توانید از حضور در آنجا لذت ببرید. رستوران ها و کافه های فوق العاده عجیب و جالب در کنار بناهای تاریخی دیگر روستا وجود دارد که آماده پذیرایی از مسافرین هستند.

شاهین گشت

مورلا – استان کاستلون

مورلا شهری دوست داشتنی است که از دید بسیاری از گردشگران و مسافرین دور مانده است. این شهر زیبا نه تنها بهترین گزینه برای استراحت کردن است، بلکه در قلب کوه های Maestrazgo دارای اردوگاه بسیار منحصربفردی لست که عاشقان کوهنوردی را به سمت خود می‌کشاند. کفش‌های کوهنوردی خود را فراموش نکنید و از این فرصت بی‌نظیر برای بازدید از جاذبه‌های طبیعی کشور اسپانیا استفاده کنید.

شاهین گشت

فریگیلیانا – استان مالاگا

اندلس اولین منطقه در اسپانیا بود که توسط مورها فتح شد. معماری زیبا و ساختمانهای آن هنوز هم اشاره به این نفوذ دارند. در پیچ و خم کوچه ها و خیابان های فریگیلیانا کاوش کنید و به تماشای تاثیرات مورها بر روی آثار و بناهای شهر بنشینید.

شاهین گشت

ستنیل دلاس بودگاس – استان کادیز

اگر به دنبال جایی منحصر به فرد و کمی متفاوت از مناطق ساحلی هستید، به ستنیل دلاس بودگاس بروید. بخشی از این روستا در دل صخره‌های سنگی عظیم ساخته شده است که منظره‌ی بسیار زیبا و خارق العاده ای را خلق کرده است. ضمن اینکه پیشنهاد می‌کنیم قبل از ترک آنجا، حتماً از محصولات محلی نظیر روغن زیتون ارگانیک خریداری کنید.

شاهین گشت

روندا – استان مالاگا

روستای روندا در مجاورت یک دره تنگ و بسیار بلند واقع شده است. طبق افسانه‌های قدیمی، بخاطر نزاعی که در شهر درگرفته، خداوندان شهر را دو به نیمه تقسیم کرده بودند و پس از اینکه اهالی شهر صلح کردند، این دو شهر با پلی عظیم به هم وصل شده است

شاهین گشت

کاراتراکا – استان مالاگا

از ایام قدیم پادشاهان اروپایی برای استراحت کردن و آبدرمانی در چشمه های طبیعی آبگرم، به کشور اسپانیا سفر می کردند. البته امروزه درهای ورودی این چشمه‌های آب گرم به روی عموم باز است و می‌توانید از آبتنی و آبدرمانی در این چشمه‌ها لذت ببرید.

شاهین گشت

پدرازا – استان سگوویا

پیشنهاد می‌کنیم مراسم Concierto de las Velas در روستای پدرازا را هرگز از دست ندهید. چنانچه زمان برگزاری این مراسم به شهر پدرازا وارد شوید، در ابتدا صدای موسیقی کلاسیک اسپانیایی روحتان را نوازش خواهد داد و سپس خیابان‌های زیبایی را خواهید دید که با هزاران شمع روشن شده اند که زیبایی بی نظیری را خلق کرده اند.

شاهین گشت

لوآرسا – استوریاس

لوآرسا شهر کوچک و آرامی است که مردم محلی هنوز به بندرگاه شهر می روند تا ماهی تازه صید کنند. اگر میخواهید ماهی خریداری کنید، محل فروش تازه‌ترین ماهی‌های روز را بپرسید، زیرا بستگی به این دارد که چه کسی ماهی تازه صید کرده است.

شاهین گشت

آیلون – استان سگوویا

در خیابان‌های سنگفرش شده و باستانی آیلون قدم بزنید و آثار تاریخی شهر را تماشا کنید. البته پیشنهاد می کنیم در ماه جولای و زما برگزاری فستیوال قرون وسطی به شهر آیلون سفر کنید. این فستیوال شگفت انگیز شما را به قرون وسطی می‌برد. البته مکان‌های دیدنی بسیاری نظیر خانه قدیمی Bishop Velosillo در شهر آیلون هست که می توانید از آنها بازدید کنید

شاهین گشت

مترجم : صدیقه نظری