logo

شماره پشتیبانی :85524-021

شاهکار معماری جهان | شهر چند ملیتی پالرمو

شهر چند ملیتی و باستانی پالرمو در جنوب ایتالیا بی شک یکی از بهترین مقاصد دنیا برای دیدن غنی ترین تاریخ و شاهکارهای معماری جهان است.

پالرمو کجاست؟

ایتالیا یکی از کشور‌هایی است که دیدنی‌های فراوان دارد و سالانه هزارن توریست به این منطقه جذاب سفر می کنند. شهر پالرمو از جمله شهر‌های تاریخی این کشور است و با سفر به آن تجربه‌ای بسیار عالی از سفر خواهید داشت. برای آشنایی بیشتر با این شهر و دیدنی‌های آن با مجله گردشگری شاهین گشت همراه شوید.

پالرمو شهر اصلی و مرکز ناحیه‌ی خودمختار سیسیل و مرکز شهر #پالرمو در ایتالیا است. پالرمو شهری تاریخی است که قدمتی دو هزار و هفتصد ساله دارد. این شهر در دامنه‌ی «مونته پلگرینو» واقع شده و در ساحل شمالی جزیره‌ی سیسیل قرار دارد.

پالرمو دارای ساختمان‌های تاریخی و آثار باستانی متعدد است که در دوره‌ی حکومت نورمان‌ها در سده‌ی یازدهم و دوازدهم میلادی تا سده‌ی هجدهم ساخته شده‌اند.

شاهین گشت

شهر هنرمندان

پالرمو دارای مراکز فرهنگی مختلف مانند دانشگاه ، بنیاد علوم، فرهنگستان موسیقی و دانشسرای تربیت معلم، رصدخانه و برج هواشناسی، کتابخانه، موزه و همچنین بندرگاه است.

شهر ساحلی و زیبای پالرمو در جزیره ی سیسیلی ، سرزمین اسرارآمیز و رویایی برای تمام عاشقان هنر ، موسیقی و تاریخ است.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

دیدنی‌های پالرمو

1. کلیسای جامع پالرمو

2. تئاتر ماسیمو

3. کاخ نورمانی (کاخ سلطنتی)

4. محراب سانتوریو سانتا روزالیا

5. کلیسای مسیح

6. قلعه‌ی زیسا

7. موزه‌ی باستان شناسی آنتونیو سالیانس

8. قلعه‌ی مادیان

باید در شهر پالرمو قدم زد و تمام این زیبایی ها را از نزدیک لمس کرد و محو در عظمت و شکوه کلیساها ، قصرها و بزرگترین سالن اپرای ایتالیا شد.

کلیسای جامع ایتالیا

کلیسای جامع ایتالیا متعلق به قرن 12 میلادی است ، به صورت ویژه برای پادشاه ویکتور امانویل دوم بوده است.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

کلیسای La Martorana

کلیسای Santa Maria Dell’Ammiraglio (LA Martorana) متفاوت ترین معماری را در شهر پالرمو دارد که از ترکیب زیبای سبک عربی با سبک های کالاسیک و بیزانس ایتالیایی طراحی شده است.

تمام دیوارها و ستون ها ی آن از موزایکهای منقش و با کیفیتی بی نظیر پوشانده شده است. و دارای محرابی بسیار اسرارآمیز می باشد که از لاجورد ساخته شده است.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

سالن اپرای teatro Massimo

بزرگترین سالن اپرا در اروپا که در مرکز شهر پالرومو می باشد ، و شما با حضور در این سالن بزرگ میتوانید از نزدیک تمرین خوانندگان را ببینید و از اجرای بهترین موسیقی های دنیا لذت ببرید و روز خود را با حسی خوب و آرامش به پایان برسانید.

شاهین گشت

یکی از بهترین ویژگی های شهر پالرمو طبیعت و سواحل زیبای آن است که نمیتوان از لذت قدم زدن و گردش در اطراف شهر پالرمو به راحتی گذشت.

شاهین گشت

جزیره استوایی Ustica

بهشت واقعی که در کنار شهر پالرمو است و تمام کسانی که به این جزیره سفر کرده اند ، حتما در آبهای کریستالی و شفاف آن شنا کرده اند و از شیرجه زدن در میان هزاران ماهی رنگارنگ لذت برده اند. از این گردش استفاده کنید و به کوه های اطراف بروید و از عطر آویشن و رازیانه سر مست شوید. یا کمی دورتر به سواحل بی نظیر دیگر این شهر بروید که این شهر مملو از این سواحل است.

شاهین گشت

شاهین گشت

آوازه پخت غذاهای خوش عطر سنتی و مدرن

مردم شهر پالرمو که توانسته اند چنین معماری خارق العاده ای را خلق کنند ، هنرشان به دستور پخت غذاهایشان نیز نفوذ کرده و عطر خوب غذاهایشان شهر را پر میکند. شما به هر رستوران در هر قسمت از شهر که بروید ، آشپزتان هنرمندی چیره دست و ماهر است. و متفاوت ترین طعم غذاهای دریایی را تجربه خواهید کرد.

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

طعم فراموش نشدنی بستنی های ایتالیایی

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

شاهین گشت

مسیر دسترسی

با همراه شدن با یکی از تور‌های به مقصد پالرمو می‌توانید به راحتی از همه‌ی مکان‌های دیدنی آن بازدید کنید. همچنین از دیگر شهر‌های ایتالیا غیر از هواپیما به وسیله‌ی قطار یا دریایی می‌توانید خود را به پالرمو برسانید.

شاهین گشت

نویسنده: مجله گردشگری شاهین گشت

مقالات مرتبط