logo

شماره پشتیبانی :85524-021

سنگ کریشنا | سمج ترین نقض کننده ی قوانین فیزیک

96/10/30

در بخش جنوبی ایالت تامیل نادو در کشور هند و در شهر ماهابالیپورام (Mahabalipuram)، سنگ بزرگی به نام کریشنا وجود دارد که این سنگ با نقض قوانین فیزیک به یکی از جاذبه های گردشگری مشهور هند تبدیل شده است.

مردم هند، سنگ کریشنا را Vaan Irai Kal صدا می کنند که در انگلیسی به معنی، «سنگ آسمان خدا» است. آنها معتقد اند،خداوند این سنگ را در ماهابالیپورام قرار داده است تا قدرت و عظمت خود را به ساکنان شهر نشان دهد.

این سنگ، بیشتر از ۲۵۰ تن وزن دارد و طول آن حدود ۶ متر تخمین زده شده است. کریشنا در زاویه ی ۴۵ درجه با تپه قرار دارد و تنها در یک ناحیه ی بسیار کوچک با تپه در تماس است. با این حال حتی یک میلیمتر هم جابه جا نشده و از تپه پایین نیفتاده است. طبق قوانین فیزیک، بر اثر نیروی گرانش زمین با توجه به وضعیت این سنگ، باید بارها به پایین سقوط می کرد که بر خلاف تصور، این اتفاق نیفتاده است.

چگونگی پیدایش این سنگ مشخص نیست و نمیتوان گفت که این سنگ در اثر قدرت های طبیعی بوجود آمده و یا ساخته ی بشر است چرا که یک سمت آن به اندازه ای مسطح است که این گمان را بوجود می آورد که پای انسان های در میان بوده است.

شاهین گشت

جابه جایی سنگ سنگ کریشنا

در طول قرن ها تلاش های بسیاری در جهت تکان دادن این سنگ شده است اما این تلاش ها بی فایده بود. یکی از معروف ترین تلاش هایی که برای جابه جایی این سنگ شد، در اوایل قرن بیستم و توسط شخصی به نام آرتور لاولی (Arthur Lawley) بود. این شخص تلاش کرد تا سنگ را به پایین تپه بیندازد چون همیشه این ترس را داشت که روزی سنگ ناخواسته به پایین بیفتد و شهر را تخریب کرده و جان افراد را بگیرد. او برای این کار از ۷ فیل بزرگ کمک گرفت تا با آنها بتواند سنگ را جابه جا کند. با این حال موفق نشد حتی کمی سنگ را تکان دهد.

شاهین گشت

مقالات مرتبط