logo

شماره پشتیبانی :85524-021

سفری متفاوت به زیباترین مناطق ویتنام

96/11/16

به قلب طبیعت روحنواز ویتنام سفر کنید و در شهرهای پرجنب و جوش آن قدم بزنید. یکی از بهترین سفرهای زندگی خود را خلق کنید.

تمام کسانی که برای اولین بار به ویتنام سفر می کنند، از دیدن مناظر و چشم اندازهای بی نظیر آن شگفت زده می شوند. البته در کنار این مناظر خیره کننده، دلایل بسیار دیگری هم برای رفتن به ویتنام وجود دارد که در این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد. البته در صورتیکه ویتنام را به عنوان مقصد خود انتخاب کنید و نیاز به اطلاعات بیشتر داشته باشید، می توانید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید و اطلاعات مورد نیازتان را کسب کنید.

شهر هوشی مین Ho Chi Minh City

هوشی مین نام رهبر انقلاب ویتنام است که پس از پیروزی بر روی این شهر گذاشته شده است. البته هنوز هم برخی مردم محلی آن را سایگون Saigon می نامند. کلان شهر هوشی مین به مرور زمان و در طول قرن ها توسعه یافته است و در حال حاضر پرجمعیت ترین شهر ویتنام محسوب می شود. این شهر زیبا دارای جاذبه های بیشماری نظیر کلیسای جامع نوتردام سایگون، تونل چو چی، کاخ استقلال هوشی مین و بازار بن تانگ است که بازدید از آنها را نباید از دست بدهید.

شاهین گشت

دلتای مکونگ Mekong Delta

دلتای مکونگ در جنوبی ترین منطقه ویتنام قرار گرفته است و رودخانه زیبای مکونگ از آن می گذرد. این رودخانه که به آبهای دریای ویتنام شرقی منتهی می شود، یکی از ناشناخته ترین مناطق ویتنام است. باید سوار بر قایق های بلند سنتی شد و به کشف آن رفت. سفر به دلتای مکونگ، بهترین فرصت برای فرار از شلوغی شهرهای اصلی ویتنام و کشف مناطق بکر و طبیعت زیبای ویتنام است.

شاهین گشت

نها ترنگ Nha Trang

با وجود اینکه کشور ویتنام به شهرهای تاریخی بیشمار خود می بالد، اما اقامتگاه های ساحلی بی نظیری دارد که در امتداد سواحل طلایی به صف ایستاده اند. نها ترنگ نیز یکی از همین سواحل است که هنگام سفر به این کشور، گذراندن تعطیلات در سواحل آن را از دست ندهید. نها ترنگ در سواحل شرقی ویتنام واقع شده است و با کوه های زیبا احاطه شده است و چندین کیلومتر ساحل طلایی دارد. می توان در آرامش وصف نشدنی منطقه استراحت کرد و یا حمام آفتاب گرفت. همچنین می توان از قدم زدن در میان درختان نخل لذت برد و در پارک آبی منطقه، هیجان را تجربه کرد.

شاهین گشت

ساپا Sapa

طبیعت ویتنام دارای چشم اندازهای متفاوت و بسیار زیبایی است. در کنار شهرهای ساحلی و مسطح این کشور، ساپا در ارتفاعات کوه های شمالی ان قرار گرفته است و بهترین گزینه برای جستجو در روستاهای اطراف و پیاده روی در بین رشته کوه های Hoang Lien Son می باشد.

شاهین گشت

هوی آن Hoi An

هوی آن در سواحل شرقی ویتنام و در مجاورت شهر Da Nang قرار دارد. این شهر قدیمی زیبا به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. از بافت قدیمی شهر که مملو از آثار باستانی متعلق به قرن 5ام می باشد، به خوبی محافظت شده است. اگر می خواهید با تاریخ و فرهنگ واقعی مردم ویتنام به خوبی آشنا شوید، هوی آن بهترین و مناسب ترین گزینه پیش رویتان است.

شاهین گشت

هانوی

اگرچه هانوی بزرگترین شهر ویتنام نیست اما بدون شک، مهمترین شهر آن می باشد که سالیان سال، مرکز اقتصادی ویتنام بوده است. بیش از هزار سال است که هانوی در کنار رودخانه قرمز Red River واقع شده است و دارای مراکز گردشگری بیشماری نظیر آرامگاه هوشی مین Mausoleum of Ho Chi Minh، پارک لنین Lenin Park ، برج امپراطور جِید the Temple of the Jade Mountain و موزه انقلاب ویتنام the Vietnam Museum of Revolution می باشد.

شاهین گشت

خلیج هالونگ بای Ha Long Bay

قطعا خلیج هالونگ بای یکی از بکرترین و بی نظیرترین مناطق ویتنام و یکی از مناطق پرطرفدار در جهان است. این خلیج در سواحل شمالی ویتنام و در نزدیکی شهر هانوی قرار دارد. هالونگ بای با آبهای فیروزه ای و سواحل طلایی تکه ای از بهشت است که با هزاران قایق سنتی، منظره ای چنان زیبا را خلق کرده که در هیچ جای دیگری نمی توان مشابه آن را یافت.

شاهین گشت

دالات Dalat

برای کشف دالات ابتدا باید گذشته آن را کشف کنید. هنوز هم آثار باقی مانده از استعمار فرانسه را به وضوح میتوان در شهر دید. از همین روست که دالات با شهرهای دیگر ویتنام مانند هانوی، بسیار متفاوت است.

شاهین گشت

مای سان My Son

امای سان یکی از مهترین مکان های باستان شناسی در مرکز ویتنام است که روزگاری مرکز دینی و مذهبی کشور به شمار میرفته است و به همین دلیل مملو از معابد گوناگون هندوهاست که توسط پادشاهان چامپا ساخته شده است. این زیارتگاه ها و معابد باستانی افسونگر، اویل قرن چهارم ساخته شده اند که قطعا بازدید از آنها خالی از لطف نیست.

شاهین گشت

]

منبع: https://handluggageonly.co.uk/2017/04/15/10-places-visit-vietnam/

مقالات مرتبط


  دستفروش های خیابانی یکی از جاذبه های ویتنام

  قبل از معرفی جاذبه‌های ویتنام باید بگوییم که بسیاری از مناطق دیدنی این کشور مناظر طبیعی هستند و هزینه‌ی بازدید از آنها بسیار کم است.در این مقاله دستفروش های خیابانی در ویتنام را خواهید دید که این بار از زاویه ای متفاوت از چیزی که در اذهان عموم است .با شاهین گشت همراه باشید.

  چه چیزی غذاهای ویتنام را اینچنین منحصر بفرد کرده است؟

  برای شناخت طعم واقعی غذاهای [(link)|ویتنام | http://www.shahingasht.ir/تور-ویتنام-هوشی-مین] ، پیشنهاد می‌کنیم که در ابتدا نگاهی به نقشه این کشور بیاندازید. ویتنام کشوری S مانند و باریک که تقریباً هم اندازه‌ی ایتالیاست.

  سفری متفاوت به زیباترین مناطق ویتنام

  به قلب طبیعت روحنواز ویتنام سفر کنید و در شهرهای پرجنب و جوش آن قدم بزنید. یکی از بهترین سفرهای زندگی خود را خلق کنید.