logo

شماره پشتیبانی :85524-021

سال جدبد به کره ماه سفر کنید!

یک کمپانی فضایی در آمریکا از اجرای دو سفر گردشگری به اطراف کره ماه خبر داد.

95/12/22

shahin gasht

شاهین گشت:کمپانی SpaceX قصد دارد در سال آینده میلادی دو سفر گردشگری به اطراف ماه ترتیب دهد. این کمپانی این سفرها را با استفاده از سفینه فضایی در حال ساخت در ناسا برای فضانودران اجرا می‌کند.

آلن موسک، مدیرعامل این کمپانی اعلام کرد که برنامه‌ریزی اولین سفر گردشگری با بودجه خصوصی به فراتر از ایستگاه فضایی بین‌المللی برای اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی انجام شده است. در عین حال، وی از معرفی مسافران سرباز زد و از هزینه‌ای که برای این سفر فضایی یک هفته‌ای خواهند پرداخت صحبتی به میان نیاورد. او تنها عنوان کرد هیچ شخصی از هالیوود در میان مسافران حضور ندارد.

وی همچنین عنوان کرد دو نفر که یکدیگر را می‌شناسند با قرار دادن وثیقه‌ای سنگین در یک برنامه آموزشی گسترده قبل از این سفر گردشگری شرکت خواهند نمود.

مدیر کمپانی SpaceX افزود: فکر می‌کنم در سال بتوان یک یا دو سفر از این دست داشت و هزینه دریافتی از این گردشگران فضایی در نهایت ۱۰ تا ۲۰ درصد از درآمدهای کمپانی را تشکیل می‌دهد.

در این سفر فضایی دو نفره، سفینه فضایی مسیری بین ۴۸۰ هزار تا ۶۴۰ هزار کیلومتر طی می کند. این سفینه آنقدر از زمین دور می‌شود که جاذبه زمین نتواند آن را دوباره به جو برگرداند. این مسیر مشابه ماموریت آپولو ۸ در سال ۱۹۶۸ در اطراف ماه خواهد بود.

shahin gasht

منبع: ایسنا

مقالات مرتبط