logo

شماره پشتیبانی :85524-021

بهترین شهر های توریستی اروپا در سال 2017

96/03/09

اروپا شامل مقاصد جذاب و دیدنی فراوانی است. بسیاری از این مقاصد با وجود داشتن زیبایی بسیار، دور از چشم گردشگران باقی می مانند. در این خبر شاهین گشت شما را به معرفی 10 شهر دیدنی اروپا دعوت می کند.

1 ) زاگرب - کرواسی

سایت ‏Lonelyplanet هر سال لیستی از بهترین شهر های اروپا را ارائه می دهد.که امسال پایتخت کشور کرواسی، در صدر این لیست قرار گرفته است. زاگرب شهری شاداب و سرزنده و متشکل از معماری زیبای قدیمی است.

شاهین گشت

2 ) گاتلند - سوئد

دومین شهر در لیست، گاتلند می باشد که بزرگترین جزیره ی سوئد است. این جزیره قدمت تاریخی دارد و در کنار دریای بالتیک قرار گرفته است. با سفر به این جزیره می توانید از مناظر زیبا و شگفت انگیز و سواحل شنی آرام بهره ببرید. از طرفی در صورت سفر به این جزیره از شهر قرون وسطای ویزبی هم دیدن کنید چرا که یکی از زیباترین جاذبه های تاریخی این جزیره می باشد.

شاهین گشت

3 ) گالیسیا - اسپانیا

این شهر در شمال غربی اسپانیا قرار گرفته است. سواحل زیبا و غذاهای دریایی گاتلند برای گردشگران تجربه ایی جدید در اسپانیا خواهد بود.

شاهین گشت

4 ) شمال مونته نگرو

قسمت های شمالی کشور مونته نگرو پوشیده از درخت و فضای سبز است. علاوه بر اینها روستاهای کوچکی که در این منطقه ‏قرار گرفته اند بسیار دیدنی هستند. در این منطقه می توان از هوای پاک محلی و کوهستانی استفاده کرد و همچنین از سه پارک ‏ملی که در منطقه قرار گرفته است دیدن کرد. ‏‏ ‏

شاهین گشت
‏ ‏‏ ‏‏‏ ‏

5 ) لیدز - انگلستان

شهر لیدز تنها شهر انگلستان است که در لیست برترین های سال 2017 قرار گرفته است.در گذشته لیدز، یک شهر صنعتی ‏بود که صنعت اصلی آن ریخته گری و آسیاب پنبه بود. اما این شهر امروزه به یک قطب اقتصادی و چندفرهنگی تبدیل شده است ‏که برای گردشگران جذابیت های متعددی نیز دارد . امتیاز دهندگان ، بخاطر مناظر فرهنگی ، چهره مدرن شهر و غذاهای آن به ‏این شهر امتیاز داده اند.

شاهین گشت
‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏‏ ‏‏ ‏ ‏‏ ‏‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏

6 ) آلنتجو - پرتغال

در جنوب پرتغال شهر کوچک و رویایی در کنار رودخانه ی تاگوس قرار گرفته است. این شهر به دلیل وجود قلعه ایی در بالای صخره ها و سواحل زیبا و خارق العاده اش مشهور است.

شاهین گشت

7 ) آلمان شمالی

آلمان شمالی منطقه ای در شمال آلمان است که در مرز دریای بالتیک قرار گرفته است. این منطقه بخاطر داشتن سواحل زیبا و تپه ‏های سرسبز بین گردشگران شهرت دارد. هامبورگ را می توان مشهورترین شهر این منطقه دانست که دارای جاذبه های تاریخی ‏و طبیعی متعددی می باشد. ‏ ‏

شاهین گشت

‏ ‏

8 ) orheiul vechi - مولداوی

‏اولد اورهی منطقه ایست تاریخی و دیدنی در مولداوی که در نزدیکی شهر کیشیناو – پایتخت این کشور – قرار گرفته است. این ‏منطقه طبیعتی بکر و دیدنی دارد و در عین حال همانند یک مجموعه تاریخی در فضای باز می باشد. در این منطقه می توان لایه ‏های مختلف تاریخ و فرهنگ کشور مولداری را از عصر آهن تا به امروز مشاهده کرد. ‏

شاهین گشت
‏ ‏ ‏ ‏

9 ) پافوس - قبرس اروپایی

پافوس در سال جاری به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا نام گرفت. این شهر در جنوب غربی جزیره قبرس در دریای مدیترانه قرار ‏گرفته است که علاوه بر سواحل زیبا و بکری که دارد ، جاذبه های تاریخی و فرهنگی آن نیز متعدد است. از جمله آنها می توان ‏به مقبره های تاریخی ، قلعه ها ، تواتر ها و پارک باستان شناسی پافوس اشاره کرد.

شاهین گشت

10 ) لو آور - فرانسه

لو آور بندر اصلی در شمال فرانسه است ، این شهر در دهانه رود سن قرار گرفته است . این شهر صدمات سختی در جنگ جهانی ‏دوم دید و آنچه امروزه در آن دیده می شود شهری نو و بازسازی شده پس از جنگ است به همین خاطر بیشتر معماری های انجام ‏گرفته در شهر لو آور مدرن است و شاید خیلی شبیه به سایر شهرهای فرانسه نباشد.

شاهین گشت

مقالات مرتبط


    روستایی نیمه ایرانی- نیمه اروپایی در تهران

    بدون شک عجیب‌ترین روستای ایران روستای زرگر است.اهالی این روستا هم ‌ایرانی‌اند هم اروپایی، هم فارسی می‌دانند هم ترکی؛ صورتشان هم شبیه آریایی‌هاست.مردم روستای «زرگر» زبان مادری‌شان «رومانو» است.

    بهترین مقاصد گردشگری اروپا معرفی شدند

    در مراسم سالانه جوایز جهانی گردشگری، شهر سن‌پترزبورگ که دومین شهر بزرگ روسیه محسوب می‌شود، و تایتانیک بلفاست به عنوان بهترین مقاصد توریستی اروپا در سال ۲۰۱۶ انتخاب شدند.